۹ روش برای سفت کردن پوست و جلوگیری از آویزان و شل شدن آن

۹ روش برای سفت کردن پوست و جلوگیری از آویزان و شل شدن آن

پوست شل و ناصاف که در صورت افزایش سن و سال پدید می‌آید می‌تواند مسئله‌ای ناراحت کننده برایمان باشد. بدنمان به طور طبیعی پروتئین‌های موردنیاز برای انعطاف پذیری پوست را از دست می‌دهد. به هر حال عوامل دیگری مانند در معرض نور آفتاب قرار گرفتن زیاد می‌تواند به این اتفاق سرعت ببخشد. علاوه بر آن رژیم گرفتن و کم کردن وزن نیز می‌تواند باعث شل شدن پوست شود. حال می‌خواهیم به کارهایی که می‌توانند از شل شدن پوست جلوگیری کنند نگاهی بیندازیم.

۱- محل مورد نظر را ماساژ دهید

ماساژ می‌تواند باعث افزایش گردش خون شود و فیبروبلاست را تحریک می‌کند که این کار باعث می‌شود بافت همبند مانند کلاژن و الاستین که وظیفه سفتی پوست را بر عهده دارند، بیشتر تولید شوند. علاوه بر آن دیده شده که استفاده از کرم‌های ضد پیری همراه ماساژ می‌تواند تاثیر بیشتری بگذارد.

۲- از مکمل‌های غذایی استفاده کنید

هیدرولیز کلاژن: کمک می‌کند تا آبرسانی به پوست انجام شود و از پیری زودرس آن جلوگیری می‌کند.

آنتی اکسیدان‌ها: برای کمک به شل شدن و افتادگی پوست استفاده می‌شود. ویتامین‌های آ، سی، دی و ای و زینک(روی) از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

۳- تمرینات عضلانی انجام دهید

هنگامی که به کاهش وزن خود می‌پردازید، ماهیچه شما هم کوچک‌تر شده و باعث افتادگی پوستتان می‌شود. حال با اضافه کردن تمریناتی، مثل تمرین با وزنه به برنامه روزانه‌تان هم به کم کردن چربی‌تان ادامه دهید و هم از شل شدن پوستتان جلوگیری کنید.

۴- پیلاتس و یوگا انجام دهید

این کار مخصوص کسانی است که ورزش مخصوصی برای خود ندارند اما می‌خواهند به انجام تمرینات بپردازند. هم یوگا و هم پیلاتس گزینه‌ای برای قوی و سرحال نگه داشتن عضلات است و می‌تواند پوستتان را نیز سفت‌تر نگه دارد.

۵- از رژیم‌های شدید غذایی جلوگیری کنید

بجای استفاده از رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسای غذایی سعی کنید کاهش وزنتان را به تدریج و آهسته انجام دهید. چون وقتی عضلات و چربی خود را بصورت ناگهانی آب می‌کنید پوست شما شل و آویزان می‌شود. برای جلوگیری از آن می‌توان هفته‌ای نیم تا یک کیلو کم کرد تا به پوست آسیبی نرسد.

۶- آب بنوشید

با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و این باعث ایجاد چین و چروک روی صورتمان می‌شود. در یک تحقیق نشان داده شد این مورد به ویژه روی افرادی که پوستشان خشک است اتفاق می‌افتد. این دلیل بسیار مهمی است تا ما آب مصرف کنیم تا خاصیت ارتجاعی پوستمان حفظ شود. همیشه سعی کنید بدنتان را از طریق نوشیدن و خوردن، سیراب کنید.

۷- درمان‌های طبیعی را امتحان کنید

خیار: خیار منبع زیادی از آب را در اختیار دارد که می‌توان از آن برای آبرسانی به پوست‌ها استفاده کرد.

لیمو: آن‌ها کلاژن پوست را افزایش می‌دهند که باعث می‌شود پوست سفت‌تر و سرحال‌تر شود.

آلوئه‌ورا: تحقیقات نشان می‌دهد آلوئه‌ورا تاثیر شگفت‌انگیزی روی پوست دارد. جای زخم و سوختگی را درمان می‌کند و همچنین به عنوان مرطوب کننده از آن استفاده می‌شود. بنابر استفاده از آلوئه‌ورا می‌تواند از شل شدن پوست جلوگیری می‌کند.

۸- شنا کنید

وقتی شنا می‌کنیم و دستانمان را حرکت می‌دهیم در واقع تمرینات استقامتی انجام می‌دهیم که طبق تحقیقات برای قوی ماندن عضلات بسیار مفیدند. وقتی عضلات قوی شوند هم این به معنی داشتن پوست سفت و سرحال است.

۹- مراقب پوستتان باشید

همیشه مواظب نوع شامپو، صابون و بقیه مایعاتی که با آن خود را می‌شویید، باشید. بعضی از آن‌ها از سولفات استفاده می‌کنند که می‌توانند باعث خشکی و حساسیت پوست شوند. زیاد در معرض آفتاب بودن و مواجهه با آب کلردار می‌تواند بر روی پوست اثر منفی بگذارد. برای جلوگیری از شل شدن پوستتان از اسکراب استفاده کنید تا از شر سلول‌های مرده خلاص شوید و میزان جریان را در پوستتان افزایش دهید. مطمئن باشید در محتویات آن آلوئه‌ورا و انواع ویتامین‌های مفید برای پوست یافت شوند.

بیشتر بخوانید:

۷ اشتباه در مراقبت از پوست که باعث جوش می شود

ترک قهوه چه آثاری بر پوست دارد؟

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود