پزشکی قانونی: علت مرگ آزاده نامداری احتمالا خودکشی بوده است

پزشکی قانونی: علت مرگ آزاده نامداری احتمالا خودکشی بوده است

درگذشت آزاده نامداری مجری جوان صدا و سیمای کشورمان از جمله اولین بمب های خبری سال ۱۴۰۰ بود که روز گذشته بسیاری را در بهت و حیرت فرو برد. حالا دادسرای جنایی تهران اعلام کرده که علت مرگ آزاده نامداری احتمالا خودکشی بوده است.

همانطور که دیروز در خبرها خواندید مادر خانم نامداری روز گذشته جسد دخترش را در منزل او واقع در سعادت آباد پیدا کرد و پس از حضور تیم های تحقیق پزشکی قانون مشخص شد که ۴۸ ساعت از فوت ایشان می گذرد.

با اعلام این خبر بلافاصله تیم های بررسی صحنه جرم در محل حضور یافتند و پس از بررسی های اولیه مشخص شد که هیچگونه علائم ضرب و جرح روی بدن متوفی وجود ندارد و از همان ابتدا این گمانه زنی قوت گرفت که خانم نامداری احتمالا خودکشی کرده است.

فوت آزاده نامداری

گندم دختر آزاده نامداری

محمد شهریاری معاون دادستان و سرپرست جنایی تهران در این رابطه گفت:

با بررسی های همه جانبه انجام شده از صحنه فوت خانم آزاده نامداری که تا ساعت یک بامداد ادامه داشت و معاینه جسد توسط پزشکی قانونی در محل فوت، با توجه به اینکه هیچ گونه آثار ضرب و جرح که دلالت بر وقوع قتل یا دگرکشی داشته باشد، به دست نیامد؛ لذا وقوع قتل یا دگرکشی کاملا منتفی است.

در بررسی های تکمیلی انجام شده و به ویژه بررسی تلفن همراه متوفی و همچنین دست‌نوشته های مکشوفه متعلق به متوفی که خطاب آن به دخترش بوده و نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده و داروهای موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده، بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری که مبین وجود داروی قوی ضد افسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است؛ لذا موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است که البته قطعیت این موضوع منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب شناسی است.

تحقیقات تکمیلی در خصوص این موضوع تحت نظر مقام قضایی در حال انجام است.

پیشتر نیز برخی خبرگزاری ها به نقل از یکی از دوستان بازیگر خانم نامداری اعلام کردند که ایشان ۸ ماهه باردار بوده و فرزند دومش که پسر بود ماه آینده قرار بود به دنیا بیاید که پزشکی قانونی این مساله را نیز تکذیب کرده و اعلام کرده هیچگونه شواهدی دال بر باردار بودن خانم نامداری در زمان مرگ به دست نیامده است.

تشییع پیکر آزاده نامداری

پس از اتمام فرایند تشریح و انجام کالبدشکافی های لازم به منظور سم شناسی و آسیب شناسی روی بدن خانم آزاده نامداری جسد ایشان تحویل خانواده او شده تا فرایندهای قانونی جهت دفن این مجری صورت بگیرد. مراسم تشییع پیکر آزاده نامداری دوشنبه نهم فروردین ساعت ده صبح در بهشت زهرا برگزار می شود. او در قطعه نام آوران به خاک سپرده می شود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • ali فروردین ۸, ۱۴۰۰

  چقدر خوب میخوان اذهان عمومی رو از فروش ایران به چین منحرف کنن
  #ترکمانچین

  • Nima فروردین ۸, ۱۴۰۰

   دقیقاااااا

  • K2 فروردین ۱۷, ۱۴۰۰

   شما اگه عقلت قدرت هندل دو چیز رو نداره مشکل خودته

 • مرتضی فروردین ۸, ۱۴۰۰

  اینکه آثار ضرب و جرح پیدا نشده، به این معنی نیست که قتل نباشه. ممکنه مسموم شده باشه مثلاً از طریق عوض کردن قرص های افسردگیش با قرص های مرگبار .

 • زهرا فروردین ۱۳, ۱۴۰۰

  واقعا تراژدیه جالبیه با وجود اینکه همسرش میدونسته که آزاده از افسردگی شدید رنج میبره اون تنها گذاشته و رفته شمال گردیی ، جالتر باز اینه دو روزه که مرده شوهر بی غیرتش هم زنگ نزده ببینه چه خبره یا خونواده سر خوشش صد در صد قتل عمد بوده اونم از سمته همسرش