ساشا سبحانی دستگیر شد؛ آقازاده جنجالی ایران در چنگال قانون

ساشا سبحانی دستگیر شد؛ آقازاده جنجالی ایران در چنگال قانون

یک رسانه اسپانیایی از دستگیری ساشا سبحانی آقازاده ی جنجالی سفیر پیشین ایران در ونزوئلا خبر داد.

روزنامه ی اسپانیایی «ال موندو» روز گذشته خبر دستگیری ساشا سبحانی به جرم قاچاق انسان و پولشویی توسط پلیس اینترپل را منتشر کرد. ال موندو احتمال استرداد ساشا سبحانی به ایران را نیز مطرح کرده است.

ساشا سبحانی

ساشا سبحانی که پدرش در گذشته سفیر ایران در ونزوئلا بود، سال ها در این کشور اقامت داشت و پس از آن به مادرید، پایتخت اسپانیا نقل مکان کرد. ساشا سبحانی با اقدامات هنجارشکنانه اش در فضای مجازی به شهرت رسید و سابقه ی اداره ی سایت های شرطبندی را هم دارد.

روزنامه ی اسپانیایی ال موندو به نقل از ساشا سبحانی نوشته وی از مقامات قضایی اسپانیا خواسته از تحویل او به ایران خودداری کنند. در خبر این رسانه ی اسپانیایی آمده: «سبحانی در مادرید دستگیر شده چرا که ایران وی را به قاچاق انسان متهم کرده و خواستار استرداد او است.»

به گفته ی ال موندو، ساشا سبحانی موقتاً بازداشت شده بود و در حال حاضر به طور موقت آزاد است اما روند بررسی استرداد وی به ایران طی هفته های آینده آغاز می شود.

ساشا سبحانی کیست

ساشا سبحانی

محمدرضا سبحانی ملقب به ساشا متولد ۶۷ در تهران و فرزند احمد سبحانی سفیر پیشین ایران در ونزوئلا، مکزیک و همچنین مدیر کل اسبق آمریکای لاتین و غرب آسیای وزارت امور خارجه است. احمد سبحانی چهار سال در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی و یک سال در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد سفیر ایران در ونزوئلا بود. ساشا سبحانی فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه UCAB ونزوئلا است.

ساشا سبحانی

ساشا سبحانی

نام ساشا سبحانی اولین بار در سال ۹۱ با ماجرای درگیری دو نفر از مهمانان پارتی شبانه اش بر سر زبان ها افتاد. این درگیری به فوت یکی از طرفین دعوا انجامید و ساشا سبحانی مدتی در این رابطه بازداشت شد اما به دلیل نقش نداشتن در این قتل پس از مدتی آزاد شد.

انتشار تصاویر متناقض از سبک زندگی تجملی پسر یک مسئول رده بالای ایرانی و سفرهای وی به کربلا، مکه و سوریه و همچنین انتشار عکس های روابط غیر اخلاقی وی، کشتی شخصی و ماشین های میلیاردی اش واکنش های منفی زیادی را به دنبال داشت و او از سمت مردم به استفاده از رانت پدرش متهم شد.

ساشا سبحانی

ساشا سبحانی

ساشا سبحانی

ساشا سبحانی اما خود می گوید دوستان نزدیکش می دانند که او از ۱۵ سالگی روی پای خود ایستاده و هرگز از پدر خود پولی نگرفته است.

او یک بار در واکنش به انتقادات مردم در فضای مجازی گفت: «اگر نمی‌ توانید پول در بیاورد و نمی‌ توانید زندگی کنید بروید بمیرید!»

ساشا سبحانی

احمد سبحانی، پدر ساشا در سال ۹۷ درباره ی پسرش و اقدامات وی گفت: «محمدرضا فرزند اینجانب است اما از نظر روش و منش زندگی و عقاید متفاوت بوده و همه تلاش من برای هدایت وی ناموفق بوده و ارتباط ما با هم به کلی قطع شده و لذا وی مسئول عملکرد خودش می‌باشد که مورد تأیید و حمایت من نیست.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۸ نظر

ورود

 • جیم موریارتی بهمن ۱۱, ۱۳۹۹

  مردم ساده فکر می کنند هرکس خارجه میلیاردره ! بابا تمام این فراری و بنز و … اجاره ایه . بعدم فکر کردید به سفرا چقدر حقوق می دن که بچه هاشون بتونند اینجوری زندگی کنند ؟؟؟ فامیل ما کارمند سفارت ایران تو بلغارستان بود می‌بینم وضعشون چه جوریه.

  • Amir بهمن ۱۱, ۱۳۹۹

   ساده شمایی که فکر میکنی مردم هیچی نمیدونن و فکر میکنن ساشا از حقوق پدرش خرج میکنه !
   این یارو میلیاردره چون خدا میدونه پدر نامحترمش چند میلیون دلار پول خورده مثل هرکس دیگه ای که وارد دولت شده.
   چون هرکسی میاد فکرش خدمت به جامعه نیست و صرفا واسه خوردن میاد

 • Sasha بهمن ۱۱, ۱۳۹۹

  ساشا جون بیا ما تو خونمون ی بوگاتی داریم برات روپایی میزنه ?

 • امیر بهمن ۱۲, ۱۳۹۹

  بیضه هاشو بکشید ?

 • محمد بهمن ۱۲, ۱۳۹۹

  پوریا مختاری دزد و اختلاس گر و هیز بوده و هست و هرگز دختر اصل و نسب دار و درست کردار نمیاد همسر چنین جانور کثیفی بشود و باید همجنس خودش را پیدا کند و اکنون پیدا کرده و ریحانه پارسا هم یک زن هرزه به تموم معنا و ولگرد و علاف که از بدو ورودش به ترکیه به هر شبکه ای که برای کار مراجعه کرده با تمام پرسنل اون شبکه همخوابی کرده حتی با آبدارچی اون شبکه و بعد از سواستفاده ازش کار هم بهش ندادند. و خدا خوار و ذلیل خواهد کرد اینچنین هرزه گردهایی که ، قصد ضربه زدن به آبروی ایران و ایرانی دهد.

 • تورک?? بهمن ۱۲, ۱۳۹۹

  از رانت پدرش استفاده کرده از یه طرف،از طرف دیگه هم چون سایت شرطبندی داشته پول مردمو خورده،این یه طرف موضوع/بعدشم کسی با حقوق دولتی بجایی نمیرسه که اگر همه راضی بودن به حقوق دولتی این همه اختلاس و دزدی نمیشد،این همه باند بازی و پولشویی نمیشد،

 • هامون بهمن ۱۲, ۱۳۹۹

  دقیقا،با پول مردم زندگی لوکس میسازن،کاش واقعا عدالتی وجود داشته باشه،خدا چرا ساکتی?؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس بهمن ۱۲, ۱۳۹۹

  احسنت عزیزم مهربانم گلم

  گل گفتی حرف حق گفتی و حرف حق هم شنیدن داره فقط چند نفر دیگه از این ارزال اوباش یادت رفت بگی از قلم انداختی

  پویان مختاری خواننده فاسد
  ریحانه پارسا بازیگر حرف و فاسده
  مهراد جم خواننده فاسد
  نیلی افشار مدلیست فاسده
  ساسی مایکن خواننده فاسد
  حسین پخته خواننده فاسد
  وغیره امثالهم