ترفند: خنک نگه داشتن مواد غذایی بیرون از یخچال + ویدئو

ترفند: خنک نگه داشتن مواد غذایی بیرون از یخچال + ویدئو

یکی از کاربران تیک تاک ویدئویی در این شبکه اجتماعی منتشر کرده که در آن توضیح داده چطور مواد غذایی را بیرون یخچال خنک نگه می دارد. این ویدئو میلیون ها بازدید داشته است.

این کاربر در ویدئوی خود ظرف یک بار مصرفی را تا یک سوم از آب پر می کند و سپس آن را در فریزر می گذارد تا آب یخ ببندد. وقتی آب یخ بست، ظرف یک بار مصرف دیگری را که پر از خوراکی است روی ظرف قبلی قرار می دهد و می گوید با این کار وقتی مشغول تفریح کردن است خوراکی هایش خنک باقی می مانند.

این ویدئو تاکنون ۱۲ میلیون بازدید داشته و بیش از ۹۸۰ هزار لایک دریافت کرده است و از نظرات کاربران تیک تاک معلوم است که تحت تأثیر این ترفند ساده اما مؤثر قرار گرفته اند که باکتری ها را از مواد غذایی دور نگه می دارد.

کاربری برای این ویدئو نوشته: «بالاخره یکی پیشنهادی داد که حاضرم از آن استفاده کنم.»

کاربر دیگری نوشته: «خیلی خوشحالم که این ترفند را در تیک تاک پیدا کردم. از این به بعد دیگر همین کار را برای جشن تولد بچه هایم انجام می دهم.»

کاربری هم گفته: «چطور قبلاً به فکر خودم نرسیده بود؟»

این ترفند مورد تأیید کارشناسان هم قرار گرفته است

باکتری ها در دمای اتاق به سرعتی باورنکردنی رشد می کنند و می توانند باعث بیمار شدن تان شوند. حتی میوه و سبزیجات که معمولاً می توان آن ها را در دمای اتاق نگه داشت هم ممکن است بعد از برش خوردن یا پخته شدن به محلی برای رشد باکتری بدل شوند.

کارشناسان هم معتقدند نگهداری از مواد غذایی بر روی یخ می تواند آن ها را به مدت طولانی تری تازه نگه دارد. این روش معادل قرار دادن مستقیم تکه های یخ بر روی مواد غذایی است که بسیار کارساز است.

اما اینکه با این ترفند تا چه مدت می توان تازگی مواد غذایی را حفظ کرد، موضوعی است که به عوامل مختلفی بستگی دارد.

دمای محیط، مقدار مواد غذایی، اینکه آن مواد غذایی پیش از این در یخچال بوده اند یا خیر و میزان ضخامت یخ و ظرف، همگی عواملی هستند که در این مسأله اثر گذارند. مثلاً اگر بخواهید در یک روز آفتابی در فضای باز این کار را انجام دهید، احتمالاً بیشتر از ۴ ساعت فرصت نخواهید داشت.

منبع: insider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود