یک محتوای خوب در اینستاگرام چه ویژگی هایی دارد؟

یک محتوای خوب در اینستاگرام چه ویژگی هایی دارد؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

حضور موفق در اینستاگرام، به معنی تولید و انتشار محتوای جذاب در این شبکه اجتماعی پر طرفدار میباشد. حقیقت این تعریف نه کلمه ای بیشتر و نه کلمه ای کمتر از چیزی که گفتیم است. حضور موفق شما فقط و فقط به چیزی که ارائه میدهید برمیگردد. یعنی همان:

محتوا، محتوا و محتوا!

البته این محتوا میبایست یکسری ویژگی هایی داشته باشد تا بتوایند برای مخاطبین جذاب باشد. در ادامه قصد داریم به نکات مهم تولید محتوا برای اینستاگرام اشاره کنیم، همراه روزیاتو باشید.

ویژگی شماره یک: متناسب با سلیقه مخاطبین باشد

کلید موفقیت و رشد شما در اینستاگرام، در دستان مخاطبین شما میباشد! به بیان ساده تر، محتوایی که شما تولید می کنید میبایست تطابق حداکثری با سلیقه مخاطبینتان داشته و برای آن ها از جذابیت بالایی برخوردار باشد. البته نیل به این هدف، در گرو شناسایی مخاطبین هدف و پس از آن درک صحیح سلیقه آنها میباشد. در واقع اگر میخواهید محتوایی که تولید و منتشر میکنید در چشم مخاطبینتان جلوه کند، میبایست آشنایی کامل با سلیقه مخاطبین خود داشته باشید و همچنین فرآیند های تبلیغاتی خود را نیز بر همین اساس بچینید.

ویژگی شماره دو: از جذابیت نوشتاری، سمعی و بصری بالایی برخوردار باشد

پلتفرم اینستاگرام عکس محور بوده و اغلب محتوایی که در آن تولید و منتشر میشود، متشکل از محتوای نوشتاری، سمعی و بصری میباشد. یا به بیان ساده تر هر پست یا استوری که شما در این شبکه اجتماعی منتشر میکنید، از یک متن(کپشن) عکس یا ویدیو تشکیل میشود و شما میبایست حساسیت بالایی در انتخاب متن و عکس(یا ویدیو) داشته باشید.

سعی کنید از متون کوتاه، جذاب و در عین حال مفهومی استفاده کنید تا پیام شما به بهترین شکل ممکن به مخاطبین منتقل شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به هیچ وجه از متون طولانی که از حوصله مخاطب خارج است استفاده نکنید! زیرا در اکثر اوقات مخاطب تن به خواندن این چنین متنی نمیدهد.

در انتخاب محتوای بصری خود نیز کمال سلیقه را به خرج داده و از عکس و ویدیو های باکیفیت و جذاب استفاده کنید. همچنین بیشتر سعی کنید خودتان محتوای مورد نیازتان را تولید کنید تا اینکه بخواهید کپی کنید. سایتهای بسیاری هستند که شما با استفاده آنها میتوانید به دریایی از عکس های زیبا و باکیفیت دسترسی داشته و از آنها برای طراحی پوستر محتوای خود استفاده کنید.

ویژگی شماره سه: تعامل برانگیز باشد

محتوایی که تولید و منتشر میکنید، علاوه بر اینکه باید از جذابیت بالایی برخوردار باشد، باید تعامل برانگیز بوده و مخاطبینتان را به واکنش و برقراری ارتباط با آن محتوا وادار کند. به بیان ساده تر، ممکن است یک محتوا جذابیت بالایی داشته باشد ولی تعامل و ارتباط چشم گیری از سمت مخاطبین رقم نزد.

در حقیقت، شما جدای از اینکه میبایست سلیقه مخاطبینتان را به خوبی شناخته و بر اساس آن دست به تولید محتوا بزنید، محتوایتان باید جزو یکی از موضوعات مطرح برای مخاطبین بوده تا بتواند ارتباط نزدیک و احساسی با آن برقرارا کند و تعامل خوبی را برایتان رقم بزند. اگه در چنین مسیری قرار دارید به شما تبریک میگوییم! راه را درست آمده اید. قدم هایتان را محکم تر کنید و همانند قبل، در راه موفقیت اینستاگرام گام بردارید.

باید و نبایدهای تولید محتوا در اینستاگرام

در چند خط بالا به بیان سه نکته اصلی در فرآیند تولید محتوا در اینستاگرام پرداختیم. حالا قصد داریم نکات مهم و ضروری در تولید محتوای برای اینستاگرام که البته همانند نکات قبل از اهمیت بالایی برخوردار هستند، بپردازیم.

استراتژی محتوایی داشته باشید

شاید این جمله را بار ها و بار ها شنیده باشید اما ندانید داشتن استراتژی محتوایی یعنی چه. استراتژی محتوایی یعنی نقشه راه شما در مسیر فرآیند تولید محتوا.

یعنی شما حداقل برای شش ماه از قبل برنامه ریزی کرده اید که قصد تولید چه محتوایی دارید، محتوای شما از چه نوع محتوا میباشد، چه ابزاری برای تولید محتوا نیاز دارید و… .

استراتژی محتوایی دقیقا به همین سوالات پاسخ داده و به عنوان برنامه مکتوب در مسیر تولید محتوا به کمکتان می آید.

از محتوای ویدیویی استفاده کنید

این موضوع راجب به همه ما صداق میکند که بیشتر از اینکه حال خواندن متنی را داشته باشیم، به دیدن ویدیو تمایل داریم. البته این موضوع جای نگرانی ندارد و به تنبلی نهفته در وجود انسان برمیگردد?. اینستاگرام نیز خارج از این مستثنی نبوده و محتوای دیداری بسیار بیشتر از محتوای خواندنی مورد استقبال کاربران قرار میگیرد. بخاطر همین موضوع است که موشن گرافی و …. امروزه طرفدارن زیادی پیدا کرده.

از نام یا نشان تجاری خود در محتوای تولید شده استفاده کنید

استفاده از نام یا نشان تجاری خود در محتوایی که منتشر میکنید از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع علاوه بر اینکه سبب میشود نام یا نشان شما در ناخوداگاه مخاطب ثبت شده و درخاطر او باقی بماند، ردی از شما در محتوا به جای میگذارد که اگر شخصی محتوای شما را خارج از صفحات شما ببیند، آن رد را دنبال کرده و به شما برسد.

در ساعات طلایی محتوای خود را منتشر کنید

پیدا کردن بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام! این موضوع البته نقش مستقیمی در فرآیند تولید محتوای شما ندارد ولی میتواند سبب هرچه بهتر دیده شدن محتوایتان گردد. در واقع میبایست از طریق گزینه های اینسایت حساب کاربری خود، ساعات اوج فعالیت و حضور مخاطبینتان در اینستاگرام را بدست آورید و سعی کنید دقیقا در همان ساعات دست به انتشار محتوای خود بزنید. در اینصورت از حداکثر ظرفیت نمایش محتوای جدید خود به مخاطبینتان استفاده کرده اید.

طبق مقاله منتشر شده در بلاگ سایت رسا:

در حالت کلی بهترین زمان برای پست گذاشتن بین ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر است ولی خب نکته جالبی که وجود دارد این است که متناسب با هر استراتژی، زمان خاصی را برای آن در نظر بگیرید. ولی مطلبی هم وجود دارد مبنی بر اینکه بین ساعت ۸ تا ۱۰ صبح هم تاثیری مناسبی دارد. اگر می‌پرسید چرا؟ در جواب باید بگوئیم که صبح هنگامی که کاربران از خواب بیدار می‌شوند می‌خواهند بدانند که شب، هنگامی که خواب بوده‌اند دیگران چه مطالبی به اشتراک گذاشته‌اند. در نتیجه تبلیغات و پست‌ها تاثیر بهتری خواهند داشت. پس باید ببینید چه نیازی دارید و متناسب با آن تحقیق کنید و استراتژی مناسب را انتخاب نمایید.

محدودیت نداشته باشید!

نکاتی که تا به اینجای کار برایتان مطرح کرده ایم را به حساب یک سری نکات راهنما و چراغ راه بگذارید. اما سعی کنید دچار هیچگونه چهارچوب و محدودیتی نشوید. در مسیر تولید محتوا باید خلاقیت به خرج دهید و شخصیتی ماجراجو داشته باشید. بروز باشید و از هر ابزار یا پتانسیلی که به شما در خلق تولید محتوای جذاب کمک میکند بهره ببرید.

منبع: آژانس تبلیغاتی رسا

بدون نظر

ورود