دلیل اصلی جدایی کیم کارداشیان و کانیه وست با افشای اسناد طلاق آن ها فاش شد

دلیل اصلی جدایی کیم کارداشیان و کانیه وست با افشای اسناد طلاق آن ها فاش شد

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است. روزنامه سان به طور اختصاصی به این اسناد دست یافته و گفته که این دو بعد از یک دعوای شدید بر سر اینکه برای تعطیلات تابستان به کجا بروند تصمیم به جدایی گرفته اند. بر اساس اسناد دادگاه، کیم کارداشیان «تفاوت های غیرقابل اصلاح» را دلیل اصلی درخواست طلاق خود اعلام کرده است. این اسناد همچنین نشان می دهند که کیم ۴۰ ساله قصد دارد همراه با کانیه حضانت مشترک چهار فرزندشان را بر عهده داشته باشند.

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است.

فرزندان این دو عبارتند از: نورث ۷ ساله، سنت ۵ ساله، شیکاگو ۳ ساله و سالم یک ساله. همچنین این اسناد نشان می دهند که بنیانگذار خط تولید لباس SKIMS خواستار این شده که هیچ یک از والدین نتوانند ادعای حمایت مالی از دیگری را داشته باشند. در ۱۹ فوریه بود که کیم کارداشیان با درخواست رسمی طلاق خود از کانیه بعد از ماه ها گمانه زنی و شایعه، طرفداران خود را متحیر ساخت. وکیل مدافع کیم کارداشیان تایید کرده است که موکلش روز جمعه به طور رسمی درخواست طلاق از کانیه وست را تسلیم دادگاه کرده است. منابع نزدیک به این خانواده مدعی شده اند که کانیه نیز مشکلی با حضانت مشترک فرزندانشان نداشته و قصد دارند همچنان در کنار هم از فرزندانشان مراقبت کنند.

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است.

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است.

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است.

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است.

همچنین توافقاتی برای تقسیم ثروت ۲ میلیارد دلاری این دو صورت گرفته و هیچ یک از این دو با این توافق مخالفتی نداشته اند. گفته می شود که این دو اکنون در حال توافق بر سر محل اقامت هستند. بر اساس اسناد مجله فوربس، ثروت کیم کارداشیان حدود ۹۰۰ میلیون دلار است. در طرف مقابل ثروت کانیه وست بیش از ۱.۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است. یک منبع خبری به روزنامه سان گفته است که کانیه در صحبت با دوستان نزدیک خود مدعی شده کیم کارداشیان با درخواست طلاق قصد فشار به او را داشته و در واقع قصد بلوف زدن را دارد، ادعایی که با عصبانیت کارداشیان مواجه شده بود.

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است.

این منبع خبری به روزنامه سان چنین گفته است:«کیم بارها به ایده طلاق فکر کرده بود و به همین خاطر از قبل کارهای اداری آن را برنامه ریزی کرده و آماده اقدام بود، و در نهایت تصمیم گرفت این درخواست را ارائه دهد. این اقدام به نوعی برای خانواده اش یک غافلگیری بود زیرا آن ها می دانستند که تا چه حد وی کانیه را دوست دارد و می دانستند که او واقعاً نمی خواهد چنین کاری انجام دهد. همه آن ها می دانند که او حس می کند چاره دیگری ندارد. برخی از نزدیکان به خانواده فکر می کنند که کیم در واقع قصد جدایی ندارد بلکه این یک حرکت استراتژیک برای بیدار کردن کانیه است و اینکه او بفهمد اگر تغییر نکند او را از دست خواهد داد». این زوج مشهور در ماه می سال ۲۰۱۴ در مراسمی مجلل در کشور ایتالیا با یکدیگر ازدواج کردند.

در ماه ژوئیه سال گذشته میلادی کانیه وست با انتشار توییتی اعلام کرد از سال ۲۰۱۸ به جدایی از همسر خود فکر می کرد، زمانی که کارداشیان به میک میل، رپر آمریکایی برای کار بر روی اصلاح مشکلات نظام عدالت کیفری آمریکا پیوست. این توییت بخشی از یک تعداد توییت بود که بعدها حذف شدند. وست در این توییت ها از مادر همسر خود، کریس جنر نیز با نام «کریس جونگ اون» یاد کرده بود که از قرار معلوم اشاره ای بود که کیم جونگ اون، رهبر جنجالی کره شمالی.

مدارک مربوط به طلاق کیم کارداشیان و کانیه وست، دلایل این زوج مشهور برای جدایی را افشا می کند که باعث حیرت طرفداران و محافل هالیوودی شده است.

دسامبر سال گذشته میلادی نیز منبعی ناشناس به رسانه ها گفته بود این زوج حضور فیزیکی زیادی در کنار یکدیگر ندارند و «هر یک تمرکز خود را بر چیزهایی گذاشته اند که برای خودشان اهمیت دارد.» مثلاً کارداشیان تمرکز خود را بر فعالیت حقوقی اش گذاشته و وست به عنوان یک کاندیدای مستقل در انتخابات سال ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرد. این سومین ازدواج کیم کارداشیان و اولین ازدواج وست بود. کارداشیان پیش از این در سال ۲۰۰۰ با دیمون توماس ازدواج کرد و در سال ۲۰۰۴ از وی جدا شد. زندگی مشترک کارداشیان با کریس هامفریز نیز در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و در سال ۲۰۱۳ به پایان رسید.

بیشتر بخوانید: پردرآمدترین سلبریتی‌های سال ۲۰۲۰ از نگاه مجله فوربس ؛ کایلی جنر و کانیه وست در صدر

منبع: thesun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۹ نظر

ورود

 • میرزا اسفند ۱۱, ۱۳۹۹

  میومدین خونه من قربونش برم.
  اما دقت کردین ۴ تا بچه دارن؟ یکی دیگه تو راهه؟ بعد اینجا یه سری نمیدونم چی چی پیدا شدن میگن بچه یعنی حلقه ی بردگی مرد بر گردن زن.
  هر روز تعداد این فمینیستهای وطنی بیشتر میشه.
  حداقل برین به انگلیسی بخونین فمنیست یعنی چی اصلا.
  کارشون از این حرفا گذشته. توهین میکنن. فحش میدن. نرینه میگن. هرجا رفتم دیدم یکی گفته نرینه.
  مادینه ما گفتیم؟
  و رفتارشونم جالبه. میگه مرد ماشین بخره خونه بخره. طلا بخره. همه چی بخره وسایل خونه بخره خرجی رو بده. مهریه رو هرچی گفت قبول کنه. شیربها بده. شیربها قبلا بود اما یه زمانی کسی نمیگرفت. شیربها یعنی مادر گرام شیر داده بزرگرش کرده. بعد شوهر باید پولشو بده. چندسالی هست اومده رو بورس و مبالغ بالایی میگن. ۱۰۰ میلیون حداقلشه. بعد زن چیکار کنه؟ تو این خونه بشینه بخوابه بخوره هرجا خواست بره تازه شوهر باید پولشو بده. کار هم هیچی. قبلا میگفتن زن کار کنه. الان میگن نه زن نباید کار کنه خرجشو شوهر لنده هور بده زن بره خوش بگذرونه. بچه هم هیچی. بچه الان شده غلاده ی بردگی. دوست پسر که هیچی اصلا یکی از حقوق اولیه زنه.
  فمینیسم تو این شده این. حالا یکی نیست بگه تویی که دنبال فمینیسم و برابری هستی اصلا چرا مهریه میخوایی؟ شیربها چرا میخوایی؟ مگه برابری این نیست مثل ادم مثل یه دختر غربی مثل یه مرد تلاش کنی زحمت بشی زندگی خودتو بسازی؟ تو غرب فمینیسم اینه.
  میخوایی فمنیسم باشی با دوست پسرت راحت زندگی کن. عروسی کن. مهریه نخواه. اصلا بگو مهریه بده. شیربها نخواه. نصف هزینه های زندگی رو بده. ماشین خودت برا خودت بخر یا یکی شریکی بخر. خونه همین. طلا یه انگشتر تو غرب رسمه. به همین قانع باش. توقع هم نداشته باش. زحمت بکش. برو کار کن. تو غرب حداقل ۲ تا بچه رو دیگه میارن. ۲ تا بچه بیار و دوستشون داشته باش. رو بچه هات اسمی مثل غلاده بردگی نزار. اونا انسانن.

  نه سربازی میرن. تو غرب سربازی برا مرد و زنه. هردوتاشون میرن. تو خیلی از کشورا مثل مصر و کشورای مسلمون که سربازی برا زن و مرد هست اما یه تبصره دارن زن یا زن تو مثلا خانه سالمندان بیمارستان یا درمونگاه مشغول میشه یا یه پولی میدن سربازی رو میخره. شمای فمنیست همین کار رو بکنن. سربازی دختر و زنها رو هم جار بزن. بگو سربازی حق دختره. مثل کشور مصر و عراق و افغانستان و پاکستان. غرب رو نمیگم. حتی تو این کشورا دختر باید سربازی بره. جار بزن بگو زن و دختر تو ایران باید بره سربازی. اره برو سربازی مثل مساوی با یه مرد. برو تو خونه سالمندان کار کن. تو بیمارستان کار کن. تو ایران خیلی از کارای بیمارستان و درمانگاه ها رو پرستار انجام میده. در حالی که تو ترکیه یه نوع شغل پرستاری ساده دارن ۲ ماه اموزش میبینه میره کارهای ساده ی درمانگاه و بیمارستان رو انجام میده. ارتش خیلی از کشورای اطراف دخترا رو ۲ ماه اموزش میدن برن تو بیمارستان و درمانگاه کار کنن. شمای فمنیسم این چیزا رو هم جار بزن.
  سربازی نمیری پولشو بده. مثل باقی کشورا.
  جالبه بحث میکردیم تو یه گروه تلگرامی. طرف فمنیست دو اتیشه بود. همینکه گفتم تو این کشورای عربی دختر باید بره سربازی یا پولشو بده گفت اونا بیغیرتن. هههههههه. دلم برا فمنیسم میسوزه. فمنیسم اصلی رو منظورمه. اینجا چه بلایی سرش اوردن. طرف از اینور معتقده طرف بزاره زنش مثلا با دوست پسر بگرده تو سلام علیک با یه مرد همدیگه رو بغل کنن. بعد تو سربازی میاد میگه اونا بیغیرتن گذاشتن دختراشون برن سربازی.
  خدایا مصبتو شکر با این فمینیستا. فمنیسم خیلی خوبه. اما ما گندشو در اوردیم.

  • قریشی اسفند ۱۱, ۱۳۹۹

   تو غرب وقتی یه پسر و دختر باهمدیگه دوست هستن رابطه دارن طی اون دوره فقط باهم هستن. ازدواج کردن فقط باهم هستن. وقتی دیگه دوست نیستن تازه این موقعه میرن با یکی دیگه . یا وقتی طلاق گرفتن تازه میرن با یکی دیگه. اینجا اما عادی شده. دختر و پسر چندتا رو دارن. این برا چندسال پیشا هست.
   الان متاهل هستن اما یکی دوتا دوس پسر دوس دختر دارن. یه چیز عادی شده. خود میشناسم خیلیا تو فامیلمون. همه میدونیم. مهم نیست برا کسی خداییش.
   دوست خودم چند سال پیش همسرش دوست پسرشو اورده بود خونه مچشو گرفت. اون موقعا مثلا یه کتکی میزدن طلاق میدادن. الان اما نه. میگن عه دوس پسر داری؟ پس منم میرم دوس دختر میگیرم. دوست دخترشم زن یکی دیگس تو اکثر مواقع

  • فاطمه اسفند ۱۲, ۱۳۹۹

   عزیزجان شماکه میگی مهریه نخواه مثل زنهای خارجی باید به عرضت برسونم که اگر یک خانوم توکشورای اروپایی تصمیم به طلاق بگیره بعداز طلاق نصف انوال شوهرش به اون میرسه اینوهم بدون
   بعدم بدبخت دختر ایرانی که ازصبح تاشب مثل کلفتا باید کارکنه که یکی مثل شما بیادبگه نخواه؟اگر مادرش شیربها میگیره درعوض شیره جونش روبه خورد دختره داده که قرار بشه زن تو ومثل کنیزبرای تووامثال توکارکنه درضمن میگی کیم کارداشیان ۴تابچه داره؟به ثروتشم نگاه کن که میتونه تااخرعمرش هر۴ تا بچشو ساپورت کنه اما توچی ۴۰۰میلیون دلارثروت داری که زنت برات۲۰تا بچه جای ی دونه بیاره؟اینهمه میگید زنها توایران حق وحقوق دارن واین همه پول گیرشون میادوچه چه چه بخدااگر به یکیش عمل شه مثلاحقوق یک کارگر زن ایرانی ازکارگر مرد خیلی کمتر چون زن اینجام چون محض رضای خدا فقط همین یکبار حقوق خانمها بیشتر فشار بهتون اومده

   • انتی r z اسفند ۱۲, ۱۳۹۹

    سلام فاطمه خانوم.
    ولی تو خارج هیچی نصف نمیشه.
    هرکی هرچقدر زحمت کشیده سهم میبره. تازه تنها و تنها از روو اموالی سهم میبره که بعد ازدواج خریده شده. مثلا شوهره قبل ازدواج یه خونه داشته. در صورت طلاق زن هیچ سهمی نمیبره. دل خوش نکنین به این شایعات اینستاگرامی و تلگرامی این قشر بیسواد که اسم خودشونو فمنیست گذاشتن.
    تازه شما با یکی عروسی کنی و بعد ازدواج اون مرده زحمت بکشه خونه بخره ماشین بخره ولی شما پا رو پا انداخته باشی و کار نکرده باشی درامد نداشته باشی خرج خونه رو نداده باشی بازم هیچ سهمی نمیبری. بهت یه بیلاخم نمیدن. وقتی سهم میبری که تو خرید خونه اقساط وسایل و خرید ماشین شما هم پول گذاشته باشی. تازه همینطور نیست دادگاه بگه عه شما پول گذاشتی پس نصفش مال توعه.
    یه چیزی به اسم حسابدار و وکیل طلاق دارن. اینا میان لیست میکنن همه ی داریی تو و شوهرتو. بعدم میبینن کی چقدر هزینه کرده تو این زندگی. هرکی هرچقدر هزینه کرده باشه همونقدر سهم میبره. شما مثلا ۸۰ درصد هزینه ها رو داده باشی همونقدر سهم میبری از تمام دارایی که بعد ازدواج به دست اومده. شوهرت تنها ۲۰ درصد سهم میبره. یا اگه شوهره ۸۰ درصد هزینه کرده پس ۸۰ درصد داراییها به شوهره میرسه. به شما تنها ۲۰ درصد میرسه. جف بزوس طلاق گرفت نصف داراییش که به همسرش نرسید.
    مثلا مکنزی اسکات از جف بزوس طلاق گرفت. این دوتا وقتی ازدواج کردن ثروت امروز رو نداشتن. ثروتشون به یک میلیون دلار نمیرسید. اما بعد ازدواج تشکیل خانواده دادن. شوهره زحمت کشید امازون رو ساخت. ثروتش به ۲۰۰ میلیارد دلار رسید. مکنزی هم خونه داری کرد بچه اورد. اما وقتی طلاق گرفت فکر میکنی مکنزی اسکات چقدر از ثروت بهش رسید؟ مثلا نصف همه چی شوهر بهش رسید؟ ۱۰۰ میلیارد دلار بهش رسید؟ نخیر. به حساب کتاب نکشید. توافق کردن ۴ درصد سهام امازون بهش برسه. تنها ۴ درصد اونم توافقی. همه میگن اگه به دادگاه میکشید حساب کتاب میشد شاید ۱ درصد هم به زن نمیرسید. اما جف بزوس حالا از سر دلرحمی یا مردونگی ۴ درصد بهش سهم امازونو میده. ثروت مکنزی حدود ۳۰ میلیارد دلاره الان.

    درباره ی بچه هم نفقه رو فکر کنم تو خیلی کشورا اصلا ندارن. تو کشورای غربی فقط امریکا چیزی به اسم نفقه بچه داره. چون دولت تا ۲۰ سالگی یا ۱۸ سالگی خرجشو میده . به صورت ماهانه به حساب سرپرست پولشو میریزه. هرکی سرپرستی رو گرفت این پول به حساب همون میره.
    این پول فقط خرج بچه هست. دولت پولی که میده به مقداریه خرج بچه بشه. شما اصلا نمیتونی با این پول طلا بخری ماشین بخری چیزی بخری. چون تنها به اندازه هزینه هایی هست که یه بچه نیاز داره.

    خودتم گفتی ثروت بیشتر بچه بیشتر. پس چرا این موضوعو گردن مردها میندازین؟ چرا فکر میکنین ثروت فقط باید به دست مرد ایجاد بشه؟ بچه خب چطور به وجود بیاد؟ حداقل اندازه اون دختر غربی انسانیت داشته باشین این بچه اوردن رو دیگه وارد این بازی کثیف فمنیسمتون نکنین.
    اگه زن ایرانی مثل کلفت کار میکنه مرد ایرانی مثل خر تا شب کار میکنه. یه سر بزن بببین دیگه. شما طوری حرف میزنی انگار مرد ایرانی مثل یه مرد المانی با ناز و نعمت کار میکنه. خود من به علت کرونا هفته ایی ۲ بار بیشتر سر کار نمیرم. همسر ندارم. اما شما یه سر به کارگاه ما بزن. قول میدم ۱ ساعت نمیتونی هوای کارگاه رو تنفس کنی. شما به امار نگاه کن. بیشترین زندانیها تو ایران برا مهریه هست. شما که فمنیست هستی خب مهریه رو اصلا چرا میگیری؟ خودت داری قیمت میزاری.
    من یکی اگه ازدواج کنم میگم مثل زن غربی لخت باش حجاب نداشته باش. دست بده با مرد. اما مهریه رو نگیر. و مثل همون دختر غربی برو برا خودت کار پیدا کن درامد داشته باش. بچه اوردیم ۲ سال تا از شیر گرفته بشه کار نکن خرج این ۲ سال جهنم و ضرر با من. حالا تو المان خرج این ۲ سالو دولت میده. بعد دو سال بچه رو میزاریم مهد. دقیقا مثل یه خانواده ی المانی.
    نه مهریه نه طلا نه شیربها. مادر هرچی خرج کرده به من ربطی نداره. اون دختر غربی هم شیر مادر خورده ولی شیربها ندارن. شما مگه همینو نمیخوایی؟ دقیقا مثل دختر غربی باش. من خودم نه دوست دختر دارم نه داشتم. مثل دختر غربی وقتی با من هستی وفادار باش. با کسی نپر.
    تو غرب وقتی با کسی هستن با یکی دیگه نمیپرن. وقتی جدا شدن میپرن. چیزی به اسم خرید طلا اصلا ندارن. یه انگشتر میخرن میندازن تو انگشت تمام. اینکه طرف شوهره براش گردنبند طلا میخره تو غرب کادو هست. هدیه هست. اجبار نیست. اینجا اما ۵۰ میلیون طلا نخری نامزد بهت نگاه نمیکنه. فحش میده. حالا این ۵۰ میلیون نرخ محله ماست. بعضی جاها بالاتره. اینا شده اجبار.

    بعد همین خانوم فمنیسم حاظر نیست مثل دختر غربی زندگی کنه اما داد میزنه مرد باید مثل مرد غربی باشه. اتفاقا تو محل و قشر اطراف من همه دارن مثل مرد غربی زندگی میکنن. منجمله خودم. همسراشونم خیلی ازاده. گوشی همسر رو بگیری سکس چت رو که حتما دارن.
    در واقع قشر مرد تو ایران تحت ظلمه.
    دختری که ادعای فمنیسم داره اما وقتی با یه پسر دوست میشه حتی پول اون قهوه و کیک رو حساب نمیکنه نشون میده افکارش چیه. افکارش افکار هرزه هست. رو خودش قیمت گذاشته. افکارش اینه با من میخوایی باشی خرج کن. هر ماه کادو بده . تا بلکه باهات راه بیام. سکس و رابطه که هیچی. باید میلیونی کادو بدی. برا همینه کلا قید دوست دختر گرفتنو زدم. چون تجارته. شده تجارت. حتی تو همون غرب این کارا جرمه. فرقی نداره کادو باشه یا پول نقد. جرمه.
    ازدواج همینه. شما دخترا قیمت گذاشتین رو خودتون میگین هزینه ی عشق و رابطه و بودن اینه. میتونی بده. نمیتونی نیا تو مغازه. بعد اینا ادعای فمنیسمشون گوش دنیا رو پر کرده.
    مخالفت کنی سریعا شرائط ایرانو مثال میزنن. انگار ما تو ایران نیستیم. انگار ما تو ایران زندگی نمیکنیم. انگار ما تو فشار و سختی نیستیم. ما که تو جامعه سختی زن رو ندیدیم. هرکی رو دیدیم نه کار میکنه نه زحمتی میکشه. نشسته خونه بعد ماشین زیر پاشه نصف اپارتمانی که کل پولو شوهره داده به اسمشه. کلی طلا بهش اویزونه شوهر بدبخت خریده. مهریه حداقل بالای ۱۰۰ سکه هست.
    کمتر این اصلا نگاه نمیکنن. من ندیدم کسی کمتر از ۱۴۰ تا مهر کرده باشه. شما سراغ داری؟ دم اون دختره و خانواده ش گرم.
    کل هزینه ی خانواده به عهده مرده. نه دولتی هست خرج بچه بده. این مرد باید کل هزینه ها رو بده. تازه برا همسر طلا بخره قهر نکنه. بعد خانوم حتی بچه اوردن رو یه عاملی برا کوبوندن مرد میدونه. حداقل اونقدر انسانیت به خرج بدین بچه اوری رو دیگه به این چیزا ربط ندین.

    حاظری اینطوری زندگی کنی؟ من یکی حاظرم. شما لخت بگرد مثل یه دختر غربی. اما مثل دختر غربی باش. نیا به شوهره بگو مادرم زحمتمو کشیده شیر داده ۱۰۰ میلیون بده.

    اکثر مردایی که میشناسم اطرافم بیشتر از مرد المانی تلاش میکنه زحمت میکشه و ازادی به زنهاشون دادن. اونقدر که دیگه دوس پسر گرفتن یه چیز عادی شده.
    اما تو المان شوهره کلا میره طلاق میده زنو. تو المان وقتی میخوان جدا بشن باید یه دلیلی تو دادگاه بگن. حتی تو المان اینطور نیست مرد و زن بخوان صبح پا شن از همدیگه طلاق بگیرن. پروسه طلاق حتی تا چندین سال طول میکشه اگه دلیلی نداشته باشن. اما دوست پسر یا دوست دختر گرفتن یکی از اون دلایلیه که دادگاه تو المان یک هفته ایی طلاقو ثبت میکنن. المان اینطوریه.

    کمتر این چرندیات اینستا رو ببین. هرکی گفت نصف میشه بگو تو خود امریکا اینطور نیست. هیچی نصف نمیشه. هرکی همونقدری سهم میبره زحمت کشیده. خودم اینستا هستم. یه چرندیاتی اونجا میگن تو دلم میگم صد رحمت به این دخترای غربی.

    عاشقی و دوست دختر گرفتن و ازدواج شده چیزی شبیه پاتایا.

    • Ghazal فروردین ۱۶, ۱۴۰۰

     دوست عزیز اینایی که اوردی اینجا چسبوندی به هم همش تیکه پاره از فرهنگ کشورای مختلف هست نه یه کشور این از این که برداشتی از هرکشوری هرقانونی رو که به نفع مرد هست حفظ کردی اینجا چسبوندی به هم 🙂 منم میتونم از قوانین کشور سوعد بگم تا مخت بپاشه که اونجا چه خبره اصلا! تموم دولت به نفع حقوق زنهاست نه ایران که بخوای تا سر کوچه بری باید از پدر و برادر و شوهر اجازه بگیری و روحیت این مدلی تا سن ٢٠،٣٠ سالگی شکل بگیره و بعد هم شوهر بیاد با قوانین خاص خودش تورو عقد کنه 🙂 بعد تازه میری تو یکسری مساعل دیگه و روحیت داغون و داغون تر میشه با محدودیت های جدید اونوقت خود تو باشی میتونی با این همه توسری خوردن شروع به کار کردن هم بکنی؟ بعد همزمان خانه داری هم بکنی همزمان حرف شوهر هم گوش بدی همزمان خرج هارو دوتایی باهم بدین!؟ دیگه چی عزیزم ؟! به نظر من اینجا انقدر یک زن از بچگی اذیت شده که حتی من میگم اگه بتونه یه کار تو خونه هم انجام بده زن زندگیه میدونی چرا؟ چون طعم خیلی چیزا رو نچشیده ازادی رو از کودکی نداشته اولویت برای کار کردن و خرید رفتن رو از همون کودکی نداشته چون بلد نیست و اینجوری بار اومده چون سکس نداشته چون موظف بوده تا هر سنی ام که ازدواج نکرده رابطه نداشته باشه اما شما مرد ها چی؟؟؟ در ضمن کار کردن اگه برا دو طرف هست در اروپا کار تو خونه هم برا هر دو هست بچه داری هم برا هردو و و و…،،

    • Ghazal فروردین ۱۶, ۱۴۰۰

     راستی اینم بدون که اینجا حق طلاق با مرد هست حق تحصیل حق همه چیییی با مرداست! پس این یعنی اینکه جامعه مردسالار هست و همه ی مجوز ها به دست اقایون صادر میشه این یعنی ما زن ها حکم کالا رو داریم اینجا که باید خریداری بشه مثل کتونی که میخری فقط تا وقتی ام که سالم باشی خرجت رو میدن و بعد از اون خیلی راحت تموم عواطف و احساساتت رو له میکنن و میتونن راحت طلاقت بدن یا روت زن هم بگیرن!
     پس بهتره بدونی که هر موقع تونستی قوانین مملکتت رو عوض کنی بیا اینجا بگو من زن ایرانی نمیخوام ???
     زن ایرانی رو باید رو سرت حلوا حلوا کنی

 • هیچی خوب نیست اسفند ۱۱, ۱۳۹۹

  تاپاتاک کی یادشه؟
  ۱۰ سال قبل تنها شبکه اجتماعی بود خیلیا استفاده میکردم. متاهل حالش یه چیز دیگس. لذتش ۱۰ برابر بیشتره. گور پدر باقی چیزا

 • مهسا خرداد ۵, ۱۴۰۱

  برسین ب کار و زندگیتون
  مثلا کارداشیان خاک بر سر و وست واسشون مهمه نظر توی ایرانی درموردشون چیه ک اومدی ۲۰ خط انشا نوشتی؟؟؟؟
  بعد میگن ما چرا پیشرفت نمی‌کنیم
  بشین چارتا کتاب بخون جا نشر دادن نظرات مفیدت علامه ی دهر
  پا فمنیسمم میاد میکشه وسط فقط ی کلمه تحت عنوان فمنیسم شنیدی اصن انگلیسیشم نمیتونی بنویسی بعد میای اینجا تحلیل میکنی؟؟؟

  جم کنید بابا

 • پیروز توانا خرداد ۲۸, ۱۴۰۲

  ممنون از مطلبتون