۶+۱ راه آسان برای انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما

۶+۱ راه آسان برای انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بی‌اغراق نیست اگر بگوییم بخش پادشاهی هر خانه‌ای، آشپزخانه آن است و چیدمان مناسب در آن، راحتی و حس بسیار خوبی به اعضای آن خانه می‌دهد. اما یکی از موضوعاتی که به راستی در چیدمان درست آشپزخانه خودنمایی می‌کند، انتخاب وسایل برقی مناسب با طراحی و فضای آشپزخانه و کابینت‌هاست؛ انتخابی که ممکن است به دلایل مختلفی مانند اسباب‌کشی‌ها و نو کردن وسایل خانه بارها و بارها اتفاق بیفتد. از همین‌رو در این مقاله تلاش کرده‌ایم نکاتی را ارائه کنیم که به شما در انتخاب وسایل برقی مناسب با آشپزخانه شما کمک می‌کند. با ما همراه باشید.

انتخاب نوع و شکل یخچال

یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها برای آشپزخانه، انتخاب نوع مناسب بخچال است که در انواع دو قلو، تک درب و یخچال فریزرهای طرح اسمگ و رنگی ارائه می‌شود. همچنین اگر دقت کرده باشید در برخی از یخچال‌ها، بخش فریزر بالا و در برخی دیگر پایین دستگاه دیده می‌شود که می‌تواند در انتخاب شما تاثیر بگذارد.

پس در انتخاب یخچال به این موارد توجه کنید: برند مناسب را با توجه به بودجه خود مشخص کنید، فضای آشپزخانه و جایگاهی که برای قرار دادن یخچال در نظر گرفته شده است را مشخص کنید و متناسب با آن، انتخاب خود را انجام دهید. اگر مایلید دکوراسیون آشپزخانه شما خاص‌تر و زیباتر دیده شود، پیشنهاد می‌کنیم به جای انواع کلاسیک یخچال، از یخچال فریز رنگی امرسان با طرح اسمگ استفاده کنید که قیمت مناسب‌تری نسبت به برند اصلی آن دارد.

اندازه اجاق گاز

در خانه‌های ایرانی، پخت و پز روزانه جایگاه ویژه‌ای دارد و به همین دلیل بسیاری تلاش می‌کنند اجاق‌گازهایی را خریداری کنند که تعداد شعله‌های بیشتری دارد (۵ و یا ۶ شعله) و مجهز به فر است. در این حالت، باید اندازه مشخصی را برای اجاق گاز در نظر بگیرید. اما اگر آشپزخانه شما کوچک‌تر است، می‌توانید از اجاق‌گازهای رومیزی با تعداد شعله‌های کمتر استفاده کنید. البته یکی از مشکلاتی که این نوع از اجاق‌ها دارند، عدم تعبیه فر در آنهاست و در نتیجه باید جداگانه فر را خریداری کنید که به طور معمول در داخل فضای کابین و یا دیوار نصب می‌شود.

هود آشپزخانه

خوشبختانه هود وسیله‌ای برقی است که بالاتر از کف آشپزخانه قرار می‌گیرد و فضای پایین آشپزخانه را اشغال نمی‌کند. اما باید درست بالای اجاق گاز قرار بگیرد و در عین حال امکان تهویه مناسب را ایجاد کند. به همین دلیل باید به ظرفیت آن دقت کنید. بهترین هودهای آشپزخانه، ظرفیت ۱ cfm در ۱۰۰ btu دارند، ظرفیتی که قادر است، هوا را به جریان بیندازد و دود، بوی غذا و روغن‌ها را به خوبی مکش کند.

همچنین مساله دیگری که در قرارگیری هود آشپزخانه مهم است، جایگاه لوله‌گذاری هود برای خروج هواست که باید به درستی انتخاب شود تا مشکلی در نصب هود و در نهایت خروج هوا و دود به بیرون نباشد.

انتخاب فضای مناسب ماشین ظرفشویی

شاید بیش از یک دهه است که ماشین‌های ظرفشویی هم به یکی از وسایل برقی ضروری هر خانه‌ای تبدیل شده‌اند و در هنگام طراحی آشپزخانه و کابینت‌های آن، باید این جایگاه را هم در نظر بگیرید. به طور معمول ماشین ظرفشویی در کنار سینک ظرفشویی قرار می‌گیرند و اگر نخواهید ظرفیت‌های بالای آن را خریداری کنید، می‌توانید انواع رومیزی آن را هم خریداری کنید.

همچنین علاوه بر بررسی اندازه ماشین ظرفشویی، باید روی مصرف آب، انرژی و صدایی که تولید می‌کند هم، توجه کنید. معمولا ماشین ظرفشویی‌هایی که تا ۴۵ دسیبل صدا تولید می‌کنند، امکان استفاده در آشپزخانه را دارند.

جایگاه مناسب ماشین لباسشویی

اگر فیلم‌های خارجی را تماشا کرده باشید متوجه شده‌اید که جایگاه ماشین لباسشویی در خانه‌های آنها داخل حمام و یا کنار سرویس بهداشتی است. وضعیتی که در خانه‌های بزرگ ایرانی نیز دیده می‌شود. با این حال، بسته به طراحی که انتخاب می‌کنید، می‌توانید جای ماشین لباسشویی را در کنار یکی از کابینت‌های طبقه پایین آشپزخانه انتخاب کنید. اما نکته مهم آن است که برای جایگذاری ماشین لباسشویی، به طور حتم باید شیر و فلکه آب و محل خروج آب به فاضلاب تعبیه شده باشد. همجنین می‌توانید ظرفیت‌های مختلفی از ماشین‌های لباسشویی را انتخاب کنید (۵ تا ۹ کیلویی) که مسلما اندازه ماشین را تغییر می‌دهد.

انتخاب تلویزیون

اگرچه به طور معمول جای تلویزیون در آشپزخانه نیست، اما در لیست خرید وسایل برقی خانه وجود دارد. در انتخاب تلویزیون علاوه بر اینکه سعی می‌کنید از برندهای معتبر خارجی مانند سامسونگ، ال جی و یا تلویزیون های تی سی ال tcl که قیمت مناسب‌تری نسبت به برندهای دیگر دارد خرید ‌کنید، سعی کنید به اینچ آن هم توجه کنید، هر چه اینچ تلویزیون بیشتر باشد، اندازه آن بزرگ‌تر است. برای مثال تلویزیون ۴۳ اینچی، تقریبا ۳۰ سانتی‌متر از تلویزیون ۵۵ اینچی کوچک‌تر است. اگر فضای سالن و پذیرایی شما کوچک است، نیازی به خرید اندازه‌های بزرگ‌تر ندارید.

نکات مهم در انتخاب وسایل برقی

  • اگر جزو خانواده‌های پرجمعیت هستید و یا به طور مشخص استفاده زیادی از وسایل آشپزخانه دارید، پس باید از هر دستگاه و وسیله‌ای که خرید می‌کنید، ظرفیت بالا را انتخاب کنید، مگر آنکه فضای آشپزخانه این امکان را به شما ندهد. برای مثال، در این حالت، باید به سراغ یخچال‌های دوقلو و فریزرهای جداگانه بروید. معمولا ظرفیت یخچال را با واحدی به نام فوت اندازه می‌گیرند. برای مثال یخچال دوقلو ۳۰ فوت امرسان، ظرفیت دوبرابری نسبت به یخچال تک درب ۲۰ فوتی‌اش دارد.
  • همچنین اگر به صورت روزانه ظرف‌های زیادی در خانه شما کثیف می‌شوند، باید ماشین‌های ظرفشویی با ظرفیت بالاتر را انتخاب کنید. حداکثر اندازه ماشین ظرفشویی‌های خانگی ۶۰ سانتی‌متر و اندازه کوچک‌تر آن ۴۵ سانتی‌متر است.
  • موضوع بعدی انتخاب رنگ مناسب وسایل برقی آشپزخانه نسبت به همدیگر و نسبت به دکور آشپزخانه است که در این متن راهنمای بیشتر برای انتخاب آورده شده است. برای مثال از همان ابتدا باید رنگ محبوب خود را انتخاب کنید. در انواع کلاسیک وسایل برقی، معمولا سه رنگ محبوبیت بسیاری دارد، مشکی، سفید و نقره‌ای. اگر یکی از این رنگ‌ها را برای بزرگ‌ترین وسیله آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید، شاید بد نباشد، باقی وسایل را هم، به همان رنگ انتخاب کنید. اما همانطور که پیش ازاین گفته شد، در حال حاضر انواع رنگی بسیاری از وسایل آشپزخانه در بازار وجود دارند و اگر شما از افرادی هستید که به دکورهای رنگی علاقه دارید، می‌توانید به سراغ انتخاب وسایل برقی رنگی بروید.
  • همچنین تا آنجا که می‌توانید در هنگام انتخاب وسایل برقی، سعی کنید با توجه به بودجه خود، انواع کم مصرف را انتخاب کنید و بهترین کیفیت‌ها را انتخاب کنید. اگرچه در این حال، بودجه بیشتری نیاز خواهید داشت، اما می‌توانید مطمئن باشید که سرمایه‌گذاری بلندمدت خوبی کرده‌اید.

بدون نظر

ورود