ماجرای ممنوع التصویری شهاب حسینی در تلویزیون از زبان خودش

ماجرای ممنوع التصویری شهاب حسینی در تلویزیون از زبان خودش

شهاب حسینی گفت: «ممنوع‌ التصویر شدن من در عرصه اجرای تلویزیونی، رحمتی بود که باعث شد به سمت بازیگری کشیده شوم و اگر آن اتفاق نیفتاده بود الان یکی از مجری‌های با سابقه شبکه ۲ تلویزیون بودم.»

حسینی مجری برنامه اینترنتی همرفیق که در جدیدترین قسمت این برنامه مهمان پیمان و مهراب قاسم‌خانی بود به بیان خاطره‌ای از دوران اجرای خود در صداوسیما پرداخت و اظهار داشت: «روزگاری در سال ۷۷ برای تلویزیون برنامه اجرا می‌کردم. یک روز صبح حراست شبکه دو من را به داخل مجموعه راه نداد و اعلام کرد که واحد تامین نیروی انسانی گفته ما به این افراد نیازی نداریم.»

شهاب حسینی افزود: «آن روز من درخواست کردم که آقای مدیر را ببینم. به او گفتم من ۲ سال است دارم کار می کنم و شما نباید من را رها کنید. آقای مدیر پاسخ داد من دلیل قطع همکاری با شما را نمی‌دانم. این طوری تشخیص داده شده است.»

این بازیگر و مجری با یادآوری تمایلش به بازیگری در دهه هفتاد گفت: «از مدیر پرسیدم من شاید بخواهم بازی کنم. آیا من ممنوع التصویر هستم؟ مدیر هم پاسخ داد من اگر جای شما بودم بازی نمی کردم. چون این کار به پشتوانه و تاریخ اجرای شما لطمه می‌زند. من از مدیر پرسیدم شما من را اخراج کردید. آن وقت نگران رزومه من هم هستید؟»

بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن و بازیگر فیلم جدایی نادر از سیمین با اشاره به جمله‌ای از شیخ ابوالحسن خرقانی توضیح داد: «در مرقد ایشان نوشته شده هر که آمد نانش دهید و از ایمانش مپرسید. چه آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد. این مرام خیلی قشنگ است. چون ما تصمیم گیرنده وجود یا عدم وجود همدیگر نیستیم.»

مهراب قاسم ‌خانی، مهمان برنامه همرفیق که به گفته خودش هفت سال است اجازه همکاری با تلویزیون را ندارد با تأیید سخنان شهاب حسینی گفت: «در گذشته با وجود این که من و مدیران تلویزیون اختلاف سلیقه جدی داشتیم؛ ولی رابطه‌مان خیلی خوب بود. با مدیران در جلسات طولانی هم چانه می‌زدیم و بحث می‌کردیم. یک هدف مشترک وجود داشت که سر آن هدف به تعامل می رسیدیم. صحبت‌هایمان در این جهت بود که می خواهیم برنامه ای جذاب تولید کنیم.»

این فیلمنامه‌نویس افزود: «در گذشته اتفاقی می افتاد که نفعش برای همه بود و اختلاف سلیقه تبدیل به دشمنی نمی شد. الان این طوری شده که می‌گویند چون طبق سلیقه ما فکر نمی‌کنی نباش.»

تصویری از شهاب حسینی در کنار عوامل برنامه اکسیژن

شهاب حسینی فعالیت حرفه ای خود را با گویندگی در رادیو آغاز کرد و در سال ۷۷ به عنوان مجری به تلویزیون نیز راه پیدا کرد. حسینی کار اجرا را با چند برنامه ی تلویزیونی و رادیویی ادامه داد که معروف ترین آن ها اکسیژن بود. پس از آن در سال ۷۹ با سریال پس از باران پا به عرصه ی بازیگری گذاشت. شهاب حسینی به فعالیت خود در زمینه ی بازیگری ادامه داد و به یکی از مشهورترین و موفق ترین بازیگران ایران بدل شد. او در سال ۹۹ با برنامه ی گفتگو محور همرفیق که از شبکه نمایش خانگی پخش می شود به عرصه ی اجرا بازگشت.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود