چند نکته مهم برای مصاحبه ویزای دانشجویی در سفارت سوئد

چند نکته مهم برای مصاحبه ویزای دانشجویی در سفارت سوئد

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

 اگر قصد رفتن به دانشگاه های سوئد را دارید ، ممکن است در مورد پروسه اپلای خود نگرانی هایی داشته باشید . مصاحبه ویزا گام بسیار مهمی است که می تواند باعث ترس برخی از افراد شود. اما نگران نباشید دراینجا برخی از نکات در مورد نحوه گذراندن مصاحبه ویزای دانشجویی را که پس از تجربه های فراوان  توسط موسسه ی مهاجرتی Eustudy جمع آوری شده است را مطالعه خواهید کرد.

تحصیل در سوئد  نقطه عطفی در پیشرفت آینده شماست و اینکه بتوانید این فرصت را دنبال کنید بسیار حائز اهمیت است.

مهمترین چیزی که باید روی آن متمرکز شوید کنترل اضطراب و تمرکز در طول مصاحبه با کنسولان سفارت است.مدارک خود را باید طبق لیست اداره مهاجرت تهیه فرمایید.

مرحله ۱: درخواست خود را ارسال کنید

پر کردن اپلیکیشن فرم یا فرم درخواست ویزا در وبسایت سفارت سوئد و گرفتن وقت از کنسولگری برای ویزای تحصیلی.

مرحله ۲:زبان انگلیسی را بیشتر تمرین کنید

این به شما کمک می کند با افسران در سفارت یا کنسولگری ارتباط برقرار کنید. همچنین در مطالعات آینده شما مفید خواهد بود. روش های زیادی وجود دارد که می توانید تمرین کنید ، به عنوان مثال با تماشای نمایش های تلویزیونی آمریکایی ، گوش دادن و ترجمه آهنگ های موسیقی مورد علاقه خود ، خواندن کتاب به زبان انگلیسی و بسیاری موارد دیگر.

مرحله ۳: تمام اسنادی را که باید برای مصاحبه ببرید جمع آوری کنید

این یکی از مهمترین مراحل آماده سازی شما برای مصاحبه است. در طول مصاحبه ویزا باید مدارک کافی برای دریافت ویزا ارائه دهید.

مرحله ۴: خود را در حال گرفتن ویزا تجسم کنید

خودتان را با موفقیت در تکمیل مصاحبه و گرفتن ویزا تصور کنید. این تجسم دید مثبتی به شما می دهد و از نظر ذهنی پشتیبانی می کند.

مرحله ۵: چه کاری باید در طول مصاحبه انجام دهید

شما باید در مصاحبه تمام توجه خود را به افسر یا مترجم اختصاص دهید. با دقت گوش دهید، قبل از پاسخ دادن فکر کنید و پاسخ های خود را کوتاه و قانع کننده بیان کنید. می توانید رایج ترین سوالات را در مصاحبه های ویزا به صورت آنلاین تحقیق کنید تا خود و پاسخ های خود را آماده کنید.

مرحله ششم: توضیحی تهیه کنید

تهیه توضیحاتی برای برخی از متداول ترین سوالات مصاحبه ویزا مهم است. سوالات متداول می تواند شامل موارد زیر باشد: چرا می خواهید به دانشگاهی که انتخاب کرده اید بروید ، چه رشته ای را می خواهید تحصیل کنید ، هدف شغلی شما پس از فارغ التحصیلی چیست و سایر موارد مشابه این موارد.

مرحله ۷: در مورد روابط با کشور خود صحبت کنید.

افسران سفارت یا کنسولگری اغلب در مورد روابط شما با کشور خود سوال می کنند، این کار برای اطمینان از داشتن موارد کافی که شما را قادر به برگشت به کشور مقصد میکند انجام می شود. به طور معمول این موارد عبارتند از: شغل ، خانواده، ملکی که ممکن است صاحب آن باشید یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید.

مرحله ۸: درباره خانواده خود صحبت کنید

اگر همسر یا فرزند دارید ، حتماً نام آنها را ذکر کرده و توضیح دهید که چگونه در خارج از کشور حمایت می شوند.

مرحله ۹: واضح بیان کنید که بعد از فارغ التحصیلی به خانه برمی گردید

بنابراین این نکته را تکرار کنید و چند نمونه از مدارکی را که نشان میدهد می خواهید پس از فارغ التحصیلی به کشور خود برگردید ، نشان دهید.

مرحله ۱۰: مثبت باشید

اعتماد به نفس داشته باشید ، لبخند بزنید و آرام باشید. یک تصویر مثبت و با اعتماد به نفس از خودتان ارائه دهید، و اینگونه شما مصاحبه موفقیت آمیزی خواهید داشت.

چند نکته مهم برای مصاحبه ویزای دانشجویی در سفارت سوئد

پاسخ ها

پاسخ های شما باید تا حد ممکن ساده و مستقیم باشد ، اما مطمئن باشید که به هر سوال با جزئیات کافی پاسخ دهید. فقط وقتی که از شما سوال شد پاسخ دهید. مهمتر از همه دروغ نگویید و حقیقت را بیان کنید.

رفتار – اخلاق

سعی کنید آرام باشید. همچنین قبل از مصاحبه با تنفس عمیق تمام استرس و اضطراب را از بین ببرید. متمرکز و هوشیار باشید. زبان بدن می تواند تاثیر گزار باشد، بنابراین در حین مصاحبه حتماً با چشم تماس بگیرید. همچنین ، سعی کنید نگرش مثبتی داشته باشید و با افسر کنسولی بحث نکنید. دوستانه و اصیل باشید.

نوع لباس پوشیدن

به منظور ایجاد اولین برداشت خوب ، باید لباس حرفه ای بپوشید. از لباسهای نامناسب پرهیز کنید! پوشیدن شلوارک و… در طول هر مصاحبه غیرحرفه ای است ، چه برسد به مصاحبه ویزای شینگن. برخی از مقامات به متقاضیان ویزا توصیه می کنند که از پوشیدن کفش های کتانی ، لباس بیش از حد آشکار و حواس پرتی خودداری کنند همچنین به متقاضیان ویزا توصیه می شود از استفاده بیش از حد عطر نیز خودداری کنند.

چند نکته مهم برای مصاحبه ویزای دانشجویی در سفارت سوئد

دیر نرسید

سفر خود را برنامه ریزی کنید و سعی کنید به موقع برسید. آخرین چیزی که می خواهید دیر رسیدن در یک قرار ملاقات مهم مانند مصاحبه ویزای شینگن است.

این سوالات استاندارد می توانند برای مصاحبه ویزای شینگن شما مفید باشند. سعی کنید همه پاسخ ها را آماده کنید و آنها را بارها و بارها تمرین کنید.

بدون نظر

ورود