نگهداری از تمساح در مرکز خریدی در غرب تهران! + عکس

نگهداری از تمساح در مرکز خریدی در غرب تهران! + عکس

از دیروز تصویری در فضای مجازی دست به دست می شود که از نگهداری یک تمساح در مرکز خریدی در تهران حکایت دارد. این عکس تمساح کوچکی را در حوضچه ای در مرکز خرید اُپال در غرب پایتخت نشان می دهد.

تمساح

محمد کرمی، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران توضیحاتی در اینباره ارائه کرد. او گفت: «این تمساح به شرکتی تعلق دارد که سال‌ها پیش مجوز خرید و فروش و نگهداری از گونه‌های خزندگان را از محیط زیست دریافت کرده است.»

کرمی با تأکید بر اینکه شرکت نگهداری از این تمساح حدود ۶ سال سابقه فعالیت در زمینه نگهداری از خزندگان و خرید و فروش آنها را دارد، گفت: «این تمساح پیش از این در یک مرکز خرید، حوالی میدان تجریش نگهداری می‌شد، اما به دلیل اینکه این مرکز شرایط مناسبی برای نگهداری از این خزنده را نداشت، به یک باغ گل در ولنجک منتقل شد. در حال حاضر این تمساح کوچک در مرکز خریدی در غرب تهران نگهداری می‌شود.»

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران گفت: «گونه خزنده نگهداری شده در مرکز خرید غرب تهران تمساح کیمن است و برای نمایش در حوضچه‌ای در این مجتمع قرار داده شده و قابل فروش نیست.»

به گفته وی، این تمساح کیمن از قاره آمریکا و کشور برزیل به صورت قانونی وارد ایران شده است.

کرمی در پاسخ به این پرسش که آیا جایگاه نگهداری این گونه از وسعت کافی برخوردار است، اظهار کرد: «رشد این گونه در طبیعت حداکثر به ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر می‌رسد و تاکنون به حداکثر رشد خود رسیده است بنابراین کوچک بودن اندازه این گونه و کم تحرکی آن باعث شده که فضای درنظر گرفته شده برای آن مناسب باشد.»

وی ادامه داد: «به‌ دلیل وارداتی بودن این گونه، شرایط نگهداری آن نیز از سوی کشور مبدأ مشخص می‌شود. آنچه اهمیت دارد نگهداری این تمساح در دمای مناسب است چراکه این حیوان خونسرد است و اگر دما بیش از حد کاهش پیدا کند می‌تواند حتی باعث تلف شدن آن نیز شود.»

کرمی در پایان با اشاره به اینکه شرایط نگهداری و نمایش این تمساح مناسب است، گفت: «وظیفه تغذیه این گونه نیز برعهده کسی است که اکنون آن را در اختیار دارد.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود