۹ نظر

چند روز قبل ویدئویی از درگیری چند دختر نوجوان در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب گسترده ای داشت.

این ویدئو چند دختر نوجوان را در فضایی عمومی شبیه به پارک نشان می دهد و از گویش حاضران صحنه و صداهای پس زمینه به نظر می رسد مکانی که ماجرا در آن رخ داده اصفهان باشد. دخترها که دو گروه هستند، ابتدا درگیری لفظی پیدا می کنند و ناگهان تنش میان آن ها به برخورد شدیدتر از نوع کشیدن مو و لگد زدن می‌ انجامد.

در ادامه یکی از دخترها دیگری را چنان پرتاب می‌ کند که بخشی از کتف و سرش به ناحیه ی سیمانی کنار باغچه می‌ خورد اما دختر آسیب‌ دیده که در ادامه درمی‌ یابیم هلیا نام دارد، برمی‌ خیزد و دعوا و درگیری را از سر می‌ گیرد. در حالی که تنش میان چند نفر از دختران بالا گرفته، دیگر دختران نوجوان حاضر در محل بیشتر نقش تماشاچی را دارند و پسرهایی که فیلم می‌ گیرند، با لفاظی‌ هایشان بر آتش درگیری می‌ دمند. در این میان دشنام‌ ها و واژه‌ های بالای ۱۸ سال هم به گوش می‌ رسد.

پس از آرام شدن نسبی دعوا، یکی از حاضران متوجه چاقویی می‌ شود که در شلوار هلیا پنهان شده است و وقتی به آن اشاره می‌ کند، دختر نوجوان قمه ی بزرگی را از شلوارش بیرون می‌ کشد که البته به توصیه ی یکی از دوستان خود برای اینکه دردسرساز نشود، از آن استفاده نمی‌ کند.

پس از انتشار گسترده ی این فیلم در فضای مجازی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان دستور شناسایی افراد خاطی را صادر کرد.

علی اصفهانی روز گذشته در این خصوص اظهار کرد: «ناهنجاری‌ های اجتماعی در غفلت خانواده‌ ها و نهادهای متولی فرهنگی به‌صورت جدی نوجوانان را در معرض تهدید قرار داده است.»

وی با اشاره به صدور دستور شناسایی و تشکیل پرونده شخصیت و مددکاری اجتماعی برای افراد خاطی بر ضرورت بررسی روان شناختی و جامعه شناختی برخی رفتارهای هنجارشکنانه تأکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان از خانواده‌ ها نیز خواست تا به این نکته ی مهم توجه کنند که عواقب ناشی از عدم نظارت و تقلید برخی حرکات یا دسترسی به سلاح سرد می‌تواند جبران ناپذیر باشد و خشونت و حتی عواقبی چون قتل را به کانون خانواده‌ ها بکشاند.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.1 / 5. تعداد رای: 22

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۹ نظر

ورود

 • .54s تیر 23, 1400

  تلخی این ویدیو را با پخش کردن گسترده و شوخی های زشت دوبرابر نکنیم! اگر جای آن ها چند پسر بودن چه ؟

  ۱. جنسیت زدگی عموم برای پخش این ویدئو که اگر همین جمعیت را پسرها تشکیل می‌دادند، کمتر دیده میشد!
  ۲. خنده های تهوع آور ناظران!
  ۳. میزان خشم حتی در قشر نوجوان و از همه مهم تر جامعه ای که بجای تربیت و آموزش درست، فقط تولید مثل را بلد بوده!

  خود تلخی چنین ویدئو هایی که به معنای واقعی #سقوط_اخلاق رو نشون میده و بسیار بسیار تأسف انگیزه به کنار،
  واکنش عموم بعد از پخش بسیار تلخ تر!

  (محمدرضا برخورداری)

  • علی تیر 23, 1400

   دمت گرم حرف درست است . جامعه داره سقوط میکنه .

 • h تیر 23, 1400

  اسید پاشان اصفهان رو هم دستگیر کنید

  • F تیر 24, 1400

   نه دیگه اونا مردن از این قاعده مستثنان

   • مهمان تیر 24, 1400

    چرت نگو! دستگیر نکردن اونها برای طرز فکرشون هست که همسو با حکومته نه جنسیتشون. چرا زنهایی که گیر میدن به حجاب دخترها و باهاشون درگیر میشن رو دستگیر نمی کنند؟ لابد اونها هم مردن. آدم چقدر حقیر باشه همه چیز رو جنسیتی ببینه.

 • بهنن تیر 23, 1400

  اینها به اصطلاح می خواهند مادران فردای این کشور وپروش دهندگان نسل بعد باشند؟؟؟؟؟ وای برما!!!! این نتیجه تربیت بر اساس اصول فرهنگ بی درو پیکر غربی است ،بزرگترین چالش کشور ما چالش نظامی یا امنیتی یا حتی اقتصادی نیست، چرادر تمام این ابعاد ایران در حال ییشرفت وقدرتمند شدن است اما تنها قسمتی که در حال عقب نشینی وانفعال هستیم بعد فرهنگی است !!!! وپروپاگاندای تبلیغاتی صهیونیست ها ونظام سرمایه داری توانسته است با ابزار رسانه ای خودمانند ماهواره وگوشی همراه ورایانه واینترنت و………دردرون خانواده های مانفوذ کرده وکنترل تربیت کودکان را تاحدود زیای از دست خانواده ها و سیستم آموزشی ما خارج کرده وخود بعهده بگیرد!!!!!! واین بزرگترین خطر نه تنها برای جامعه ما بلکه برای کل جامعه بشری است!!!! ، لذا مهمترین وظیفه دولت جناب رئیسی ودیگر دولت های بعدی در بیست سال آینده مبارزه همه جانبه با این هجوم ناجوانمردانه فرهنگ مادی ومبتذل غربی است وهمانطور که عرض کردم چون این یک هجوم منطقه ای ونقطه ای نیست بلکه یک هجوم جهانی و یورشی به فزهنگ بومی همه
  ملت هاست ،لذا مباره با آن نیز باید با هماهنگی تمام متفکرین آزاده در سرار دنیا باشد وملت های تحت هجوم باید از حالت دفاعی صرف خارج شده وبطور هماهنگ ومنسجم دست به یک پاتک فرهنگی به جبهه فرهنگ مبتذل غربی در سراسر جهان بزنند وتنها در اینصورت است که امکان موفقیت وجود دارد

  • نیما تیر 24, 1400

   دوست من این مشکلات بخاطر رسانه نیست. واسه اینه که توی این مملکت فقط بلدن بچه بیارن اصن از تربیت چیزی سر پدر مادرا نمیشه . بعدم اگه پسر بود میگفتی وای برما که پدران آیندگان اینن ؟ فقط بلدیم توجیه کنیم

   • h تیر 24, 1400

    موافقم که این مشکلات بخاطر رسانه ها نیست
    اما بچه ها شبیه پدر و مادرشون بار میان تربیتی در کار نیست. تقلید رفتار های والدین هست. هیچ کسی رفتار و کردار خودشو اشتباه نمیدونه که بخواد بچه ش رو غیر از اون چیزی که خودش هست بار بیاره

 • آنتی رضا ستوده تیر 24, 1400

  منتظر فایت هلیا با اکبر خرمدین در مورتال کامبت بعدیم😍