خرید و فروش لوازم آرایش دست دوم در ایران

خرید و فروش لوازم آرایش دست دوم در ایران

با نزدیک شدن به عید نوروز، به رسم همیشگی وقت خانه تکانی های پایان سال رسیده و حالا برخی قصد دارند با رد کردن وسایلی که دیگر آن ها را لازم ندارند، خانه ی خود را کمی خلوت کنند. از طرفی هم برخی خرید شب عید خود را آغاز کرده اند و البته با گرانی افسار گسیخته ی این روزها به فکر گزینه های ارزان تری برای نونوار کردن خود هستند.

با گشتی در اپلیکیشن ها و سایت های انتشار آگهی می توان انواع کالاهای دست دوم، از کیف و کفش و لباس گرفته تا حتی عطر و لوازم آرایشی دست دوم را زیر قیمت اصلی پیدا کرد.

البته فروش لباس و کیف و کفش دست دوم امر جدیدی نیست اما دیدن آگهی های فروش لوازم آرایش استفاده شده به لحاظ مسائل بهداشتی عجیب به نظر می رسد.

یک اپلیکیشن فروش لوازم نو و کار کرده به نام «کمدا» اخیراً در پیامکی تبلیغاتی از افراد دعوت کرده در صورتی که خانه تکانی پایان سال را آغاز کرده اند، وسایلی که دیگر نمی خواهند را در این اپلیکیشن به فروش بگذارند.

در میان آگهی های فروش این اپلیکیشن، لوازم آرایش هم دیده می شود. مثلاً کاربری یک رژگونه ی «در حد نو» را به خاطر آنکه رنگ آن به پوستش نمی آید، به قیمت ۱۵ هزار تومان برای فروش گذاشته است. او قیمت اصلی رژگونه را ۴۰ هزار تومان عنوان کرده است.

در میان آگهی ها، یک مورد فروش عطر هم به چشم می خورد که نیمی از شیشه ی آن خالی است. فروشنده ی این عطر ۲۰۰ هزار تومانی آن را به قیمت ۳۵ هزار تومان برای فروش گذاشته است.

در سایت های «دیوار» و «شیپور» هم آگهی های زیادی برای فروش لوازم آرایش دست دوم به چشم می خورد.

مثلاً کاربری چندین قلم لوازم آرایشی کارکرده را به صورت یکجا به قیمت ۱۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته است. کاربر دیگری هم چندین محصول آرایشی بهداشتی مختلف از جمله سایه و ضدآفتاب را با توضیح «در حد نو» به قیمت ۱۱۵ هزار تومان می فروشد.

فروشنده ی دیگری هم لوازم آرایشی و زیبایی خود را که شامل تعدادی مداد آرایشی و تاج و کلیپس مو می شود، به قیمت ۹۰ هزار تومان به فروش گذاشته است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود