امن‌ترین راه خرید ارز دیجیتال چیست؟

امن‌ترین راه خرید ارز دیجیتال چیست؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بیت کوین این روزها حسابی خبرساز شده و روزی نیست که از بتی کوین و کلا ارزهای دیجیتال خبری به گوشمان نرسد. از آن طرف، آلت کوین‌ها دنباله‌روهای همیشگی بیت کوین کم کم به تکاپو افتاده و هر روز افزایش قیمت یکی از آنها به تیتر خبرها تبدیل می‌شود. خلاصه بازار ارزهای دیجیتال داغ است و این طور که کارشناسان می‌گویند، سال ۲۰۲۱ سال ارزهای دیجیتال خواهد بود. همین موضوع بسیاری را به فکر می‌اندازد که با توجه به اوضاع اقتصادی جهان، به دنبال یک ذخیره ارزش باشند.

در یک سال اخیر، اخبار سرمایه‌گذاری‌های نهادی در بیت کوین بسیار زیاد بوده و هر چند وقت یک بار خبر سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری نهادها در بیت کوین را می‌شنیدیم. برخی از این نهادها صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین از جمله گری اسکیل بوده و برخی دیگر نیز مانند مایکرواستراتژی ارتباطی با ارزهای دیجیتال نداشته و صرفاً برای حفظ دارایی خود در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. خریدهای نهادی در کنار کاهش ارزش دلار و رکود اقتصاد جهانی و عقب ماندن طلا، باعث شد قیمت بیت کوین در چند ماه اخیر افزایش چشمگیری داشته باشد.

بی‌ارتباط نیست که بیت کوین به پادشاه ارزهای دیجیتال معروف است. چرا که نه تنها در میان رمز ارزهای دیگر از بالاترین قیمت و ارزش بازار برخوردار است، بلکه همیشه راهنمای سایر ارزهای دیجیتال نیز بوده است. همیشه پس از قدرت گرفتن و صعود بیت کوین، دیگر آلت کوین‌ها نیز جرأت ظهور و بروز یافته و فرصتی برای خودنمایی نصیبشان می‌شود. در این مواقع به اصطلاح گفته می‌شود« فصل آلت کوین‌ها» آغاز می‌شود. در نتیجه همیشه پس از صعود بیت کوین باید منتظر افزایش قیمت آلت کوین‌ها هم باشیم. به همین دلیل است که کارشناسان تأکید دارند سال ۲۰۲۱ سال ارزهای دیجیتال است.

شنیدن این اخبار، هر فردی را که اندک سرمایه‌ای داشته باشد به فکر می‌اندازد که بد نیست از این نمد کلاهی برای خود بدوزد. یکی از نکات مثبت دنیای ارزهای دیجیتال این است که مبلغ حداقلی برای سرمایه‌گذاری در آن مطرح نیست. با هر میزان سرمایه می‌توان این کار را انجام داد. چرا که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابلیت تقسیم‌پذیری بالایی دارند. مثلاً بیت کوین معادل ۱۰۰ میلیون ساتوشی است. پس اصلاً نباید نگران باشیم که بیت کوین قیمت بالایی دارد و ما نمی‌توانیم بخریم. حتماً نباید ۱ بیت کوین بخریم، با هر مقدار پولی که داشته باشیم، می‌توانیم اقدام به خرید بیت کوین کنیم.

این موضوع باعث می‌شود که حتی افرادی با سرمایه اندک نیز برای ورود به این بازار ترغیب شوند. با وجودی که سرمایه‌گذاران بزرگ همیشه هدایت‌گر بازارها هستند، اما وجود سرمایه‌گذاران خرد نیز در پذیرش دنیای ارزهای دیجیتال در جامعه بسیار مؤثر خواهد بود. چیزی که بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای رونق گرفتن به آن نیاز دارند. خوشبختانه، هم سرمایه‌گذاران بزرگ و هم سرمایه‌گذاران خرد وارد این عرصه شده و مقبولیت و محبوبیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال رو به افزایش است.

امنیت ارزهای دیجیتال

ناگفته نماند امنیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال و همچنین قابلیت تمرکززادیی بلاکچین در این محبوبیت بی‌تأثیر نبوده است. بیت کوین تاکنون هک نشده و همین موضوع اطمینان به آن را افزایش داده است. دنیای ارزهای دیجیتال به مدد فناوری بلاکچین در دست یک فرد یا نهاد متمرکز نیست و از این رو از هر گونه اعمال نفوذ و سانسور در امان است. این موضوع نیز در اقبال عمومی به دنیای ارزهای دیجیتال بسیار مؤثر بوده است.

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

اکنون که با اهمیت ارزهای دیجیتال آشنا شدیم و دیدیم که آینده درخشانی پیش روی آن قرار دارد، بهتر است ببینیم خرید و فروش ارز دیجیتال از چه طرقی امکان‌پذیر است. همان طور که برای خرید هر ارز متداولی معمولاً به صرافی‌ها مراجعه می‌کنیم، برای خرید ارزهای دیجیتال نیز باید به سراغ صرافی ارز دیجیتال برویم. از آنجایی که ارزهای دیجیتال با دنیای اینترنت سروکار دارند، امکان خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال نیز فراهم است. برای این منظور وب‌سایت‌های خرید ارز دیجیتال وجود دارند که می‌توان رمز ارز مورد نظر را از آنها تهیه کرد. با توجه به پرطرفدار بودن این بازار، وب‌سایت‌های زیادی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال راه‌اندازی شده‌اند.

در وب‌سایت‌های خرید ارز دیجیتال می‌توانید به راحتی ریال خود را از طریق کارت‌های شتاب به ارزهای دیجیتال تبدیل کنید. پس از خرید ارز، می‌توانید آن را به آدرس کیف پول خود منتقل کنید. یا اینکه مستقیماً آن را به پلتفرم معاملاتی موردنظر خود منتقل کرده و برای انجام معاملات از آن استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید صرافی‌های خارجی مانند بایننس اجازه ثبت نام کاربران ایرانی را نمی‌دهند. از این رو، باید با آی پی ثابت از کشور ثالث وارد شده و البته ریسک‌ مسدود شدن سرمایه در صورت شناسایی را هم بپذیرید.

نکته مهم در بحث خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال، اطمینان به صرافی مورد نظر است. از آنجایی که خرید آنلاین ارز دیجیتال به راحتی با کارت‌های اعتباری انجام می‌شود، امکان کلاهبرداری هم زیاد است. وظیفه یک صرافی معتبر و مطمئن این است که بستر امنی را برای کاربران خود فراهم کند. شرایطی را ایجاد کند که کاربر با خیال راحت ارز دیجیتال بخرد و به کیف پولش انتقال دهد.

در انتخاب صرافی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در انتخاب صرافی ارز دیجیتال معتبر باید به نکاتی از جمله امنیت صرافی، سابقه، زمان تأسیس، مدیران آن و همچنین نظر کاربران و نبود شکایت قضایی از آن توجه کنید.

صرافی کوین نیک یکی از صرافی‌های معتبر و امن ارز دیجیتال است که از سوابق خوبی هم برخوردار است. سوابق و تجربیات کوین نیک در عرصه پرداخت‌های ارزی آنلاین موجب شد که وارد عرصه ارزهای دیجیتال شود. تیم کوین‌نیک ابتدا کار خود را در سال ۲۰۱۸ با نام تتربالک آغاز کرد که در آن زمان تنها خدمات استیبل‌کوین تتر را ارائه می‌داد.

پس از موفقیت تتربالک و استقبال خوب کاربران ایرانی، تیم کوین نیک تصمیم گرفت خدمات ارز دیجیتال خود را گسترش دهد. پس از آن، وب‌سایت صرافی کوین نیک راه‌اندازی شد و در حال حاضر خدمات خرید و فروش تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در صرافی بایننس را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد. کوین‌نیک توانسته با امنیت بالا، پشتیبانی دائمی و خرید و فروش اتوماتیک و خدمات دیگر، تجربه خوبی را برای کاربران خود رقم بزند.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود