۸ اثر از بهترین نوشته ها در حوزه‌ موفقیت و روانشناسی را بشناسید

۸ اثر از بهترین نوشته ها در حوزه‌ موفقیت و روانشناسی را بشناسید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

همانطور که می‌دانید یکی از بهترین راه‌های تغییر در زندگی خواندن کتاب می‌باشد چرا که کتاب تاثیر عمیقی بر روی ذهن و فکر انسان‌ها می‌گذارد. کتاب می‌تواند فقر، تردید و منفی‌نگری را پایان دهد و مسیر ما به‌سمت اهداف و علایقمان را در پیش رویمان قرار دهد. پس چه بهتر از این که هر روز ساعتی را به مطالعه اختصاص دهیم؟

از طرفی، گرایش جوامع مختلف به کتاب‌هایی که در زمینه‌ موفقیت و ثروت، انگیزش، کسب و کار و غیره تألیف شده‌اند، باعث رشد زیاد این کتاب‌ها در سال‌های اخیر شده است؛ استفاده از این کتاب‌ها چه مزایایی می‌تواند در زندگی شما داشته باشد؟ با خواندن یکی از این کتاب‌های موفقیتی، متوجه می‌شوید که علاوه بر راهکارهایی که برای پیشرفت در زندگی به شما ارائه می‌کند، از نظر انگیزشی نیز تأثیر بسیار زیادی روی ذهن و روانتان دارد. این دو در کنار هم باعث می‌شوند قدرت ذهنی بیشتری برای شروع کارهای خود داشته باشید. به همین علت است که فرد برای خواندن کتاب‌های دیگر در این زمینه روز به روز مشتاق‌تر می‌شود و اطلاعات بیشتری به دست می‌آورند. همین عامل نیز سرعت موفقیت آن‌ها را چند برابر می‌کند. این کتاب‌ها، اکثراً از نتایج تجربه‌ افراد موفق جمع‌آوری گردیده‌اند و منابع بسیار غنی‌ای دارند. بنابراین بهتر است خواندن این گونه کتاب‌ها را به صورت روزانه در برنامه‌ کاری خود قرار دهید. ما در این مقاله بهترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های این حوزه را به شما معرفی خواهیم نمود.

  1. بهترین سال زندگی تو از دارن‌هاردی

کتاب بهترین سال زندگی تو یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی موفقیتی است که به شما کمک می‌کندکه در عرض چند ماه به چیزی برسید که بقیه در کل زندگی به آن می‌رسند. اگر انگیزه و شور و شوق فراوان برای طراحی‌ دوباره آینده‌تان دارید، این کتاب مناسب شماست. وقتی خواندن این کتاب را شروع کنید، زندگی شما دیگر هیچ‌وقت شبیه قبل نخواهد بود و بهترین سال زندگی تان را آغاز خواهید کرد.

درواقع این کتاب، یک راهنمای کامل برای آن‌هایی است که از نرسیدن خسته شده‌اند. کسانی که اهداف و آرزوهای زیادی دارند اما نتوانسته‌اند به آنها دست پیدا کنند. دارن‌هاردی با تمرین‌هایی که انجام آنها به راحتی مسواک‌زدن است زندگی شما را تغییر می‌دهد. این کتاب به شما می‌گوید که بهترین سال زندگی شما، نه از ابتدای سال و نه از شنبه قرار است شروع شود، بهترین سال زندگی شما از امروز و دقیقا از همین الان شروع می‌گردد. کتاب صوتی بهترین سال زندگی تو کتاب تأثیرگذار و جذابی است که برای مخاطبان مطالب و نکات بسیار مهمی‌برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی را به دنبال دارد.

 

  1. آئین دوست‌یابی نوشتۀ دیل کارنگی

این کتاب یکی از بهترین و پرفروش ترین کتاب‌های روانشناسی و موفقیت در دنیا است که با به کارگیری آن، می‌توانیم با واکنش خود رفتار دیگران را تغییر دهیم. لازم است بدانید که این کتاب برخلاف اسمش در مورد دوست یابی نمی‌باشد. به نظر می‌رسد نام مناسبی برای این کتاب با این حجم از اطلاعات کاربردی انتخاب نشده است. کتاب آیین دوست یابی در مورد نحوه برخورد با دیگران است که راز نفوذ به قلب دیگران و رفتار درست را به شما نشان می‌دهد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ۸۵ درصد موفقیت افراد، به روابط آن‌ها با دیگران بستگی دارد، که در این مطلب درباره این موضوع بیشتر می‌خوانید.

این کتاب درست است که مدت زیادی از نوشتن آن می‌گذرد اما هنوز که هنوز است جزء پر فروش ترین کتاب‌های موفقیت است و نباید قدیمی‌بودن این کتاب، ذهن شما را به سمت این مسیر منحرف کند که مطالبش خوب نیست و به روز نیست. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این کتاب را در اولویت قرار دهید.

  1. پدر پولدار و پدر بی پول از رابرت کیوساکی

بسیاری از افراد پس از مطالعه این کتاب دانش مالی آنها ارتقا پیدا کرده‌است. این کتاب نشان می‌دهد که تفاوت دیدگاه افراد در گذر اتفاقات زندگی آنها بسیار موثر است. نگرش انسان نسبت به ثروت و کسب و کار می‌تواند در بهبود شرایط مالی وی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در این کتاب دو پدر پولدار و بی پول با یکدیگر مقایسه می‌شوند. با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که چرا ثروتمندان روز به روز ثروتمندتر و فقیران، روز به روز فقیرتر می‌شوند چرا که همه‌ این مسائل به نگرش و طرز برخورد آن‌ها با مسائل زندگی در ارتباط است.

  1. نیروی حال نوشته اکهارت تال

این کتاب، کتابی است که به شما یاد می‌دهد، چگونه گذشته و آینده خود را رها کنید و از دارایی واقعی خود یعنی زمان حال لذت کامل را ببرید. اکهارت تال در این کتاب، حضور در لحظه‌ حال را مورد بررسی قرار می‌دهد. توصیه می‌کنیم این کتاب را بارها و بارها بخوانید؛ زیرا با هر بار خواندن نکته‌ی جدیدی از آن‌ یاد می‌گیرید.

او این کتاب نشان می‌دهد، تمام ناتوانی‌های ذهن، باعث می‌شوند تا از پیشرفت در زندگی خود عقب بمانید، که در واقع این ناتوانی‌ها از خاطرات گذشته یا ترس از آینده می‌آیند. چرا که زمانی که کاملاً در زمان حال باشید، قدرتی فوق‌العاده و آرامشی عمیق خواهید داشت. همین حالا کتاب صوتی نیروی حال را دانلود نمایید و از شنیدن آن لذت ببرید.

  1. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

خانم فلورانس اسکاول شین در این کتاب، زندگی را یک بازی می‌داند که دارای قواعد شگفت‌انگیزی است. آموختن این قواعد به شما کمک می‌کند تا با به کار گیری آن‌ها راه و رسم موفق شدن را بیابید و از آن‌ها استفاده در زندگی خود استفاده نمایید. حتما مطالعه این کتاب را در برنامه خود قرار دهید.

  1. اثر مرکب اثر دارن‌هاردی

این کتاب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز است. مطالعه آن برای ایجاد تحرک و تغییر در هر برهه از زندگی مناسب است. نویسنده خوانندگان را متقاعد می‌نماید که برای رسیدن به هر هدفی علاوه بر ممارست، از انجام کارهای کوچک اما پیوسته نیز نباید دریغ کرد. دارن‌هاردی با استفاده از اصول این کتاب خود به موفقیت‌های بسیاری دست پیداکرده است، یک میلیاردر است که کسب‌وکار شخصی خود را با موفقیت مدیریت می‌کند. از بهترین کتاب‌هایی که می‌توانید در هر سنی آن را بخوانید و مابقی عمر خود را با استفاده از آن بهبود ببخشید. مطالعه‌ این کتاب توسط اساتید بزرگی مانند آنتونی رابینز و برایان ترایسی نیز توصیه گردیده است.

دارن‌هاردی در این کتاب به شما می‌گوید که رفتارهای معمولی که هر روز ممکن است فقط چند دقیقه از وقتتان را بگیرد، به مرور اثر مرکبی بر جای خواهند گذاشت که باعث می‌شود بتوانید سریع‌تر رشد کنید. ممکن است انرژی چندانی برای این کار صرف نکنید؛ ولی قطعاً نتیجه‌ آن تأثیرات شگرفی بر زندگی شما خواهد داشت. وقتی این کتاب را می‌خوانید دیگر متوجه تأثیر تمامی‌کارهایتان حتی کوچکترین آن‌ها در موفقیت خود می‌شوید و با دید دیگری به انجام کارهای روزمره خود خواهید پرداخت.

  1. بیندیشید و ثروتمند شوید نوشتۀ ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در این کتاب می‌گوید: «آنچه را که ذهن انسان بتواند تصور و باور کند، می‌تواند به‌دست بیاورد.» تمام تغییرات بزرگ از ذهن آغاز می‌گردد. پس از خواندن این کتاب شما می‌توانید در حوزه‌های مالی بخصوص بازار بورس بسیار بهتر فعالیت نمایید. این کتاب علاوه بر راه‌هایی که برای جذب ثروت نشان می‌دهد، هدفگذاری و نفوذ به ضمیر ناخودآگاه و همچنین تلاش و پشتکار را هم به ما یاد می‌هد. اگر قصد دارید موفق شوید یا دید جدیدی نسبت به موفقیت و هدف گذاری در ذهن خود پیدا کنید حتما این کتاب را مطالعه کنید.

  1. قدرت عادت از چارلز داهیگ

این کتاب به این می‌پردازد که چگونه عادات زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند و همچنین این‌ که چگونه ما می‌توانیم آن‌ها را تغییر دهیم؟ شما می‌توانید با به وجود آوردن عادات جدید برخی از عادات بد و قدیمی‌خود را از بین ببرید چرا که عادت‌های ما، قدرت عجیبی دارند و نوع زندگی ما را تعیین می‌کنند. اگر شما عادت‌های خوبی در زندگیتان داشته باشید، با کمترین تلاش بیشترین بازدهی را نسبت به بقیه افراد خواهید داشت، در غیر اینصورت مسیر پیشرفت شما به شدت سخت و طاقت فرسا خواهد بود. حتماً سعی کنید کتاب قدرت عادت را مطالعه کنید.

سخن آخر

با خواندن این کتاب‌ها روزهای رویایی را برای خودتان رقم بزنید و کاری کنید که بهترین سال‌های عمرتان را پیش رو داشته باشید. در غیر اینصورت می‌توانید همین طور بدون آموزش به مسیر طاقت‌فرسای خود ادامه دهید و با حدس و آزمایش، کلی خودتان را از مسیر موفقیت دور نمایید.

 

 

دیجیاتو
بدون نظر

ورود