تصاویر سفر شبنم فرشادجو و بهناز جعفری به ارمنستان برای دریافت واکسن کرونا

تصاویر سفر شبنم فرشادجو و بهناز جعفری به ارمنستان برای دریافت واکسن کرونا

شبنم فرشادجو ، بازیگر مشهور از سفر خود به ارمنستان برای دریافت واکسن کرونا خبر داد.

فرشادجو روز گذشته در اینستاگرامش تصاویری از خود به همراه پدرش و بهناز جعفری ، دیگر بازیگر مطرح، در ارمنستان منتشر و اعلام کرد برای واکسینه شدن به این کشور رفتند.

پست فرشادجو با هشتگ «بی کفایتی» همراه بود.

هانیه توسلی، دوست شبنم فرشادجو که چندی قبل به همراه او در برنامه ی همرفیق حضور پیدا کرده بود، در کامنتی اقدام فرشادجو را تأیید کرد و برایش نوشت: «کار خوبی کردی».

طی هفته های گذشته شمار زیادی از هموطنان مان با ناامید شدن از روند واکسیناسیون در داخل کشور، برای دریافت واکسن کرونا راهی کشورهای همسایه شده اند، به طوری که حالا حتی شاهد تبلیغ تورهای واکسن از سوی آژانس های مسافرتی داخلی نیز هستیم. در این میان کشور ارمنستان به دلیل ارزان تر بودن هزینه ی رفت و آمد نسبت به سایر کشورهای همسایه و نیز رایگان بودن واکسیناسیون، به مقصد سفر اغلب این افراد بدل شده است.

در روزهای گذشته احمدرضا عامری، رئیس اتحادیه شرکت های حمل و نقل مسافری نیز افزایش تقاضا برای خرید بلیت اتوبوس به سمت مرزهای ارمنستان را تأیید کرده بود.

متقاضیان واکسن با اتوبوس های ایرانی تا مرز ارمنستان می روند و از آنجا با ناوگان ارمنی وارد خاک این کشور می شوند. البته گردشگرانی اجازه ی ورود به ارمنستان را می یابند که برگ تأیید منفی بودن تست کرونای خود را به همراه داشته باشند. در ابتدای خاک ارمنستان اتوبوس های آمبولانسی ای مستقر شده که کار واکسیناسیون را انجام می دهند و گردشگران حق انتخاب هر نوع واکسنی را دارند.

طی روزهای اخیر درخواست مسافران برای اتوبوس‌ های دربستی به ارمنستان به قدری زیاد شده که بسیاری از شرکت‌ های حمل و نقل داخلی دیگر بلیت نمی‌ فروشند و به عبارتی برای رفتن به ارمنستان ترافیک ایجاد شده است.

در این میان درآمد چشمگیر گمرک ایران از این سفرهای موسوم به تور واکسن نکته ی دیگری است که مورد توجه قرار گرفته است.

انتشار این اخبار طی روزهای گذشته واکنش مسئولین ایرانی را نیز به دنبال است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص تزریق واکسن کرونا به گردشگران در ارمنستان گفت عدم استقبال مردم از واکسیناسیون در برخی کشورهای همسایه از جمله ارمنستان از یک سو و محدود بودن تاریخ مصرف واکسن ها از سوی دیگر، این کشورها را به تزریق واکسن مازاد خود به گردشگران واداشته است. او این امر را یک معضل دانست و تأکید کرد نباید آن را نقطه قوتی برای این کشورها به حساب آورد.

جهانپور همچنین ضمن عذرخواهی از مردم به خاطر تأخیر در واکسیناسیون داخل گفت به فرض معتبر و مورد تأیید بودن واکسن تزریق شده در کشورهای دیگر، قرار گرفتن در ازدحام و شلوغی این سفرها در انتقال و شیوع ویروس به افراد تأثیرگذار است و از آنجایی که برای تزریق دوز دوم نیز باید همین مسیر دوباره طی شود، این اقدام را غیر منطقی دانست.

دکتر مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز به مردم توصیه کرد برای دریافت واکسن کرونا به ارمنستان نروند چون برای تزریق دوز دوم هم باید به این کشور سفر کنند و این در حالی است که ویزای ارمنستان قابل تمدید نیست.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • منیژه تیر ۱۵, ۱۴۰۰

  این‌ها هم چند ساله نقش نگرفتن دیدن ارمنستان الان رو بورسه گفتن شاید اینجوری جلب توجه کنیم . یکی هم نیست بگه حالا شما اگه کرونا بگیرید ، کدام کار دنیا لنگ میمونه ؟

  • ابوالفضل تیر ۱۵, ۱۴۰۰

   کاری به دنیا نیست.
   مردم جون خودشون براشون مهمه. بشینن که کرونا بگیرن هزارتا مشکل براشون ایجاد شه و حتی احتمال مرگ باشه. یا پول خرج کنن برن واکسن. بزنن و خیالشون راحت تر شه
   خوش به حال اونایی که پول دارن. میتونن

  • بهزاد تیر ۱۵, ۱۴۰۰

   این دوستمون ازون آدماییه که با پرایدش از کنار بنز رد میشه و بهش فحش میده!
   خوب دوست عزیز دارن، میتونن، میزنن! باید از من و شما اجازه بگیرن؟
   خودت هم داشتی و میتونستی میرفتی میزدی…
   عجب ها!

   • منیژه تیر ۱۶, ۱۴۰۰

    من به اینکه رفتن واکسن زدن کاری ندارم. به اینکه تو بوق و کرنا می‌کنند کار دارم . چون می‌دونم مسأله واکسن نیست، مسأله جلب توجه کردن و نقش گرفتن و مثل بهاره رهنما شوهر پولدار کردنه .

    • بهزاد تیر ۱۹, ۱۴۰۰

     بوق و “کرنا” رو اونا نکردن… رسانه های مثل همین روزیاتو کرده.
     اونا تو پیج شخصیشون، برای کسایی که به خواست خودشون خواستن در جریان باشن اطلاع رسانی کردن. پرچم نگرفتن دستشون بگن آی ما واکسن زدیم….

    • سارا تیر ۱۹, ۱۴۰۰

     گلم وقتی یه ادم خودش انقدری پول و عرضه داره که کار کنه و بتونه بره یه جای دیگه واکسن بزنه مثله تو نیست که لنگ شوهر باشه تا با پولش قر بده ?

  • سارا تیر ۱۹, ۱۴۰۰

   من اصلا از بازیگران حمایت نمیکنم . اما یه سوال : تو اگه کرونا بگیری کار دنیا لنگ میشه ؟ نه که نمیشه . پس واکسن نزن و بزار بقیه که زندگی براشون مهمه بزنن والسلام