بدون نظر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

حادثه همیشه در کمین است و هیچ گاه نمی‌توان حوادث غیر مترقبه مانند آتش سوزی مجتمع مسکونی را پیش بینی کرد. طبق آمار، آتش سوزی منازل مسکونی یکی از پر تکرارترین حوادث آتش سوزی هستند و علاوه بر هزاران میلیارد خسارت مالی، خسارت‌های جانی جبران ناپذیری به دنبال دارند. طبق آمار تنها در شش ماه نخست سال بیش از ۱۴۹ مرگ ناشی از سوختگی در تهران ثبت شده است که قسمت اعظم آن‌ها مرتبط به آتش سوزی در مجتمع‌های مسکونی و منازل است. در چنین شرایطی استفاده از بیمه آتش سوزی می‌تواند با پوشش خسارت‌های مالی تا سقف تعیین شده در بیمه نامه، قسمت زیادی از خسارات ناشی از آتش سوزی مجتمع‌های مسکونی را پوشش دهد. اگر می‌خواهید بدانید بیمه آتش سوزی چیست و چه مزایایی دارد در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بیمه آتش سوزی چیست؟

بیمه آتش سوزی، با جبران خسارت‌های مالی وارد شده به اموال افراد در اثر حوادث آتش سوزی بخشی از هزینه‌های سنگین خسارت‌های وارد شده را جبران می‌کند. این بیمه نامه جزو خدماتی است که در بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای همچون بیمه آسماری ارائه می‌شود و افراد می‌توانند با پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه، محل مورد نظر خوود شامل منزل، محل کار، کارخانه و مجتمع‌های مسکونی خود را در برابر خسارت‌های ناشی از آتش سوزی تحت پوشش بیمه قرار دهند. بیمه آتش سوزی خسارت‌های جانی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد اما تمامی اثاثیه و محتویات متعلقه مربوط به مجتمع مسکونی که در بیمه نامه ذکر شده‌اند تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

مزایای بیمه آتش سوزی؛ چرا باید منزل و محل سکونت خود را بیمه کنیم؟

بیمه آتش سوزی پوششی است که امروزه به نیاز هر واحد مسکونی تبدیل شده است. این بیمه علاوه بر پوشش حوادث سهوی که منجر به آتش سوزی می‌شوند، خسارت‌های ناشی از صاعقه و انفجار را نیز پوشش می‌دهد. علاوه براین در صورت انتخاب پوشش‌های اضافی می‌توان حوادثی چون زلزله و حتی سرقت را نیز تحت پوشش بیمه قرار دارد. به این ترتیب بیمه آتش سوزی پوشش‌های بسیار گسترده‌ای دارد که ارزش آن را دوچندان می‌کند. شرکت بیمه آسماری یکی از بهترین ارائه کنندگان بیمه آتش سوزی با بالاترین سقف پرداخت خسارت در ایران است. شما می‌توانید در کنار خدمات برتر بیمه آسماری مانند بیمه تکمیلی آسماری که بهترین بیمه تکمیلی در ایران است و تحت پوشش بیمه کمک رسان SOS ارائه می‌شود، از خدمات اصلی و اضافه بیمه آتش سوزی نیز بهره مند شوید.

بیمه آتش سوزی چه پوشش‌هایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم بیمه آتش سوزی تنها شامل خسارت‌های آتش سوزی سهوی نیست و علاوه بر خود مکان بیمه شده، محتویات و متعلقات آن را نیز تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. در کنار پوشش صاعقه و انفجار که جزو پوشش‌های اصلی بیمه آتش سوزی هستند؛ خطرهای تبعی آتش سوزی همانند موارد زیر می‌توانند توسط فرد بیمه گذار انتخاب شوند:

  • سیل و طغیان آب دریاها و رودخانه‌ها
  • زلزله
  • طوفان، تندباد و گردباد
  • سقوط بهمن
  • سرقت با شکست حرز
  • مسئولیت مدنی در قبال همسایگان

شما می‌توانید با مراجعه به سایت آسماری علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه آتش سوزی درخواست مشاوره آنلاین خود را ثبت کنید تا از مشاوره بیمه کارشناسان حرفه‌ای آسماری بهره مند شوید.

بیمه آتش سوزی مجتمع‌های مسکونی مناسب چه افرادی است؟

هر منزل مسکونی، آپارتمان و مجتمع مسکونی می‌تواند به علت حوادث پیش بینی نشده و سهوی دچار آتش سوزی و خسارت‌های سنگین شود. با استفاده از پوشش بیمه آتش سوزی می‌توانید خسارت‌های مالی ناشی از این حوادث را تحت پوشش بیمه قرار دهید. با استفاده از این بیمه نامه در واقع اماکن مسکونی را در مقابل حوادثی که هر لحظه امکان روی دادن آن‌ها به دلایل مختلف وجود دارد ایمن می‌کنید. بیمه آتش سوزی مجتمع‌های مسکونی خسارت‌های وارد شده به ساختمان مجتمع مسکونیف تاسیسات، اثاثیه هر واحد، مشاعات و مشترکات را تحت پوشش قرار می‌دهد.

به همین علت توصیه می‌شود همه افرادی که در مجتمع مسکونی زندگی می‌کنند به فکر استفاده از بیمه آتش سوزی باشند. همانطور که بیمه تکمیلی خانواده امروزه و خصوصاً بعد از ورود کرونا به زندگی انسان‌ها، به یک نیاز اساسی تبدیل شده و می‌تواند در قبال پرداخت مبلغی ناچیز، هزینه‌های سنگین خدمات درمانی را تحت پوشش قرار دهد، بیمه آتش سوزی مجتمع‌های مسکونی نیز یک نیاز اساسی برای همه افراد است.

نحوه دریافت بیمه آتش سوزی مجتمع‌های مسکونی

استفاده از خدمات بیمه آتش سوزی نیازمند تهیه بیمه نامه آتش سوزی از شرکت‌های بیمه‌ای معتبر همچون بیمه آسماری است. مراحل صدور بیمه نامه در شرکت‌های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد اما در مجموع روند دریافت این بیمه نامه شامل مراحل زیر است:

  • تکمیل فرم پیشنهاد توسط متقاضی یا نماینده قانونی آن
  • ارائه کدپستی، شماره ملی (درمورد اشخاص حقیقی) و کد اقتصادی (در مورد اشخاص حقوقی)
  • ارائه لیست اموال و دارایی‌های مورد بیمه
  • ارائه شماره تماس جهت هماهنگی‌های لازم برای تعیین زمان بازدید اولیه از موارد بیمه

اگر صاحب مجتمع مسکونی هستید یا به عنوان مدیر مجتمع مسکونی قصد تهیه بیمه آتش سوزی را دارید می‌توانید به راحتی از طریق سایت آسماری درخواست مشاوره خود را ثبت کنید و با راهنمایی کارشناسان حرفه‌ای بیمه به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان بیمه نامه مناسب مجتمع خود را تهیه نمایید.

بیمه آسماری؛ بهترین بیمه آتش سوزی در ایران

در این مقاله با بیمه آتش سوزی مجتمع‌های مسکونی و مزایای آن برای افراد بیمه گذار آشنا شدیم. خسارت‌های سنگین تعمیر مجتمع‌های مسکونی و تهیه لوازمی که در اثر آتش سوزی آسیب دیده‌اند باعث شده تا استفاده از بیمه نامه آتش سوزی منازل به یکی از نیازهای اساسی برای ساکنین و صاحبان مجتمع‌های مسکونی تبدیل شود. بیمه آسماری با پشتوانه بیمه کمک رسان SOS بالاترین سقف پرداختی خسارت و امکان پوشش خطرهای تبعی آتش سوزی مانند سیل، زلزله، سرقت، انفجار و مسئولیت مدنی در قبال همسایگان، یکی از بهترین بیمه‌های آتش سوزی در ایران را خدمت هم میهنان ارائه می‌کند. برای استفاده از خدمات بیمه آسماری کافی است تا همین حالا به سایت asmari-insurance.com مراجعه کنید و درخواست مشاوره خود را ثبت نمایید.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

بدون نظر

ورود