۷ نکته حیاتی برای انتخاب استوریج مناسب

۷ نکته حیاتی برای انتخاب استوریج مناسب

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

این روزها با گسترش روز افزون تکنولوژی و استفاده بیشتر کاربران از تکنولوژی، داده‌ها و اطلاعات بسیاری بین افراد، سازمان‌ها و … رد و بدل می‌شود که گاهی این داده‌ها و اطلاعات برای افراد و سازمان بسیار حیاتی و مهم هستند. از این رو اهمیت امنیت بالا در ذخیره‌سازی اطلاعات برای این کاربران بسیار پررنگ‌تر شده و کاربران همواره به‌دنبال جایی امن برای ذخیره‌سازی داده‌ها و اطلاعات خود هستند. در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی درباره فضاهای ذخیره‌سازی ارائه داده و سپس به بررسی شرکت کیونپ به‌عنوان یک شرکت معتبر در خصوص ارائه خدمات شبکه و ذخیره‌سازی بپردازیم. با ما همراه باشید. در صورت داشتن ابهام یا سوال می‌توانید در کامنت بپرسید.

همانطور که می‌دانید امروزه هر سازمانی که با اطلاعات سروکار داشته و برای پردازش این اطلاعات و داده‌ها از تجهیزات و دستگاه‌های خاصی استفاده می‌کند‌، اصولا برای ذخیره‌سازی و انبارش این داده‌ها و اطلاعات ارزشمند نیاز به فضای ایمن و خاصی دارد و همچنین می‌بایست فضایی برای نگهداری بکاپ‌های این اطلاعات در نظر بگیرد تا در صورت خرابی، ویروسی شدن، فقدان اطلاعات و از کار افتادن سیستم، بتوان مشکلات را برطرف کرد.

تمام سرورهای سازمان‌های بزرگ و کوچک مثل بانک‌ها و … بر بستر و زیرساخت دستگاه‌های ذخیره‌ساز ساخته شده‌ است. به‌خاطر دسترسی ساده آن‌ها می‌بایست در هر جایی و هرفضایی وجود داشته باشند. از این رو این فضاها در بستر اینترنت وجود داشته و شبکه‌های تحت وب نام دارند.

انواع استوریج

تجهیزات استوریج مجموعه‌ای از هارد درایوها را کنار هم قرار داده و براساس تکنولوژی‌های به‌کاررفته در آنها امکانات متفاوتی ارائه می‌کنند. با توجه به حجم استوریج، نوع استفاده و کاربرد، این فضاهای ذخیره‌سازی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

  1. ذخیره‌ساز برای مصارف خانگی
  2. ذخیره‌ساز برای شرکت‌های کوچک
  3. ذخیره‌ساز برای شرکت ها و ادارات متوسط و رو به پیشرفت
  4. ذخیره‌ساز برای شبکه های بزرگ و توسعه یافته

در ادامه قصد داریم نکات مهمی را در خصوص تهیه یک سیستم استوریج مناسب بیان کنیم و سپس شرکت کیونپ را به‌عنوان یکی از برندهای مهم و معتبر در خصوص ارائه خدمات استوریج و شبکه با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

۷ نکته مهم برای انتخاب استوریج مناسب

روش‌های ذخیره‌سازی قدیمی و سنتی، دیگر جوابگوی نیازهای مدرن امروزی نگهداری اطلاعات و داده‌های بزرگ نیست و باید به دنبال سیستم ذخیره‌سازی به‌روز و ایمن باشید. همچنین داشتن دانش کافی و انجام بررسی‌ها و تحقیقات لازم، برای انتخاب استوریج مناسب بسیار ضروری بوده و می‌بایست به آن توجه ویژه‌ای داشت. در ادامه ۷ نکته حیاتی را ارائه می‌کنیم که در انتخاب خود باید به آن‌ها حتما توجه کنید.

۱. ذخیره متمرکز فایل‌ها: نگهداری متمرکز و مرتب فایل‌ها باعث می‌شود تا در کم‌ترین زمان، فایل مورد نظرتان را پیدا کرده و دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه بسیار بالا نداشته باشید.

۲. اشتراک‌گذاری فایل‌ها از هر کجا و هر زمان: در انتخاب استوریج مناسب، این نکته را به‌خاطر بسپارید که یک فضای ذخیره سازی مناسب باید این امکان را داشته باشد که در هر زمانی و مکانی در دسترس بوده و نیازهای شما را برطرف کند.

۳. امکان اشتراک گذاری فایل‌ها بین پلت‌فرم‌ها: فضای ذخیر‌ه‌سازی مناسب، می‌بایست در هر پلتفرمی و متناسب با کسب و کار در دسترس بوده و قابلیت اجرایی داشته باشد.

۴. امنیت بالای فضا و محافظت از داده‌ها و اطلاعات ذخیره شده در فضای نگهداری: در این صورت دیگر نگرانی از بابت سرقت اطلاعات و داده‌ها یا دستکاری یا ویروسی شدن داده‌ها وجود ندارد و خیالتان از داده‌ها راحت است.

۵. امکان بکاپ‌گیری داده‌ها و اطلاعات: با داشتن بکاپ این امکان برای شما فراهم می‌شود تا درصورت آسیب رسیدن به سیستم‌های شما، اطلاعات و داده‌هایتان محفوظ باشند.

۶. امکان سرچ: فضای مناسب می‌بایست امکان سرچ داشته باشد تا بتوان اطلاعات را به راحتی پیدا کرده و در وقت صرفه‌جویی شود.

۷. ظرفیت ذخیره سازی: وجود ظرفیت ذخیره‌سازی متناسب با نیاز و کسب و کار شما نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.

قبل از هر کاری، ابتدا می‌بایست مشخص کنید اطلاعات‌ و داده‌های خود را به چه منظور می‌خواهید (آرشیو، بکاپ، اشتراک‌گذاری، کلود و استوریج اصلی) ذخیره کنید، قصد ذخیره‌سازی چه نوع داده‌ای را دارید، و در آخر اینکه در چند سال آینده به چه میزان ظرفیت ذخیره سازی نیاز خواهید داشت. قبل از انتخاب هر فضایی حتما به موارد بالا دقت کنید.

 

معرفی کیونپ

غالب فعالیت‌های کیونپ (ارائه دهنده لوازم شبکه باکیفیت) به ارائه راه حل‌های جامع در توسعه نرم‌افزار، طراحی سخت‌افزار و ساخت داخلی اختصاص یافته است. کیونپ با تمرکز بر ذخیره‌سازی، شبکه‌سازی و نوآوری‌های ویدئویی هوشمند، راه حلی انقلابی با عنوان Cloud NAS را معرفی کرده است. دفتر مرکزی کیونپ در تایپه بوده و ۱۵ شرکت تابعه در ۲۸ کشور دنیا دارد. کیونپ بیش از ۱۳۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد.

کیونپ محصولات متنوعی را در حوزه شــبکه و استوریج ارائه داده و مصرف‌کنندگان زیادی در سراسر دنیا از محصولات آن استفاده می‌کنند. خدمات و محصولات ذخیره‌سازی و شبکه ارائه شده توسط کیونپ، شامل تجهیزات و دستگاه های پیشــرفته ذخیره ساز تحت شــبکه (NAS) و تجهیزات ذخیره تصاویر دوربین مداربســته اســت. محصولات کیونپ سطح امنیت بسیار بالایی داشته و متناسب با نیاز مشتری و میزان فضای ذخیره‌سازی موردنظرش ارائه می‌شود. مشتریان به‌خاطر این سطح از انعطاف محصولات کیونپ، توجه بسیار ویژه‌ای به آن دارند. همچنین این محصولات به‌خوبی امکان بکاپ‌گیری داده‌ها و اطلاعات را دارند و به‌راحتی و خیال راحت می‌توانید از اطلاعات خود برای استفاده‌های بعدی بکاپ بگیرید. محصولات کیونپ ویژگی‌های یک ذخیره‌ساز خوب و باکیفیت را دارد به همین خاطر طرفداران و مخاطبان زیادی پیدا کرده است.

سخن آخر

امروزه فضاهای ذخیره‌سازی و استوریج‌ها تنها مصرف بیزینسی نداشته و شما به‌عنوان مصرف‌کننده، در منزل نیز می توانید هرگونه اطلاعات و داده‌های بزرگ و ارزشمند خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به اتصال فیزیکی و از طریق شبکه بی‌سیم به استوریج خانگی خود منتقل کنید و از روی همان دستگاه هم فراخوانی کنید و مطمئن باشید با خدمات کیونپ اطلاعاتتان سالم هستند.

همچنین اگر شما کسب و کار کوچک یا متوسطی داشته باشید یا سازمانی بزرگ، به‌راحتی و در هر زمانی می‌توانید با استفاده از فضاهای ذخیره‌سازی تحت شبکه دیتا یا همان استوریج‌ها، دیتای خود را به اشتراک گذاشته و همچنین از اطلاعات خود در فضاهای ذخیره‌ساز کیونپ بکاپ ایمن و دائمی داشته باشید.

پرشیاسیستم نماینده رسمی محصولات ذخیره ساز کیونپ در ایران ۰۲۱۵۴۸۷۱۰۰۰ .
برای خرید و مشاوره این محصولات , پرشیاسیستم را در گوگل سرچ کنید

بدون نظر

ورود