معلق ماندن و حرکت یک کشتی در هوا که تعجب همگان را برانگیخت

معلق ماندن و حرکت یک کشتی در هوا که تعجب همگان را برانگیخت

در تصویری که از یک کشتی تفریحی غول پیکر در سواحل کورن‌وال گرفته شده، این کشتی از جاذبه سرباز زده و روی آب‌ها در هوا معلق مانده است. دیو مدلاک در حالی که در آخر هفته با سگش در حال قدم زدن بود این صحنه اعجاب آور را توانست مشاهده کند. این کشتی که در آب قرار داشت احتمالا بخاطر پدیده سراب در هوا معلق دیده می‌شد. این اتفاق بخاطر خم شدن اشعه‌های نور اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود چیزی که می‌بینیم بالاتر از جایی که واقع است دیده شود. این سراب باعث شد تا کشتی مذکور در حال پرواز دیده شود.

سرابی که توسط گردشگران دیده شده جوری دیده می‌شود که گویی تصویر جابجا شده و در بالاتر از اشیا دیگر قرار می‌گیرد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد زیر خط دید سردتر از هوای بالای آن باشد. آقای مدلاک گفت: «من این تصویر را در هفتم مارچ و یکشنبه انداختم. وقتی با سگم در حال گردش بودم، بسیار شبیه چیزی مانند فیلم Back to Future شده بود. اما من می‌دانم که این یک سراب معمولی نبود که اتفاق افتاد.» احتمالا این پدیده جذاب قبلا توسط دریانوردان و کسانی که در ساحل رفت و آمد زیادی دارند قبلا دیده شده و برایشان آشنا خواهد بود. اما عکس‌هایی که این هفته ثبت و منتشر شد توانست در سرخط خبرها قرار بگیرد و توجه بسیاری را جلب کند.

آقای موریس که قبلا این پدیده را دیده بود گفت: «با این تصویری وهم آمیزی که دیدم مات و مبهوت مانده بودم.» یکی از نفرات دیگری که این شی قرمز معلق را توانست در هوا ببیند کالین مک‌کالم او از دیدن این صحنه‌ها حیرت کرد و آنچه را می‌دید فیلم برداری می‌کرد. او بعدا این تصاویر را در فیس‌بوک به اشتراک گذاشت و این خطای دید جذاب بسیار توسط مردم به اشتراک گذاشته شد.

بیشتر بخوانید:

خطای دید: این مکعب ها برای شما هم حرکت می کنند؟

تصاویری که با ایجاد خطای دید، ذهن شما را به چالش می کشند

مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • فاطمه گوهری خرداد ۱۴, ۱۴۰۰

    به احتمال زیاد از نور پردازی استفاده کرده یا سایه یا فتوشاپه