۴ نظر

هفته ی گذشته بود که خبر معلق شدن پروانه وکالت حسام نواب صفوی ، بازیگر مشهور سینما و تلویزیون ، به دلیل داشتن شاکی خصوصی منتشر شد.

از طرفی، چند ماه قبل شاهین صمدپور، خبرنگار فعال در فضای مجازی، ویدئویی از مصاحبه اش با خانم جوانی را منتشر کرده بود که مدعی سوء استفاده ی یکی از بازیگران مطرح مرد از خود بود.

گمانه زنی ها درباره ی هویت این بازیگر ادامه داشت تا اینکه با انتشار خبر تعلیق پروانه ی وکالت حسام نواب صفوی بار دیگر توجه ها به این مصاحبه جلب شد.

وقتی حسام نواب صفوی با انتشار پستی در اینستاگرامش به اتهامات وارد شده به خود پرداخت، معلوم شد او همان بازیگری است که در مصاحبه ی شاهین صمدپور ادعاهایی درمورد وی مطرح شده بود.

اما شاکی حسام نواب صفوی کیست و چه ادعایی دارد؟

این شخص زن ۳۷ ساله ای به نام فاطمه عسگری است که ۶ سالی است با تومور مغزی دست و پنجه نرم می کند.

فاطمه عسگری مدعی است در سال ۸۶ زمانی که ۲۳ سال داشت در کلاس های بازیگری فریدون جیرانی، کارگردان مشهور سینما و تلویزیون، با حسام نواب صفوی آشنا شد، آشنایی ای که زندگی اش را زیر و رو کرد. به ادعای این زن، نواب صفوی نه تنها جسم و روحش را به بازی گرفت، بلکه با وعده ی دروغین ازدواج خانه شان را تصاحب کرد. عسگری می گوید اضطراب شدید ناشی از این اتفاقات منجر به رشد توموری بدخیم در سرش شد. و حالا خانواده ی عسگری پس از ۱۱ سال موفق به گرفتن حکم جلب حسام نواب صفوی شده اند.

مصطفی عسگری، برادر این زن ادعا می کند در ایزدشهر ویلایی داشتند که به نام خواهرش بود و حسام نواب صفوی با فریب فاطمه عسگری این ملک را به نام خود کرد و علاوه بر آن، یک پیانوی یاماها، چندین گوشی موبایل و مبالغ هنگفتی هم از او گرفت.

برادر فاطمه عسگری می گوید نواب صفوی خواهرش را هیچ وقت به پارک و میهمانی نمی‌ برد و آن ها همیشه به خانه‌ ی خانواده ی عسگری می‌ رفتند که مادرشان هم در جریان بود.

مصطفی عسگری مدعی است هر بار از نواب صفوی خواستند تا ملک شان را به آن ها پس دهد با تهدید رو به رو شدند. او می گوید نواب صفوی خود را وابسته به یک ارگان نظامی معرفی می کرد و می گفت یک روز تمام خانواده شان را اعدام خواهد کرد.

برادر فاطمه عسگری ادعا می کند غصه ی همین اتفاقات به مرگ پدرشان انجامید.

به ادعای مصطفی عسگری، وقتی در سال ۹۶ بالاخره موفق شدند پرونده ی شکایت خود را به جریان بیاندازند صداهای ضبط شده ای از حسام نواب صفوی به پلیس و دادگاه ارائه دادند که اثبات شد متعلق به این بازیگر مشهور بودند.

مصطفی عسگری می گوید: «شانزدهم دی ۹۹ آقای بازیگر در رأی بدوی به اتهام غصب عنوان، تهدید و افترا محکوم شد. برای جرم نخست ۱۵ ماه، اتهام دوم ۱۳ ماه و اتهام افترا ۶ ماه و ۱۵ روز حبس محکوم شد. او درنهایت در دادگاه تجدید نظر به ۹۱ روز حبس قطعی و ۵۱ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد. حکم جلب سیار و ورود به منزل این بازیگر، روز پنجم اردیبهشت امسال صادر شد.»

مصطفی عسگری می‌گوید: «اسفند ماه یک بار به خانه این بازیگر رفتیم. حکم جلب داشتیم، ولی حکم باز کردن قفل نه. او هم به زیرزمین خانه شان رفت و در را قفل کرد. مامور پلیس هم نتوانست او را دستگیر کند. اما این بار حکم جلب سیار و قفل ساز داریم. این بار به بیمارستان رفت و ادعا کرد که کرونا دارد. ۶ روز بیمارستان بود و در آخرین روز کادر درمان با کیک و فشفشه پایان درمانش را جشن گرفتند. اما حالا او فراری است و خودش را مخفی کرده است.»

واکنش حسام نواب صفوی به اتهامات مطرح شده

حسام نواب صفوی در اینستاگرام خود در واکنش به این خبر واکنش نوشت: «متأسفانه در شرایطى که بنده در بستر بیمارى هستم شایعات و اکاذیبى پخش شده است. سال‌هاست در مورد آن سکوت کردم تا خانواده‌اى را که سوداى شهرت و منفعت‌طلبى دارند به خواسته‌شان نرسانم.

اما سکوت در این شرایط خیانت است. به عنوان نمونه پنج مورد از اتهامات واهى که توسط این اشخاص به بنده نسبت داده شده را منتشر می‌کنم. این تنها بخش کوچکى از ۱۱ سال آزار من در قالب شکایت است؛ که مهم‌ترین آن‌ها ادعاى کلاهبردارى بوده و این افراد که در محاکم نتوانستند ادعاهاى واهى خود را که صرفا جهت آزار بنده و اخاذى مطرح می‌کردند ثابت کنند. چنان که تأیید فرد مذکور در اینکه حتى با بنده به یک رستوران و پارک هم نرفته را در پست می‌توانید ببینید.

امروز در فضاى مجازى با حمایت شخصى موج‌سوار و دروغگو که پشیزى براى آبروى بنده ارزش قائل نشده و حتى حاضر به شنیدن حرف‌ها و دیدن آرا نبوده. آبروى بنده را نشانه گرفته‌اند تا با تحت فشار قراردادن من به خواسته‌شان تن در دهم.

بدین وسیله بنده صراحتا از بزه‌هاى انتسابى اعلام برائت می‌کنم. در فرصتى که حال مساعدترى داشته باشم مفصلا با شما مردم صحبت خواهم کرد. اما اجازه ندهید با کلاهبردار نشان‌دادن بنده شما را فریب دهند یا از این طریق از شما پولى دریافت کنند.

رأی دادگاه بالاترین دفاع است این خانواده جهت اخاذی از من شکایت می‌کنند. آرای قطعی دیگری طی شب‌های دیگر برای شما می‌گذارم و اگر ذره‌ای به فکر آبرو و مال خود هستید این آرا را بخوانید.»

در این میان، شاهین صمدپور نیز با انتشار یک استوری در اینستاگرام خود مدعی شد حسام نواب مادر شاکی را زیر گرفته و متواری شده است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.4 / 5. تعداد رای: 12

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب مرتبط
۴ نظر

ورود

 • من اردیبهشت 12, 1400

  حالا هزار تا مرد خونه شون رو به نام زنشون می‌زنند، یه بار هم زن خونه شو به نام شوهر زده . چه اشکالی داره ؟ چرا وقتی شوهر خونه شو به نام زن میزنه کسی نمیگه زن کلاهبرداری کرده ؟؟؟

  • ی نفر اردیبهشت 12, 1400

   خب اونجا هم اگه زن بزور یا با دوز و کلک و تهدید این کار رو بکنه میشه کلاه برداری چه فرقی داره؟ 😐

 • مهران اردیبهشت 12, 1400

  این شاهین صمدپور هم رفته تو کار حاشیه سازی شاید از این راه به نون و نوایی برسه. کاملا مشخصه که حکم ۹۱ روز حبس و ۵۱ میلیون جریمه مربوط به کلاهبرداری نیست. شک نکنید که اعمال نظر دانشگاه آزاد به شعبه ای که پرونده این دانشگاه درجریانه باعث صدور این حکم شده تا در روند قضایی پرونده این دانشگاه خلل ایجاد کنند. وگرنه همونطور که گفته اگر شکایت این خانم با سند و مدرک بود بعد از ۱۱ سال همچین حکم سبکی نمیدادن.

  • خدا اردیبهشت 15, 1400

   چقدر بی انصافین داره از یه بی گناه حمایت میکنه 😠
   ادم هایی مثل شما جامعه نابود کردن بس کنید قضاوت دروغتونو