سوژه شدن انگلیسی حرف زدن پر اشتباه بهاره رهنما + ویدئو

سوژه شدن انگلیسی حرف زدن پر اشتباه بهاره رهنما + ویدئو

فایل صوتی انگلیسی صحبت کردن بهاره رهنما ، بازیگر مشهور، سوژه ی کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

از روز گذشته فایلی صوتی از انگلیسی حرف زدن بهاره رهنما در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که گفته می شود مربوط به مصاحبه ی رهنما با یک خبرنگار خارجی است. اشتباهات فراوان وی به لحاظ گرامری و تلفظ کلمات، دستمایه ی تمسخر کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

اما این اولین باری نیست که انگلیسی صحبت کردن بهاره رهنما برایش حاشیه ساز می شود.

او که چند سال قبل در ویدئوی تبلیغاتی رستوران فست فودی در تهران حضور پیدا کرده بود، در جایی از این ویدئو برای تأکید بر استفاده ی حداقلی از روغن در طبخ غذاهای این رستوران و در حقیقت سالم بودن آن ها، در جمله ای عجیب با ترکیبی از فارسی و انگلیسی گفت No roghan anyway !

البته بهاره رهنما بیش از انگلیسی حرف زدنش، به خاطر اشتباهات املایی بسیارش در زبان فارسی خبرساز شده است.

رهنما که به گفته ی خودش چندین مدرک تحصیلی از جمله لیسانس ادبیات و تجربه ی روزنامه نگاری را دارد و البته چند کتاب هم به قلم او به چاپ رسیده ، تاکنون اشتباهات املایی زیادی در صفحات خود در شبکه های اجتماعی داشته که از چشم کاربران پنهان نمانده است.

بهاره رهنما چند سال قبل مصاحبه ای با فائزه هاشمی، دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی داشت که تصویری از آن را در اینستاگرام و توییتر خود منتشر کرد تا مخاطبان خود را از این مصاحبه باخبر سازد. اما در کمال تعجب، رهنما نام دختر آیت الله رفسنجانی را با املایی اشتباه «فائضه» نوشته بود.

رهنما یک بار هم در توییتی درباره ی وقایع دی ماه ۹۶ در ایران، «اغتشاش» را به اشتباه «اختشاش» نوشته بود.

او حتی زمانی که می خواست تحصیلات خود را به رخ بکشد هم دچار اشتباهات املایی بزرگی شد و در یک مورد کلمه ی «عجالتاً» را به اشتباه «اجالتاً» نوشت و در موردی دیگر نیز به عنوان یک لیسانسه ی رشته ی حقوق، «قضایی» را با املایی اشتباه به صورت «غذایی» نوشت.

بهاره رهنما اما هرگز حاضر به قبول اشتباهات خود نشده و همواره با آوردن دلایلی غیر منطقی سعی در توجیه آن ها داشته است. مثلاً وقتی کاربران اشتباه املایی اش در مورد نام فائزه هاشمی را یادآور شدند او در جواب گفت «فائضه» هم بی معنی نیست!

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۸ نظر

ورود

 • مریم تیر ۱۵, ۱۴۰۰

  وای این خل وچل چرا ول نمیکنه ۴۳نه ۵۰سالته پیر زن

 • "Chavosh" تیر ۱۵, ۱۴۰۰

  هییییی دنیا?
  نگا نگا این آخه چه بازیگریه ما داریم؟!؟؟؟؟ ????
  بجای این منو میبردن تو تلویزیون که بهتر تر بودم!??

 • یک دو سه تیر ۱۶, ۱۴۰۰

  سلام البته خیلی از این غلط املایی ها بخاطر کیبورد Gboard است که خودش غلط املایی داره و واژه‌ ای را تشخیص میده و همون جایگزین می‌کنه لذا اگه حواست نباشه می بینی کلی کلمات ناخواسته تایپ شده. سریع به کسی تهمت نزنیم

 • ارژنگ تیر ۱۶, ۱۴۰۰

  حالا به کسی چه ربطی داره که این انگلیسی بلده یا نه ؟ برید یقه دولت رو بگیرید که با فساد جیب هممون رو خالی کرده .

 • ناشناس تیر ۱۶, ۱۴۰۰

  بساط داریما. خب بشین تو خونت با حاجی زندگیتو بکن دیگه چرا باید همش خودتو بکنی تو چشم مردوم.اگه کارت بی عیب هم بود یه چیزی بشین حداقل کسی مسخرت نکنه

 • اقیانوس تیر ۱۶, ۱۴۰۰

  این همون فیونا زن شریک خوب بازی کرده

 • اقیانوس تیر ۱۶, ۱۴۰۰

  این همون فیونا زن شریک را خوب بازی کرده

 • یکی تیر ۱۷, ۱۴۰۰

  هر کسی لیاقت اسم سلبریتی رو نداره