ضرر ۴ میلیارد دلاری کوکاکولا بعد از اقدام جالب کریستیانو رونالدو در کنفرانس خبری

ضرر ۴ میلیارد دلاری کوکاکولا بعد از اقدام جالب کریستیانو رونالدو در کنفرانس خبری

روز گذشته ویدیویی از کریستیانو رونالدو پرتغالی در یک کنفرانس خبری منتشر شد که در آن رونالدو دو بطری نوشابه کوکاکولا را که برای تبلیغ روی میز مقابلش قرار داشتند کنار می گذارد و در عوض به مخاطبانش می گوید آب بنوشید. همین اقدام رونالدو باعث شد که ۴ میلیارد دلار از ارزش این برند مطرح نوشیدنی در نخستین ساعات امروز کاسته شود.

کریستیانو رونالدو

کاپیتان ۳۶ ساله تیم پرتغال که به خاطر پیروی از سبک زندگی سالم شناخته می شود با کنار گذاشتن نوشابه های کوکاکولا از روی میز به همه نشان داد که دیدگاهش در مورد نوشیدنی های کربنات دار چیست. همانطور که در این ویدیو مشاهده خواهید کرد رونالدو بعد از بازی تیم ملی کشورش مقابل مجارستان و حضور در سالن کنفرانس خبری این بازی متوجه بطری های کوکاکولا روی میز می شود که حامی مالی این مراسم در بوداپست بوده و بلافاصله آنها را از مقابل خود کنار می زند.

در ادامه رونالدو بطری های آب را مقابل حاضران در سالن می گیرد و به زبان پرتغالی می گوید «آب»! در واقع او با این کار مردم را تشویق می کند که به جای نوشیدنی های گازدار از آب استفاده کنند.

به گفته تحلیلگران بلافاصله بعد از اقدام رونالدو در کنار گذاشتن بطری های نوشابه از روی میز ارزش سهام کوکاکولا با افت ۱.۶ درصدی از ۵۶.۱۰ دلار بابت هر سهم به ۵۵.۲۲ دلار رسید. به این ترتیب ارزش بازار کوکاکولا از ۲۴۲ میلیارد دلار به ۲۳۸ میلیارد دلار تنزل پیدا کرد و افتی ۴ میلیارد دلاری را تجربه کرد.

کوکاکولا یکی از اسپانسرهای رسمی یورو ۲۰۲۱ است و با انتشار بیانیه ای در روز گذشته به این اتفاقات و اقدام رونالدو واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:

هرکسی می تواند تمایلات شخصی خود را در انتخاب نوشیدنی مورد نظرش دنبال کند و این مسئله بر اساس ذائقه و نیاز افراد متفاوت خواهد بود.

یکی از سخنگویان رقابت های یورو ۲۰۲۱ در این باره گفته است:

به محض ورود بازیکنان فوتبال به سالن کنفرانس های خبری بازی ها، آب و نوشیدنی های بدون قند کوکاکولا در اختیارشان قرار داده می شود.

بد نیست اشاره کنیم که رونالدو در اینستاگرام نیز حضوری فعال دارد و صفحه شخصی او در این پلتفرم ۳۰۰ میلیون دنبال کننده دارد. روز گذشته رونالدو با به ثمر رساندن دو گوگل به تیم مجارستان توانست تعداد گل های خود در پنج دوره بازی های یورو را به عدد ۱۱ برساند و پس از میشل پلاتینی قرار بگیرد. حالا اگر رونالدو سه گل دیگر را به ثمر برساند میتواند رکورد علی دایی با بیشترین تعداد گل ملی را بشکند.

 

بیشتر بخوانید:

رازهای ناخوشایند در مورد شرکت کوکاکولا که احتمالا نمی دانستید

منبع: theguardian
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • حمید خرداد ۲۶, ۱۴۰۰

    کاری ندارم ولی پپسی رو بیشتر میپسندم …..