نگاهی به کارنامه هنری نوید محمدزاده به مناسبت زادروز این بازیگر

نگاهی به کارنامه هنری نوید محمدزاده به مناسبت زادروز این بازیگر

نوید محمدزاده، بازیگر مطرح تئاتر و سینمای ایران که به تازگی با پایان فصل اول سریال قورباغه دوباره نامش بر سر زبان ها افتاده است؛ امروز، هفدهم فرودین ماه تولد سی و پنج سالگی اش را جشن میگیرد؛ به همین مناسبت نگاهی به کارنامه هنری این سوپراستار می اندازیم و جوایز و افتخاراتش را مرور میکنیم.

بیوگرافی و تحصیلات نوید محمدزاده

نوید محمدزاده در ۱۷ فروردین‌ماه سال ۱۳۶۵ در استان تهران متولد شد؛ وی اصالتا اهل شهرستان مهران و کُردتبار است. تا دو سالگی در تهران بزرگ شده و بعد از آن به ایلام رفت و تا اتمام دوره راهنمایی در آنجا ماند. وی مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم خود در رشته عمران کسب کرده است.

نوید محمدزاده در اینستاگرام

نوید محمدزاده صفحه ی شخصی فعالی با بیش از شش و نیم میلیون فالوئر در اینستاگرام دارد. وی در آخرین پست خود با انتشار عکسی از دوران کودکی اش به استقبال سی و پنج سالگی رفته است.

نوید محمدزاده
“امیدوارم تصویری که از ۳۵ سالگیت میبینی خوشحالت کنه نوید کوچک من”

 

فیلم شناسی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده که فعالیت خود را در سینما با فیلم های «در میان ابرها» در سال ۱۳۸۷ و «لرزاننده چربی» ساخت ۱۳۹۱ آغاز کرده است، برای سومین اثر سینمایی خود بازی ماندگاری در نقش «نوید» در  فیلم «عصبانی نیستم»، به کارگردانی رضا درمیشیان، به جای گذاشت که موجب تحسین بسیاری از منتقدین گردید. وی همچنین برای بازی در این اثر نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر شد که در نهایت با پیش آمدن حواشی فراوان و حذف این فیلم از بخش رقابت، جایزه به رضا عطاران رسید.

این هنرمند پس از آن در فیلم «سیزده» اثر هومن سیدی تجربه حضور در جشنواره های بین المللی خارجی را کسب کرد، که برای بازی در نقش «احمد» در سینمایی  «ناهید» ساخته آیدا پناهنده موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم براتیسلاوا ۲۰۱۵ شد.

«لانتوری»، «خشم و هیاهو» و «ابد و یک روز» سه کار درخشان از نوید محمدزاده برای سال ۱۳۹۴ بوده اند که همگی رضایت و تحسین مخاطبین را همراه داشتند.

نوید محمدزاده
بازی ماندگار محمدزاده در نقش «محسن» در فیلم ابد و یک روز که جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را برای وی به ارمغان آورد.

تجربه های بعدی نویدمحمدزاده به «خفگی» از فریدون جیرانی و اثر پرافتخار «بدون تاریخ بدون امضا» ساخته وحید جلالوند میرسد. این بازیگر پر آوازه برای هر دوی این فیلم ها نامزد سیمرغ بلورین سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شد که برای بازی در نقش «موسی» در بدون تاریخ بدون امضا عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد را از آن خود کرد؛ وی همچنین تندیس شایستگی بهترین بازیگر نقش مرد از جشن سینمای ایران و جایزهٔ بهترین بازیگر مرد در سومین دورهٔ جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم سلیمانیه را برای همین نقش دریافت کرد.

نوید محمدزاده
شیر نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی ونیز در دستان نویدمحمدزاده برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا

محمدزاده در سومین همکاری خود با هومن سیدی در فیلم «مغز های کوچک زنگ زده» به جلوی دوربین رفت که این نقش آفرینی نامزدی دیگری از او برای کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر را به همراه داشت.

این سوپراستار سینمای ایران برای این بازی خود، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد جشنوارهٔ بین المللی شب‌های تالین و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد جشن منتقدان سینمایی در سال ۹۷ شد.

نوید محمد زاده
درخشش نوید محمدزاده در نخستین همکاری خود با فرهاد اصلانی در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

همکاری دوباره ی وی با سعید روستایی در فیلم «متری شیش و نیم» منجر به یکی از به یاد ماندنی ترین نقش های نوید محمد زاده شد. بازی در نقش ماندگار «ناصر خاکزاد»،  به همراه نقش «سرگرد جاهد» در فیلم «سرخپوست»، ساخته نیما جاویدی، نامزدی دوگانه ای برای بهترین بازیگر مرد در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای او به همراه داشت اما وی موفق به کسب جایزه در این جشنواره نشد.

نوید محمدزاده
محمدزاده برای بازی در فیلم سرخپوست موفق به کسب تندیس شایستگی بهترین بازیگر مرد از بیست و یکمین جشن سینمای ایران گردید

نوید محمدزاده در نمایش خانگی

نخستین تجربه ی این بازیگر سینمای ایران در نمایش خانگی با چهارمین همکاری اش با هومن سیدی برای بازی در سریال «قورباغه» همراه است. ایفای نقشی جدید و تجربه ای متفاوت از نوید محمدزاده واکنش های مثبتی از سوی مخاطبین دریافت کرده است.

تبریک تولد به آقای محمدزاده و آرزوی موفقیت بیشتر برای این هنرمند با استعداد سینمای کشورمان.

بدون نظر

ورود