قطر یک میلیون دُز واکسن کرونا برای تماشاگران جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ اختصاص داد

قطر یک میلیون دُز واکسن کرونا برای تماشاگران جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ اختصاص داد

قطر اعلام کرده است که یک میلیون دُز واکسن کرونا برای طرفداران فوتبال که در جریان رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ به این کشور سفر می کنند اختصاص خواهد داد. دولت قطر مدعی شده است که این مقدار واکسن کرونا را تهیه کرده و هشدار داده که آن دسته از افرادی که واکسینه نشده اند اجازه ورود به استادیوم های این کشور در جریان این فستیوال بزرگ را پیدا نخواهند کرد. بر اساس گزارش ها، شیخ خالد بن خلیفه آل ثانی نخست وزیر و وزیر کشور قطر گفته است که مذاکرات با یک شرکت برای تامین این واکسن ها در جریان است تا تمام کسانی که در مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر شرکت می کنند واکسینه شوند.

قطر اعلام کرده است که یک میلیون دُز واکسن کرونا برای طرفداران فوتبال که در جریان رقابت های جام جهانی 2022 به این کشور سفر می کنند اختصاص خواهد داد.

وی در این باره گفته است: «ما در حال حاضر در حال مذاکره با یک شرکت هستیم تا یک میلیون دُز واکسن کرونا برای ایمن سازی کسانی که برای جام جهانی فوتبال به قطر می آیند تهیه کنیم. هدف اصلی ما واکسیناسیون افرادی است که واکسن نزده اند تا از سلامت عمومی شهروندان و ساکنان محافظت کنیم. وقتی تاریخ جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر فرا برسد، اکثر کشورهای جهان شهروندانشان را واکسینه و ایمن کرده اند. به دلیل امکان اینکه برخی کشورها نتوانند تا آن زمان تمام شهروندانشان را واکسینه کنند، قطر بدون دریافت واکسیناسیون کامل در برابر ویروس، به طرفداران اجازه ورود به استادیوم ها را نخواهد داد». شیخ خالد گفته است که علیرغم شیوع کرونا، آماده سازی برای مسابقات جام جهانی فوتبال به خوبی پیش رفته و این کشور قصد دارد میزبانی مسابقات عرب کاپ به عنوان پیش درآمدی بر مسابقات جام جهانی را نیز بپذیرد.

قطر اعلام کرده است که یک میلیون دُز واکسن کرونا برای طرفداران فوتبال که در جریان رقابت های جام جهانی 2022 به این کشور سفر می کنند اختصاص خواهد داد.

نخست وزیر قطر در گذشته نیز گفته بود که انتظار دارد جام جهانی یک موقعیت بزرگ اقتصادی برای کشورش باشد، حتی در شرایطی که شیوع کرونا بسیاری از سفرها و کسب و کارها را تعطیل کرده است. وی در این باره نیز خاطر نشان کرده است: «پیش بینی می کنیم که مشارکت اقتصادی آن در حدود ۲۰ میلیارد دلار باشد». این مبلغ در حدود ۱۱ درصد تولید ناخاصل داخلی قطر در سال ۲۰۱۹ برآورد می شود.

بیشتر بخوانید: مجازات مخالفان واکسن کرونا در عربستان سعودی؛ محرومیت از خدمات عمومی و سفرهای خارجی

منبع: hoteliermiddleeast
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود