استقبال کیهان از اظهارات متفاوت فاطمه معتمدآریا درباره سینمای بعد از انقلاب

استقبال کیهان از اظهارات متفاوت فاطمه معتمدآریا درباره سینمای بعد از انقلاب

صحبت های فاطمه معتمدآریا درباره ی پیشرفت سینمای ایران بعد از انقلاب با واکنش های مختلفی رو به رو شده است.

فاطمه معتمدآریا بازیگر سرشناس سینمای ایران مهمان جدیدترین قسمت برنامه ی همرفیق بود، یک برنامه ی گفتگو محور با مجری گری شهاب حسینی که در شبکه نمایش خانگی پخش می شود.

فاطمه معتمدآریا در بخشی از این گفتگو با اشاره به موفقیت سینماگران ایرانی در جشنواره های بین المللی گفت سینمای ایران بعد از انقلاب اجازه ی رشد پیدا کرد.

فاطمه معتمدآریا

این صحبت های فاطمه معتمدآریا با واکنش مثبت کیهان رو به رو شد، روزنامه ای که در گذشته این بازیگر را مورد شدیدترین انتقادات قرار داده بود.

کیهان در مطلب کوتاهی به صحبت های فاطمه معتمدآریا در برنامه ی همرفیق پرداخت و نوشت:

فاطمه معتمدآریا که دو سال قبل در افتتاحیه جشنواره فجر گفته بود که در چهل سال گذشته همیشه برای متوقف کردن او تلاش شده بود، این بار در یک برنامه اینترنتی برخلاف اظهارات گذشته‌اش اعتراف کرد: سینما بعد از انقلاب اجازه رشد پیدا کرد و انصافا در دهه ۶۰ و ۷۰ عین یک بمب در جهان منفجر شد. وی با‌اشاره به موفقیت‌های سینماگران ایران در محافل و جشنواره‌های بین‌المللی، به عنوان بخشی از دستاورد انقلاب در سینما افزود: این بستر وجود دارد و فقط کافی است ما از آن محافظت کنیم. گفتنی است، احیای سینمای ایران در اثر انقلاب اسلامی، واقعیت انکارناپذیری است؛ همه سینماگران معترف هستند که انقلاب اسلامی باعث رشد و شکوفایی سینما در ایران شد، با این حال، برخی از آنها حاضر به ادای دین به انقلاب اسلامی نیستند!

روزنامه کیهان دو سال قبل در واکنش به صحبت های فاطمه معتمدآریا در جشنواره فجر نوشته بود:

شب گذشته در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر، یک پیرزن بازیگر که در طول چهل سال گذشته بیشترین مجال را برای حضور در سینمای ایران داشته است، با بی انصافی به سیاه‌نمایی درباره شرایط حضور خود در سینما پرداخت و خبر دروغی را درباره یک شاعر به عنوان یک واقعیت، به زبان آورد و منتشر کرد.

کیهان متاسف است که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در جشنی که به ظاهر برای انقلاب است، یک بازیگر چنین سخیف سخن می‌گوید و ظاهر می‌شود.

خطاب به خانم معتمدآریا، این به اصطلاح هنرمند می‌گوییم که؛ اگر انقلاب اسلامی نبود شما و امثال شما مجال حضور در عرصه هنر سالم را پیدا نمی‌کردید. به برکت همین نظام بود که امروز به‌رغم نمک‌نشناسی‌هایتان همچنان می‌تازید و خود را طلبکار هم می‌دانید! همین شما بودید که در دهه ۷۰ در کنار دو همکارتان به شکلی مبتذل به شهدا اهانت کردید و با بزرگواری نظام روبه‌رو شدید. انتظار آن بود حالا که پیرزنی سرد و گرم چشیده هستید، از گذران عمرتان عبرت گرفته و از حداقل بینش و دانش برخوردار باشید. نمکدان نشکنید، منشا نشر دروغ نشوید و عاقلانه زندگی کنید.

اما اظهارنظر فاطمه معتمدآریا درباره ی سینمای بعد از انقلاب در برنامه ی همرفیق شهاب حسینی واکنش کاربران فضای مجازی را هم به دنبال داشت. برخی کاربران معتقدند دستاوردهای سینمای ایران محدود به چهل سال اخیر نیست و نباید صرفاً جوایز جشنواره های بین المللی را ملاک قرار داد و برخی نیز صحبت های منتقدان او را سختگیری بیش از اندازه می دانند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • پارسا دی ۱۴, ۱۳۹۹

    عجب یعنی سینمای ما قبلش اجازه نداشتن رشد کنن . این حزب باد بودن خانم بازیگر رو نشون میده همه چی رو به قبل بعد ربط بدید قبلا مردم دیندارتر بودن به مولا قسم

    • Nigma دی ۱۶, ۱۳۹۹

      شما که از هیچی خبر نداری نظر ندی بهتره