رهبر مخالفان روسیه‌ای بخاطر دسترسی نداشتنش به قرآن شکایت می‌کند

رهبر مخالفان روسیه‌ای بخاطر دسترسی نداشتنش به قرآن شکایت می‌کند
۱۴ نظر

الکسی ناوالنی رهبر مخالفان در روسیه ادعا می‌کند مقامات در روسیه به وی اجازه نمی‌دهند تا قرآن را مطالعه کند. ناوالنی که چند هفته گذشته به علت محرومیت از دریافت خدمات درمانی دست به اعتصاب زده بود اینبار حاشیه‌های جدیدی را به وجود آورده است. او در آن زمان ادعا کرده بود که در خوابیدن، ناحیه‌ای از کمر و پای راستش مشکلاتی دارد اما هیچ خدمات پزشکی دریافت نکرده است. حال این اپوزیسیون روسیه‌ای در روز سه شنبه قضایای تازه‌ای را در جنگ حقوقی‌اش با دولت روسیه بخاطر منع قرآن خوانی او آغاز کرده است.

ناوالنی در یک پست اینستاگرامی، اعلام کرد که قصد دارد از مقامات روسیه‌ای بخاطر منع دسترسی به کتاب و مخصوصا قرآن، شکایت کند. از زمان دستگیری ناوالنی در ماه ژانویه به علت اتهامات سیاسی که به او زده شد، ناوالنی انتقادات خود را نسبت به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه افزایش داده و از پشت میله‌های زندان نیز به نبرد خود با او ادامه می‌دهد. او می‌گوید این اولین دادخواست او از شرایطش در زندان است.

او در مورد اتفاقات افتاده می‌گوید: «چه کسی فکر می‌کرد دلیل اولین باری که من شکایت می‌کنم بخاطر قرآن باشد؟ بله، نه بخاطر امتناع از پذیرش پزشک (دلیلی برای اعتصاب غذایش)، نه به دلیل وضعیت بازداشت بلکه بخاطر کتاب مقدس مسلمانان.»

البته جالب است بدانید که ناوالنی در اوایل کارهای سیاسی خود در ۱۵ سال پیش، علیه مهاجرت مسلمانان در روسیه صحبت‌هایی را انجام داده بود و در رویدادهای راستگرایان افراطی دیده می‌شد. در یک ویدئو منتشر شده از ناوالنی دیده شده که او مهاجران را با سوسک‌ها مقایسه می‌کند. منتقدان نیز اظهارات بیگانه‌هراسانه وی در گذشته را به عنوان مدرکی در نظر می‌گیرند که او سیاستمدار دموکراتیکی که توسط رسانه‌های غربی به تصویر کشیده می‌شود نیست.

با این حال اما روز سه شنبه ناوالنی تصمیم به خواندن کتاب قرآن، به صورت عمیق‌تری می‌گیرد تا به گفته خودش انسان بهتری از خودش بسازد. او گفت که در نظر داشته تا قرآن را قلبا بیاموزد اما زندان به او اجازه دسترسی به کتاب‌ها را نداده است. مقامات زندان به او گفته‌اند که کتاب‌های او باید از نظر افراط‌گرایی بررسی شوند که روند این کار سه ماه طول می‌کشد. او می‌گوید: «کتاب‌ها همه چیز ما هستند. اگر مجبور باشم برای پس گرفتن حق خواندنم شکایت کنم این کار را خواهم کرد.»

ناوالنی در ژانویه پس بازگشت از آلمان به روسیه بازداشت شد. او به دلیل آن که با نوعی گاز اعصاب مسموم شده بود به مدت ۵ ماه تحت نظر دکترها در آلمان حضور داشت. او کرملین را مقصر این اتفاق می‌دانست که البته این اتهام توسط مقامات روسی رد شد.

بیشتر بخوانید:

اعتراضات «چراغ قوه ای» در حمایت از الکسی ناوالنی و ترفند رسانه‌های دولتی روسیه

دستگیری سرکنسول اوکراین در روسیه به جرم جاسوسی و حربه پوتین برای تحقیر بایدن

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.3 / 5. تعداد رای: 12

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۴ نظر

ورود

 • محسن فروردین 30, 1400

  محمد وپیروانش یک گروه کم تعدادی بودند در جزیره العرب ومدینه آن زمان که از نظر کمی تعداد با دو میلیارد مسلمان امروز جهان قابل مقایسه نیستند با این وجود همون گروه کم تعداد آن قدر اعتماد به نفس وشاید بهتر باشد بگویم ایمان داشتند که راه افتادند وامپراطوریهای زمان خودشان را گشودند و حاکم شدند ولی مسلمانان امروز یک جماعت خوار وخفیف بدبختی هستند که در بی عقلی وذلت زندگی می کنند ، یا زیر دست قدرتهای دیگر هستند ویا اسیر ظلم حکومتهای خود کامه دچار انواع پستی ها هستیم همین مدرک به تنهایی ثابت می کند آنچه که ما امروز به نام اسلام داریم بی ارزش وبه کلی به دور از روح ومعنای اولیه است و عجیب تر آنکه با تعصب به حماقتهای خود می چسبیم ونمی توانیم کنجکاوی در تاریخ ودین محمد کنیم

  • m فروردین 31, 1400

   البته با شمشیرررررر

   • R فروردین 31, 1400

    دکمه لایک کجااااااااااااااااااااااااااااااست؟

   • محسن اردیبهشت 2, 1400

    رومیها در صنعت اسلحه سازی سر آمد روزگار خود بودند شاید آن فیلم مستندی رو ندیدی که سپرهایی از جنس کاغذ یا مواد سلولزی شبیه کاغذ می ساختند برای سرباران پیاده نظام شون تا هم سبک باشند وسربازان خسته نشوند وهم در برابر نیزه دشمن نفوذ ناپذیر بودند ، رومیها در صنعت اسلحه سازی سرآمد زمان خودشون بودند یک کم ا بزرگتر فکر کنید در زمان خودشان آمریکایی برا خودشون بودند آن وقت چطور یه عده عرب مسلمان پا برهنه با شمشیر های لب پریده وزنگ زده فاتح شدند.

    • H اردیبهشت 3, 1400

     وقتی کسی با انگشت اشاره ش، ماه رو به شما نشون میده، شما نوک انگشتش رو نگاه نکن بلکه سر رو بالا بگیر و با چشمهای باز به آسمان نگاه کن

     • محسن اردیبهشت 4, 1400

      خدا بگم چکارت کنه بچه ، این دیالوگ بروسلی اول فیلم اژدها وارد می شود بود ولی یه کم فلسفی هست ، میشه یه کم بیشتر برام توضیح بدی چون بروسلی دانش آموخته فلسفه بود.

  • Milad فروردین 31, 1400

   چه تحلیل مسخره ای، معلومه نه از اسلام شناخت کافی داری و نه تاریخ خوندی.

   • محسن فروردین 31, 1400

    شما یه تحلیل بهتری ارایه کن که ماهم یاد بگیریم بی زحمت

  • خسته فروردین 31, 1400

   پیش به سوی گشایش ! اه داعش همین کار رو میکرد؟ اوکی…

   سگ تو روح آدم قدرت طلب

   • محسن فروردین 31, 1400

    پسر یا دختر می دونم خسته هستی ولی به این فکر کردی اگر ما شناخت کافی از تاریخ وگذشته خودمون داشتیم امروز حال وروزگارمان این خستگی وغمگینی نبود، من ممکن هست امروز اعتقاد چندانی هم به قرآن نداشته باشم ولی چه اشکالی دارد اگر با نگاه کنجکاو وپرسشگر قرآن را بخوانم نه برای اینکه ثوابش برود توی آسمانها بدون اندیشه برای این که بفهمم این چه به ما می گویند واقعا همان چیزی هست که بوده یا باید باشد البه اگر عرضه اش را داشته باشم.

   • محسن اردیبهشت 5, 1400

    هیچ گشایشی در کار نیست داعش هم یک گروه بدبخت وساختگی هستند که بوسیله یک عده احمق دیگر در دنیای اسلام پشتیبانی مالی میشن اصلا گشایشی در کار نیست ونخواهد بود ، اگر منظورت از گشایش واژه شریف آزادی هست رنگش را هم نمی بینی ، یک فیلسوفی می گوید آنکس که از آزادی سخن می راند ولی از فکر کردن حرفی به میان نمی آورد اصلا نمی داند که از چه سخن می راند ، آزادی در خور و سزاوار مردمان بی اندیشه نیست

 • جیم موریارتی فروردین 31, 1400

  داره فیلم بازی می‌کنه تا توجه مسلمانان و بقیه رو به خودش جلب کنه . تو اگه قرآن خوان بودی موقع آزادیت می‌خواندی نه الآن . قبلاً هم که راست افراطی و ضد مسلمانان بوده.

  • Milad فروردین 31, 1400

   دقیقا همینطوره…

 • محسن اردیبهشت 5, 1400

  منظورم از این نوشته این نبوده که برای اسلام تبلیغ کنم چون اون خودش به اندازه کافی مبلغ داره ، منظورم این بود که شما سوالات جدیدتر یا از زاویه متفاوت تری بپرسید در نوشته من هم سوالی مطرح شده ولی می بینم که شما ماشاالله چقدر پرسشگر هستید بجای سوال پرسیدن جوابهای بی معنی می دهید سوال