جزییات عرضه اولیه حآفرین [لغو برای بار دوم]

جزییات عرضه اولیه حآفرین [لغو برای بار دوم]

بنابر گزارش ها، روز چهارشنبه مصادف با ۱۳ اسفند شاهد یک عرضه اولیه دیگر در فرابورس ایران خواهیم بود. عرضه اولیه حآفرین در واقع عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین با نام حآفرین خواهد بود. این اتفاق پس از آن رخ می دهد که عرضه اولیه اپال در هفته گذشته با استقبال بسیار کمی از جانب سهامداران مواجه شد. عرضه اولیه حآفرین در واقع شامل ۶۶۸ میلیون و ۵۲۰ هزار سهم از این سهام این نماد خواهد بود.

عرضه اولیه حآفرین در واقع عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین با نام حآفرین و فعالیت در صنعت ریلی خواهد بود.

گفته می شود که زمان ثبت سفارش برای عرضه اولیه حآفرین در همان روز عرضه امکانپذیر بوده و محدودیت حداکثر سهام خریداری شده توسط اشخاص حقیقی یا حقیقی نیز ۷۰۰ سهم خواهد بود. دامنه قیمت هر سهم حآفرین نیز ۵۲۸۵ تا ۵۳۸۵ ریال در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب برای خرید حداکثر ۷۰۰ سهم ممکن در جریان عرضه اولیه حآفرین به ۳۷۸ هزار تومان نقدینگی نیاز خواهید داشت. البته در صورت ثبت سفارش با قیمت های بالاتر، در ابتدا قیمت های بالاتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت. شرکت ریل پرداز نوآفرین در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۸۶ با نام شرکت فنی و مهندسی ریل صنعت نوآفرین به صورت مسئولیت محدود تاسیس شده و نام آن در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران ثبت گردید.

عرضه اولیه حآفرین در واقع عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین با نام حآفرین و فعالیت در صنعت ریلی خواهد بود.

این شرکت که در حوزه حمل و نقل ریلی فعالیت دارد در ۲۳ مهر ۱۳۹۴ به ریل پرداز نوآفرین تغییر کرده و در حال حاضر جزیی از شرکت های زیر مجموعه گروه فدک است که در زمینه ارائه محصولات فنی و مهندسی ریلی فعالیت می کند. سرمایه اولیه این شرکت با ۳۱۹ نیروی انسانی در بدو تاسیس تنها ۱۰۰ میلیون تومان بوده اما ارزش سرمایه این شرکت اکنون به ۷۴۲.۸ میلیارد تومان رسیده است. از سهامداران این شرکت باید به شرکت ارزش آفرینان فدک با ۴۷.۹ درصد، تدبیر روشن تجارت با ۱۹.۹ درصد، روی پرواز تندر خاورمیانه و توسعه تجارت صبا هر کدام با ۱۵ درصد و علی محمدی با دو درصد اشاره کرد. در آستانه عرضه اولیه حآفرین باید بدانید که شرکت ریل پرداز نوآفرین در سال ۱۳۹۴ اقدام به تجدید ارزیابی و در ادامه افزایش سرمایه کرده است.

عرضه اولیه حآفرین در واقع عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت ریل پرداز نوآفرین با نام حآفرین و فعالیت در صنعت ریلی خواهد بود.

این شرکت در زمینه جابجایی مسافر و فروش سفر و همچنین طراحی و مهندسی قطعات و طراحی واگن فعالیت می کند. سود خالص و درآمدهای عملیاتی شرکت ریل پرداز نوآفرین در سال ۱۳۹۸ به ترتیب بالغ بر ۱۷.۴ و ۱۵۲.۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال قبل از آن به ترتیب ۵۱ و ۳۷ درصد رشد را تجربه کرده است. در سال جاری اما رشد درآمد این شرکت متوقف شده که بخش زیادی از آن ناشی از ممنوعیت فعالیت در سه ماهه اول بوده است. با این وجود با از سرگیری فعالیت شرکت ریل پرداز نوآفرین در سه ماهه دوم سال جاری، بار دیگر شاهد روند مثبت آن بودیم. شرکت ریل پرداز نوآفرین دارایدو زیرمجموعه به نام‌های دلیجان طلایی شکوه پارس با فعالیت حمل و نقل مسافری لوکس و شرکت در شرف تاسیسریلی گردش ایرانیان با فعالیت در زمینه حمل و نقل مسافری با مالکیت ۷۶.۱ و ۷۵ درصدی است.

 

[به روز رسانی: تاریخ ۱۹ اسفند ۹۹، ساعت ۱۳:۳۵] 

عرضه اولیه نماد حآفرین که پیشتر قرار بود در روز ۱۳ اسفند و سپس در روز ۱۹ اسفند انجام شود برای بار دوم به زمان دیگری موکول شد. کارگزاری های بورس امروز با ارسال پیامی برای کاربران خود خبر لغو مجدد عرضه اولیه حآفرین را به آنها اطلاع دادند. براین اساس عرضه این نماد به زمان دیگری که متعاقبا اعلام می شود موکول شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • حسین اسفند ۱۲, ۱۳۹۹

  آقای علی پناهی دوست دارم .

  روزیاتو چقدر خوب شده بعد از رفتن اون نویسنده

  • armanhm اسفند ۱۲, ۱۳۹۹

   واقعا مطالب با کیفیت تر و سایت حرفه ای تر شده

 • من اسفند ۱۲, ۱۳۹۹

  کنسل شد آقای پناهی
  افتاد عقب

  • حسین علی پناهی اسفند ۱۲, ۱۳۹۹

   بله متاسفانه دقایقی پیش اعلام شد که لغو و به زمان دیگری موکول شده