۱۰ فیلم پر فروش باکس آفیس که اسم آن‌ها تک کلمه‌ای است

۱۰ فیلم پر فروش باکس آفیس که اسم آن‌ها تک کلمه‌ای است

تا به حال به لیست فیلم‌های پر فروش سری زده‌اید؟ تاکنون که این مطلب در حال نگارش است فیلم Avegers: Endgame در صدر پرفروش‌ترین فیلم‌ها قرار گرفته است. اما در این مطلب ما قرار نیست لیست معمولی پرفروش‌ترین فیلم‌ها را برای شما بنویسیم. بلکه می‌خواهیم ۱۰ فیلم پرفروشی که عنوان آن‌ها از یک کلمه بیشتر نمی‌شود را به شما معرفی کنیم و بگوییم این فیلم‌ها کدام هستند. پس با ما همراه باشید.

۱- آواتار

جیمز کامرون در سال ۲۰۰۹ فیلمی علمی-تخیلی و سه بعدی را کارگردانی کرد که به یکی از پردرآمدترین فیلم‌ها در سطح داخلی کشور آمریکا و تمام دنیا تبدیل شد. این فیلم در داخل آمریکا به فروشی برابر ۷۴۹.۷ میلیون دلار دست یافت که در رنکینگ پرفروش‌ترین فیلم‌ها در این کشور به رتبه سوم دست یافت و پشت سر Star Wars: The Force Awakens و Avengers: Endgame قرارگرفت. همچنین این فیلم توانست به فروشی به اندازه ۲.۷۹ میلیارد دلار دست یابد و باز هم یک قدم در عقب Avngers: Endgame قرار بگیرد. دنباله این فیلم برای تاریخ ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است و دنباله‌های بعدی نیز در سال‌های ۲۰۲۴، ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ ساخته خواهند شد.

۲- تایتانیک

دو فیلم جیمز کامرون پشت سر هم در بالای این لیست دارد. این کارگردان در سال ۱۹۹۷ نیز فیلم تایتانیک را کارگردانی کرد که توانست ۶۰۰ میلیون دلار آمریکا به فروش برساند. در زمان اکران این فیلم به بیشترین فروش در سطح آمریکا و دنیا دست یافت. حالا این فیلم در رنکینگ ۱۰ فیلم پرفروش قرار گرفته و ربته سوم را در اختیار دارد. این فیلم ۱۵ هفته در بالاترین رتبه و ۲۶ هفته در بین ۱۰ فیل رنکینگ قرار داشت.

۳- اسپایدرمن

 همراه با خط فاصله‌ای که در اسم این فیلم (به انگلیسی: Spider-Man) وجود دارد از لحاظ فنی یک کلمه محسوب می‌شود! تاکنون ۸ فیلم رسمی از اسپایدرمن به بازار آمده است و فیلم نهم در دست ساخت قرار دارد و در سال ۲۰۲۱ اکران خواهد شد. اما شروع عرضه این فیلم از سال ۲۰۰۲ و با فیلم اول سه گانه اسپایدرمن به کارگردانی سم ریمی آغاز شد. این فیلم ۴۰۰ میلیون دلار در داخل آمریکا فروش کرد. حتی بدون احتساب اختلاف نرخ تورم در بین این چند سال باز هم این فیلم پرفروش‌ترین فیلم اسپایدرمن بوده است.

۴- فروزن

فیلمی که سال ۲۰۱۳ توسط دیزنی ساخته شد بسیار جذاب از آب درآمد. این فیلم نیز به فروشی معادل ۴۰۰ میلیون دلار در آمریکا و ۱.۲۸ میلیارد دلار در کل دست یافت. این فیلم ۱۶ هفته در بین ۱۰ فیلم پرفروش قرار داشت و از این نظر به بیشترین فیلمی که در رنکینگ حضور داشته در دهه ۲۰۱۰ تبدیل شد. دنباله این فیلم که در سال ۲۰۱۹ به بازار آمد ۴۷۷ میلیون دلار فروش در آمریکا و ۱.۴۵ میلیارد دلار را در کل دنیا تجربه کرد.

۵- ددپول

این فیلم ابرقهرمانی در سال ۲۰۱۶، ۳۶۳ میلیون دلار در داخل آمریکا کسب کرد. این فیلم کمدی اکشن بهتر از انتظاراتی که از آن می‌رفت در گیشه عمل کرد و به عنوان ششمین فیلم بزرگ آمریکا شناخته شد.

۶- علاالدین

فیلم لایواکشن ساخته شده توسط دیزنی در سال ۲۰۱۹ توانست به فروشی معادل ۳۵۵ میلیون دلار دست یابد. در ۱۱ هفته بین ۱۰ فیلم پرفروش قرار داشت و در کل دنیا ۱.۰۹ میلیارد دلار درآمد داشت. این درحالی است که فیلم اصلی علاالدین که در سال ۱۹۹۲ عرضه شد فقط ۲۱۷ میلیون دلار فروش داشت.

۷- زوتوپیا

این فیلم ساخته شده توسط دیزنی که در آن حیوانات سخنگو به وفور یافت می‌شوند در کشور آمریکا ۳۴۱ میلیون دلار به جیب زد و هشتمین فیلم بزرگ سال شد و ۱.۰۲ میلیارد دلار نیز فروش جهانی داشت. هنوز برای این فیلم دنباله و ادامه‌ای در نظر گرفته نشده است.

۸- مینیون‌ها

دو فیلم من نفرت انگیز یک و دو فروش خوبی را تجربه کردند. سپس فیلم اسپین‌آف من نفرت انگیز یعنی مینیون‌ها به بازار آمد که ۳۳۶ میلیون در آمریکا درآمد کسب کرد و به ششمین فیلم بزرگ سال آمریکا تبدیل شد. البته در مقیاس جهانی این فیلم فروش بهتری را تجربه کرد و با ۱.۱۵ میلیارد دلار فروش رتبه پنجم بزرگترین عناوین سال را کسب کرد دنباله این فیلم در سال ۲۰۲۱ به بازار خواهد آمد.

۹- جوکر

فیلمی که دشمن بتمن در آن ایفای نقش می‌کند توانست به فروشی برابر ۳۳۵ میلیون دلار دست یابد. خواکین فینیکس برای بازی در فیلم جوکر اسکار بهترین بازیگر را توانست بدست آورد.

۱۰- آکوآمن

با توجه به کمتر شناخته شده بودن این شخصیت از کمپانی DC کمتر کسی می‌توانست فکر کند که این فیلم به فروشی همانند فیلم‌های Man of Steel و Justice League دست یابد. این فیلم در بازار داخلی آمریکا ۳۳۵ میلیون دلار به جیب زد. این فیلم ابرقهرمانی با بازی جیسون موموآ به پنجمین فیلم بزرگ سال ۲۰۱۸ تبدیل شد و ۱.۱۴ میلیارد دلار فروش در سطح جهان داشت. دنباله آکوآمن برای عرضه در سال ۲۰۲۲ برنامه‌‌ریزی شده است.

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم غیرانگلیسی زبان جذابی که باکس آفیس ایالات متحده را به تسخیر خود درآوردند

۱۵ کارگردان سرشناس که فیلم هایشان بیشترین فروش را در باکس آفیس داشته اند

 

منبع: boxofficepro
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود