با سمیرا در سریال زخم کاری آشنا شوید؛ بیوگرافی رعنا آزادی ور

با سمیرا در سریال زخم کاری آشنا شوید؛ بیوگرافی رعنا آزادی ور

پخش سریال زخم کاری ، نخستین تجربه ی محمدحسین مهدویان ، کارگردان جوان ایرانی در عرصه ی سریال سازی مدتی است در شبکه نمایش خانگی آغاز شده، سریالی که از همین ابتدا مورد توجه قرار گرفته و بسیاری به کیفیت آن امیدوار هستند. آن هایی که سریال زخم کاری را دیده اند یکی از نقاط قوت آن را بازی بازیگرانش می دانند. یکی از بازیگران این سریال رعنا آزادی ور است که نقش سمیرا همسر مالک مالکی با بازی جواد عزتی را برعهده دارد و سکانسی غافلگیرانه از بازی او در قسمت اول از همان نخستین روز پخش سریال در فضای مجازی دست به دست شد. در ادامه با این بازیگر بیشتر آشنا خواهیم شد.

رعنا آزادی ور متولد سال ۱۳۶۲ است.

آزادی ور در سال ۸۲ با بازی در فیلم پر سر و صدای مارمولک به کارگردانی کمال تبریزی رسماً پا به عرصه ی سینما گذاشت. او که در این فیلم نقش فائزه، معشوقه ی رضا مارمولک با بازی پرویز پرستویی را برعهده داشت، پس از گذشت سال ها هنوز برای بسیاری با نخستین تجربه ی سینمایی خود شناخته می شود.

رعنا آزادی ور در نمایی از فیلم سینمایی مارمولک

رعنا آزادی ور پس از فیلم مارمولک یک سالی از سینما دور بود اما در سال ۸۴ با حضور در سه فیلم هوو (ساخته علیرضا داوودنژاد)، زاگرس (ساخته محمدعلی نجفی) و کارگردان مشغول کارند (ساخته مانی حقیقی) توانست جایگاه خود را در سینمای ایران تثبیت سازد.

با این حال در سال ۸۵ بود که آزادی ور برای نخستین بار با بازی در فیلم پارک وی ساخته ی فریدون جیرانی، نقش اول یک فیلم سینمایی را تجربه کرد.

او در فیلم تحسین شده ی درباره الی ساخته ی اصغر فرهادی هم نقش نازی همسر منوچهر (با بازی احمد مهران فر) را برعهده داشت، یکی از زوج های جوانی که داستان فیلم حول محور سفر آن ها به شمال بود.

رعنا آزادی ور در نمایی از فیلم درباره الی
رعنا آزادی ور و مریلا زارعی، بازیگران فیلم درباره الی در جشنواره فیلم برلین

رعنا آزادی ور در سال ۹۳ نقش اصلی فیلم خانه دختر به کارگردانی شهرام شاه حسینی را ایفا کرد، فیلمی که پس از اکران در جشنواره فیلم فجر به دلیل موضوع حساسش با حواشی فراوانی رو به رو شد. در نهایت پس از گذشت ۳ سال این فیلم با حذف بخش هایی از داستان در سال ۹۶ به صورت محدود در سینماها اکران شد. این فیلم داستان دختری به نام سمیرا (با بازی رعنا آزادی ور) را روایت می کند که قصد دارد با پسری به نام منصور (با بازی حامد بهداد) ازدواج کند. یک روز پیش از عروسی، مادر منصور سمیرا را برای آزمایش بکارت نزد دکتر زنان می‌ برد اما سمیرا که از این موضوع شوکه شده از این کار ممانعت می کند و در خیابان اقدام به خودکشی می‌ کند.

رعنا آزادی ور از سال ۸۲ تاکنون در ۲۷ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده است.

او تجربه ی حضور در شبکه نمایش خانگی را هم دارد. علاوه بر سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان که مدتی است پخش آن آغاز شده، آزادی ور در سریال جیران، جدیدترین ساخته ی حسن فتحی هم نقش آفرینی کرده، سریالی که کار تولید آن هنوز به پایان نرسیده و درباره ی ناصر الدین شاه قاجار است. آزادی ور در این سریال نقش تاج الدوله، نوه ی فتحعلی شاه قاجار و نخستین همسر عقدی ناصر الدین شاه را برعهده دارد.

رعنا آزادی ور در سریال جیران به کارگردان حسن فتحی

آبان سال گذشته بود که خبر ازدواج رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل، دیگر بازیگر مشهور منتشر شد.

این خبر را عاطفه رضوی، همسر حسین پاکدل، برادر بزرگ تر مهدی پاکدل، با انتشار عکسی دو نفره از آزادی ور و پاکدل در اینستاگرام خود منتشر کرد.

ازدواج مهدی پاکدل و رعنا آزادی

مهدی پاکدل متولد ۱۳۵۹ در اصفهان، همسر سابق بهنوش طباطبایی، هنرپیشه ی مشهور سینما و تلویزیون است. این زوج در سال ۸۹ با یکدیگر ازدواج کردند و خبر جدایی آن ها در سال ۹۵ رسانه ای شد.

رعنا آزادی ور و مهدی پاکدل چندین کار مشترک با یکدیگر داشته اند.

این دو بازیگر در سال ۹۶ در نمایشی به نام خانه بوشاسپ دراز دست نیز با یکدیگر همبازی شدند که نخستین تجربه ی تئاتری آزادی ور بود.

محمد رسول الله (محصول سال ۹۴، ساخته ی مجید مجیدی)، چهار راه استانبول (محصول سال ۹۶، ساخته ی مصطفی کیایی)، آمین (محصول سال ۹۸، ساخته ی برادران تراب بیگی) و لحظه ای و دیگر هیچ (محصول سال ۹۹، ساخته ی کاوه قهرمان)، دیگر آثاری هستند که پاکدل و آزادی ور در آن همبازی شدن با یکدیگر را تجربه کردند.

رعنا آزادی و مهدی پاکدل در نمایی از فیلم آمین
رعنا آزادی و مهدی پاکدل در نمایی از فیلم لحظه ای و دیگر هیچ

در سال ۹۶ موزیک ویدئوی عاشقانه ای برای یکی از قطعات همایون شجریان به نام «ابر می بارد» ساخته شد که مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور در آن نقش آفرینی کردند. این موزیک ویدئو سال گذشته پس از انتشار خبر ازدواج مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور بار دیگر در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت. ابر می بارد در حقیقت یکی از قطعات فیلم سینمایی رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت الله است.

از رعنا آزادی ور صفحه ی رسمی و تأیید شده ای در اینستاگرام وجود ندارد و از قرار معلوم این بازیگر علاقه ای به فعالیت در فضای مجازی ندارد.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود