ابراهیم اثباتی موزیسین برجسته درگذشت؛ همسر نسیم ادبی که بود؟

ابراهیم اثباتی موزیسین برجسته درگذشت؛ همسر نسیم ادبی که بود؟

نسیم ادبی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون داغدار همسرش ابراهیم اثباتی شد. اثباتی آهنگساز، نوازنده و رئیس هیئت مدیره انجمن موسیقی خانه تئاتر روز گذشته جمعه سوم بهمن ماه پس از سال ها تحمل بیماری سرطان در سن ۴۹ سالگی درگذشت.

همسر نسیم ادبی

اثباتی که در آذر ماه امسال به کرونا نیز مبتلا شده بود پس از بهبودی گفت: «خوشبختانه توانستم این بیماری را مانند سرطان پشت سر بگذارم و حال جسمی‌ ام خوب است. قرار است چند پروژه نمایشی را آغاز کنم اما فعلاً درباره آن چیزی نمی‌گویم تا قطعی شود.»

نسیم ادبی آذر ماه امسال به دنبال ابتلای همسرش به بیماری کرونا در پستی احساسی خطاب به همسرش نوشته بود:

«تو بهترین منی در این دنیا

قدرتمندترین آدمی که باهاش روبرو شدم ، تویی

تسلیم نشو عزیزکم …

من و تو هنوز خیلی راه های نرفته و حرف های نگفته داریم …

همین …

بمون همیشه»

همسر نسیم ادبی

از زمان انتشار خبر درگذشت ابراهیم اثباتی بسیاری از هنرمندان برجسته ی تئاتر و سینما در پیام هایی این ضایعه را به نسیم ادبی تسلیت گفته اند.

زندگینامه ابراهیم اثباتی

همسر نسیم ادبی

ابراهیم اثباتی نوازنده تنبور و دیوان و آهنگساز در سال ۱۳۵۰ به دنیا آمد. او کار موسیقی را در سال ۶۴ با یادگیری ساز تنبور آغاز کرد. اثباتی در این مسیر به فراگیری سازهای دیگری همچون سه تار، تار، عود، دیوان و دف و نیز پژوهش در زمینه ی تئوری موسیقی و آهنگسازی پرداخت.

ابراهیم اثباتی فعالیت در حوزه ی موسیقی تئاتر را از سال ۷۳ آغاز کرد و سابقه ی آهنگسازی نمایش های زیادی را در کارنامه ی خود دارد. او چندین موسیقی فیلم نیز ساخته بود.

او در سال ۱۳۸۰ با جمعی از هنرمندان و نوازندگان نخبه اقدام به تأسیس گروه وصل صوفیان نمود که حاصل آن اجرای کنسرت‌ های متعدد در داخل و خارج از کشور بود.

ماجرای آشنایی نسیم ادبی با همسرش

همسر نسیم ادبی

نسیم ادبی و ابراهیم اثباتی در سال ۸۸ با یکدیگر ازدواج کردند. ادبی در سال ۹۵ در مصاحبه ای درباره ی نحوه ی آشنایی خود با همسرش گفته بود: «برای بازی در تئاتر «شمس پرنده» به کارگردانی خانم پری صابری دعوت شدم و ابراهیم هم برای ساخت موسیقی در همان تئاتر همکاری داشت و آشنایی اولیه‌مان به این صورت شکل گرفت. مدتی گذشت و قرار شد تئاتر «آنتیگونه» به کارگردانی خانم صابری در ایتالیا روی صحنه برود و من و آقای اثباتی در این سفر کاری همسفر شدیم که همین سفر باعث شد بیشتر یکدیگر را بشناسیم. آشنایی‌مان به سال ۸۰ برمی‌گردد و هفت سال است که با هم ازدواج کرده‌ایم.»

همسر نسیم ادبی

نسیم ادبی در این مصاحبه همسر خود را فردی معاشرتی، خونگرم، حمایتگر و خانواده دوست توصیف کرده و گفته بود اعتقاداتی دارد که همواره به آن ها پایبند است.

ابراهیم اثباتی نیز درباره ی همسر خود گفته بود: «من هرقدر بیشتر با نسیم معاشرت و رفاقت داشتم بیشتر حس می‌کردم او مرا از نظر عاطفی و روحی کامل می‌کند. هیجاناتی در روح نسیم وجود دارد که فکر می‌کنم اصلا دلیل موفقیتش در بازیگری هم همین هیجانات باشد. این شور و شوق و هیجان برای من که شاید سکون بیشتری دارم خیلی پرکشش بود. احساس کردم می‌توانیم مکمل یکدیگر باشیم و خدا را شکر باهم هماهنگ شدیم.»

بدون نظر

ورود