صحبت های جالب عزت الله ضرغامی در مورد ماجرای آباژور ، گوگوش و روتوسکوپی + ویدیو

صحبت های جالب عزت الله ضرغامی در مورد ماجرای آباژور ، گوگوش و روتوسکوپی + ویدیو

عزت الله ضرغامی رییس سابق سازمان صدا و سیما در مصاحبه ای که اخیراً با سایت انتخاب داشته، نکات جالبی را در مورد دوران حضورش در صدا و سیما و روش های جدید سانسور فیلم ها عنوان کرده است. او در بخشی از صحبت های خود به ماجرای ماهواره ها و مخالفت ضمنی خود با جمع کردن دیش و ماهواره می پردازد و می گوید که یکی از دغدغه های او تولید محتواهای جذاب در صدا و سیما و رویگردان کردن مردم از ماهواره بوده است: «ببینید! صداوسیما یک وظیفه‌ای دارد، وظیفه‌اش را انجام می‌دهد. مملکت هم یک قانون دارد، براساس آن قانون عمل می‌شود. این را شما بدانید! یعنی اگر صداوسیما یک مقطعی مثلا رقیب اصلی اش ماهواره‌ها هستند، کمااینکه بخش زیادی از دوره من همینطور بود».

عزت الله ضرغامی رییس سابق سازمان صدا و سیما در مصاحبه ای نکات جالبی را در مورد روتوسکوپی، آباژور و روش های سانسور فیلم ها عنوان کرده است.

ضرغامی در ادامه تصریح می کند: «آن وظیفه‌ای که ضرغامی برعهده دارد این است که بگوید من یک طوری برنامه‌سازی کنم و یک طوری تکثر در شبکه‌ها ایجاد کنم که مردمی که می‌خواهند در حوزه‌های مختلف تنوع داشته باشند و به خاطر این تنوع به سمت ماهواره می‌روند که در ماهواره ضمن اینکه نکات مثبت هست، حتما هم نکات منفی فراوان است، شما نفی نمی‌کنید، این اتفاق کمتر بیفتد. یعنی اگر کسی ماهواره هم دارد، بگوید مثلا الان برنامه‌های تلویزیون برنامه‌های خوب و متنوعی است و من نیاز ندارم. یک روز اصلا ماهواره ام را روشن نمی‌کنم».

عزت الله ضرغامی رییس سابق سازمان صدا و سیما در مصاحبه ای نکات جالبی را در مورد روتوسکوپی، آباژور و روش های سانسور فیلم ها عنوان کرده است.

رییس سابق صدا و سیما در ادامه صحبت هایش می گوید که او مبدع روتوسکوپی و عبور از ماجرای آباژور بوده است: «اصلا چرا من روتوسکپی را آوردم؟ داخل پرانتز روتوسکوپی ابتکار خاص ضرغامی بود برای مبارزه با سانسور. هان؟ خیلی جالب است. سانسور چی بود؟ شما در میان مردم بروید. مثلا مردم می‌خواهند بنشینند یک فیلم سینمایی ببیننند. یک خرده می‌نشیند و می‌گوید بابا گور پدر این خط و آن خطر امشب بگذار ببینیم تایتانیک را تلویزیون نشان می‌دهد؟ نمی‌دانم بفرمایید که کینگ کنگ را نشان می‌دهد؟ اینها فیلم‌های مطرحی بود که قبلا من اینها را نشان دادم و هیچکدام قابل پخش نبود. یعنی فیلم هایی که زن یک لباسی تنش است که این لباس قابل پخش نیست. قبل از من چکار می‌کردند؟ آباژور می‌گذاشتند. آباژور افتخار من است. حالا اگر شما می‌خواهید بروید «آباژور افتخار من است» را تیتر کنید، من کاری به آن ندارم. ولی استدلال مرا بشنوید و بگویید من درست می‌گویم یا نه. من آمدم به جای اینکه کل آن صحنه را حذف کنم. قبل از من می‌گفتند لباس هایش ناجور است و هیچکاری نمی‌توانیم بکنیم و اصلا آن سکانس را حذف کنیم».

عزت الله ضرغامی رییس سابق سازمان صدا و سیما در مصاحبه ای نکات جالبی را در مورد روتوسکوپی، آباژور و روش های سانسور فیلم ها عنوان کرده است.

ضرغامی در مورد روتوسکوپی گوگوش و سوال مجری در این مورد نیز می گوید: «می‌گویم راجع به گوگوش هم. من حتما راجع به گوگوش هم می‌گویم. من دارم اصل بحث سیاسی را می‌گویم. شما می‌گویید چه اشکالی داشت گوگوش که بی حجاب است را آنجا نشان دادید؟ عیب ندارد این را سیو کن و بعدا یک جای دیگر بپرس. اما می‌خواهم بگویم حرف درست این است که آنها اقلیت بودند. آنجا هم جمع شدند هیچی نشد. برای همین ما نشان دادیم. چون خیلی در فضای مجازی و ماهواره‌ها روی آن نشست تبلیغ کردند. ما دیدیم هیچکس نیست. مجبور شدیم روتوسکوپی کنیم. زنِ با یک تاپ، آمده بود ضدانقلاب می‌گفت کروبی رای ما را پس بده. اصلا تو رای دادی؟ تو اصلا معلوم است کجا بودی؟ ما اینها را روتوسکوپی کردیم. شاید هم رای داده. من می‌خواهم بگویم ما مجبور شدیم این را روتوسکوپی کنیم. آنهایی هم که آن طرف رای می‌دهند و با تاپ باشند را ما نمی‌توانیم نشان دهیم».

بیشتر بخوانید: روایت لعیا زنگنه از سانسور ۹۹ درصد سکانس‌های پارسا پیروزفر در سریال «در پناه تو» + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود