ماجرای محمد طاها پسر ۸ ساله شیرازی که با فداکاری جان چند کودک را نجات داد

ماجرای محمد طاها پسر ۸ ساله شیرازی که با فداکاری جان چند کودک را نجات داد

محمد طاها آرمند پسر ۸ ساله شیرازی است که این روزها بخاطر حرکت قهرمانانه خود مورد استقبال افکار عمومی قرار گرفته است. او توانست جان ۴ نفر از دوستانش را در یک حادثه آتش سوزی در شهر خرم بید نجات دهد. متاسفانه این کودک ۸ ساله طی این عملیات دچار سوختگی شدیدی شده است.

محمد طاها
عکس تزئینی است

ماجرا از آن جا آغاز می‌شود که محمدطاها و دوستانش در یک ون درحال بازی بودند. این ون متعلق به همسایه محمدپارسا بوده و پسر همسایه، به همراه برادر و پسر دایی ۱۴ ساله محمد پارسا و دخترعمه دوساله او نیز در آن حضور داشته‌اند. همسایه محمدپارسا از این ون به عنوان یک آشپزخانه خانگی استفاده کرده و به کسب و کار غذای بیرون‌بر مشغول بوده است. به همین دلیل یک گاز کوچک که برای گرم کردن غذا از آن استفاده می‌شد در این ون وجود داشت. کسی نمی‌داند به چه علت این گاز کوچک روشن می‌شود اما این حادثه هولناک اتفاق می‌افتد و ون آتش می‌گیرد. در همین حین ریموت و سوئیچ ون در آتش می‌سوزد و بچه‌ها با باز نشدن در، درون ون گرفتار می‌شوند.

محمد طاها
عکس تزئینی است

در همین حین محمد طاها شیشه ماشین را به سختی می‌شکند و با کمک افرادی از بیرون ون، ابتدا دخترعمه دو ساله خود را از این مهلکه نجات می‌دهد، سپس برادر بزرگترش و یکی دیگر از بچه‌ها که بیهوش شده بودند را با چند سیلی به هوش می‌آورد و کمک می‌کند که از ون خارج شوند. بعد هم نفر چهارم را به بیرون می‌فرستد و دست آخر خودش از ون خارج می‌شود. محمد طاها برای این که جان بقیه را نجات دهد از همه بیشتر داخل ون مانده بود و به همین دلیل دچار سوختگی بسیار شدیدی شد. او ۸ روز در ICU بیمارستان بستری و سپس جراحی پیوند پوست به دست و صورتش را انجام می‌دهد و بالاخره پس از یک ماه از بیمارستان مرخص می‌شود.

محمد طاها

طبق گفته امدادگران آتش نشانی قطع به یقین اگر محمد طاها شیشه را نمی‌شکست تمام بچه‌ها در این آتش جان خود را از دست می‌دادند.

دیجیاتو
۹ نظر

ورود

 • امیدم اسفند ۱۹, ۱۳۹۹

  یه ویدئو دیدم از اصفهان که یکی یه دختر بچه سه ساله رو میندازه تو چاه فاضلاب و درشم می‌بنده و در می‌ره ، بعید نیست اینم کار بزرگتراشون باشه ، حالا تصور کنید دنیایی رو که بزرگترا قصد جان بچه هاشون رو دارن ولی بچه ها دارن این وسط بی خبر از همه چی جون همو نجات میدن . چه غم انگیز ….:(

 • س اسفند ۲۰, ۱۳۹۹

  نام محمدطاهابرازنده او وخانواده اش باشه تعلیم وتربیت ایرانی-اسلامی از منش تربیت اینچنین بچه فداکاروزیرک ومسئولیت پذیری کاملاعیانه ومشخصه

  • رحمان اسفند ۲۲, ۱۳۹۹

   اخلاقیات و انسانیت هیچ ربطی به دین و ملیت نداره. این همه دیندار یا ناسیونالیست بی اخلاق رو تا حالا ندیدی؟ جالبه که از روی یک اسم تربیت ایرانی-اسلامی اش رو هم تشخیص دادی!

  • م اسفند ۲۶, ۱۳۹۹

   بابا این ماجرا دروغی بیش نبوده تو هم جو گیر شدی . این سایت هم حالا فهمیدمم فقط کپی پیست میکنه و هیچ فکت چکری نداره و هر دروغی رو انتشار میده که البته جزئی از صدا و سیمای ایران هستین و بخ جز دروغ چیز دیگه ای هم مگه چاپ میکنین؟ این بچه هم یکی از بیشعور ترین و بی تربیت ترین بچه هاییه که من تو زندگیم دیدم!!! تو نشناخته میای از تربیتش میگی؟؟ تازه این هیشکی رو نجات نداده هاجی!!! یکی دیگه در رو باز کرد یکی دیگه شیشه رو شکست و یکی دیگه بچه ر و کشوند بیرون .و تموم هزینه های بیمارستان شیراز هم پرداخت شده و ۳۰ میلیون هزینه دروغ بزرگی بیش نیست!

   • محمد مهر ۳, ۱۴۰۰

    آقای محترم لطفا غیبت نکنید شاید این ماجرا واقعی باشه عزیز

 • داودی اسفند ۲۴, ۱۳۹۹

  دورد به شرفت محمد طاهای عزیز
  امیدوارم هرچه زودتر سلامتی کاملت را به دست بیاری
  قهرمان کوچک????

 • غلامحسین اسفند ۲۴, ۱۳۹۹

  سلام ودرودخداوندبرفداکاری محمدطاها که نامش درعرصه تاریخ ماندگارشد.

 • غلامحسین اسفند ۲۴, ۱۳۹۹

  درودفراوان برمحمدطاهاکه واقعاًازخودگذشتگی وفداکاری بزرگی ازخودنشون داده.

 • مرتضی مهر ۳, ۱۴۰۰

  مرحبا قهرمان!