اظهارات جنجالی بهروز افخمی درباره کرونا: «کار انگلیس و آمریکا است» + ویدئو

اظهارات جنجالی بهروز افخمی درباره کرونا: «کار انگلیس و آمریکا است» + ویدئو

بهروز افخمی کارگردان مشهور ایرانی بار دیگر با اظهار نظرهای عجیبش درباره ی کرونا خبرساز شد.

دیروز ویدئویی از مصاحبه ی بهروز افخمی در حاشیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که این روزها در حال برگزاری است منتشر شد که تعجب بسیاری را برانگیخت.

با آنکه یکی از مقررات شرکت در جشنواره فجر امسال زدن ماسک عنوان شده، افخمی خود در این مصاحبه ماسک به صورت ندارد و وقتی خبرنگار نظر او را درباره ی برگزاری جشنواره در شرایط کرونا می پرسد می گوید با برگزاری جشنواره کاملاً موافق است و تعطیل کردن سینماها، مدارس و تحمیل ماسک به مردم را کاری بسیار غلط عنوان می کند. او محدودیت های کرونایی را برنامه وحشت جهانی، طراحی انگلیس و آمریکا بیان می کند و می گوید ایران کاسه داغ تر از آش شده است. افخمی همچنین دستورالعمل های بهداشتی را ابلهانه عنوان می کند و می گوید این اقدامات خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد کرده است.

ماجرا اما به همینجا ختم نشد.

بهروز افخمی پس از این مصاحبه ی جنجالی، در گفتگوی دیگری به صراحت می‌ گوید در طول برگزاری جشنواره تنها در هنگام مواجهه با مأموران ماسک زده و در سایر زمان‌ ها ماسکی به صورت نداشته و دیگر هم به جشنواره نمی‌ رود که کسی بتواند با او برخورد کند چون فعالیتش در برنامه ی نقد سینما تمام شده و آیتم‌ های او ضبط شده‌اند.

البته این اولین باری نیست که بهروز افخمی با اظهار نظرهای عجیب خود درباره ی کرونا خبرساز می شود.

افخمی که در سال‌ های گذشته، صحبت‌های جنجالی بسیاری داشته، در اوایل آذر ماه نیز در نامه ای چند صفحه ای خطاب به وزیر بهداشت، ضمن مخالفت با برقراری محدودیت‌ های کرونایی، گفته بود با رسیدن میزان مرگ و میر به یک هزارم جمعیت کشور (۸۵ هزار نفر)، مصونیت همگانی ایجاد خواهد شد. این نامه انتقادات زیادی را به دنبال داشت اما افخمی نه تنها از موضع خود عقب نشینی نکرد بلکه در چند مصاحبه ی دیگر نیز به دفاع از گفته های خود پرداخت.

بهروز افخمی

اما اظهارات دیروز افخمی نیز در مدت کوتاهی که از انتشار آن می گذرد واکنش های زیادی را در پی داشته است.

صحبت های عجیب بهروز افخمی درباره ی کرونا بازتاب زیادی در شبکه های مجازی و رسانه های کشور داشته و مشاور وزیر بهداشت، علیرضا وهاب‌ زاده را نیز به واکنش واداشته است.

وهاب زاده در پستی اینستاگرامی در پاسخ به اظهارات بهروز افخمی نوشت:

«یک میلیون نفر در دنیا بر اثر کرونا فوت کردند اما این آدم بعد از یک سال میگه این توطیه بوده. هم ماسک زدن اشتباه هست و هم بستن مدارس و …. البته مشکل ایشان جای دیگری است. افخمی ناراحت تعطیل شدن کاسبی خودش است نه جان مردم. الان هم مجدد میگوید مدارس و دانشگاه‌ها را بازکنید! نه اینکه دغدغه علم و دانش داشته باشد…

قبلا هم نامه ای بلند به وزیر بهداشت نوشته بودند که چرا شلوغ میکنید!، مدافعان سلامت را بزرگ نکنید! مگر چند نفر از کادر درمان بر اثر کرونا فوت کرده‌اند که این همه سر و صدا میکنند!

آقای افخمی، مرد باش یک روز یک شیفت بیا بیمارستان کنار همین پزشکان و پرستاران کرونایی کنار بیماران باش. بیا یک روز به هموطنانت خدمت کن. مگر نمیگویی کرونا دروغ است؟ این گوی این میدان…»

بهروز افخمی

۳ نظر

ورود

  • رحمان بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

    تجربه این سالها نشون داده آدمی که بخشی از بدنه این نظام بوده باشه حالا از هر جناحی. بعیده آدم نرمال و سالمی باشه. این آقا هم خودش رو ثابت کرده چه در دوران نمایندگی اش چه بعد از اون.

  • جیم موریارتی بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

    با حرفهای این آدم موافق نیستم ولی این قضیه کرونا خیلی به نفع وزارت بهداشت و پزشکان که بر خلاف تصور مردم به اندازه یک درصد پرستاران هم در معرض خطر نیستند ، تمام شد. وزارت بهداشت از این فرصت استفاده کرد و کارانه متوسط پزشکان متخصص رو به نود میلیون رساند .