اینستاگردی: از پست های جشنواره ای اصغر فرهادی تا عکس رایان شجریان با پدر

اینستاگردی: از پست های جشنواره ای اصغر فرهادی تا عکس رایان شجریان با پدر

در اینستاگردی این هفته روزیاتو نگاهی می اندازیم به پست یادگاری رایان شجریان با پدر و از تولد ۵۷ سالگی فاطمه گودرزی و شایعه مهاجرت علیرضا خمسه می گوییم.

اصغر فرهادی در کن

اصغر فرهادی کارگردان شناخته شده ایرانی که پیشتر با ساخت فیلم هایی نظیر جدایی نادر از سیمین که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و فیلم فروشنده که برنده جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن سال ۲۰۱۶ به شهرتی جهانی دست یافت حالا همراه با عوامل فیلم سینمایی قهرمان به فرانسه سفر کرده تا در جشنواره کن شرکت کند.

در فیلم «قهرمان» امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی، سحر گلدوست، احسان گودرزی، مریم شاه‌داعی، علیرضا جهاندیده، صالح کریمایی، فرخ نوربخت، محمد عاقبتی و سارینا فرهادی در کنار تعدادی چهره کمتر شناخته شده بازی می کنند و  امیر جدیدی از جمله بازیگرانی است که فرهادی را در این سفر همراهی می کند.

آقای فرهادی با انتشار ویدیویی کوتاه از حضورش در جشنواره کن از شرکت در فوتوکال فیلم قهرمان همراه با دخترش سارینا فرهادی و امیر جدیدی بازیگر این فیلم خبر داده است.

صفحه رسمی فستیوال کن در اینستاگرام نیز عکس های مختلفی را از عوامل فیلم قهرمان اصغر فرهادی منتشر کرده که برخی از آنها توسط این کارگردان بازنشر شده اند.

بازی گوهر خیراندیشی در فیلم در آمریکا

خانم خیراندیش هنرمند باسابقه کشورمان هم با انتشار پستی در اینستاگرام خود از حضورش در فیلمی به نام فصل قاصدک خبر داد که به کارگردانی مریم پیربند در آمریکا ساخته شده و به بخش بین الملل این جشنواره راه پیدا کرده است. خانم خیراندیش همسر مرحوم جمشید اسماعیل خانی هنرپیشه فقید ایرانی است که در سال ۱۳۸۱ درگذشت. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام امید و دو دختر به نام های آزاده و آناهیتاست که ظاهرا هر سه در آمریکا زندگی می کنند و خانم خیراندیش اوایل همین سال برای شرکت در مراسم ازدواج یکی از دختران خود به این کشور سفر کرد. پیشتر عکس های این هنرپیشه در جشن تولد شهره آغداشلو و در کنار هنرمندانی چون ابی و لیلا فروهر نیز خبرساز شده بود.

رایان شجریان عکسی از خود در کنار پدر منتشر کرد

رایان شجریان پسر مرحوم استاد شجریان (فرزند ایشان از ازدواج دومش با کتایون خوانساری ) با انتشار عکسی از خود در کنار پدر چنین نوشت:

چند وقت پیش دوستی با من تماس گرفت. چند سالی بود با این فرد تماسی نداشتم. بعد از چند ثانیه زد به گریه و گفت میدونی چی از همه بیشتر دلم رو میشکونه، گفت دلم از این میشکنه که تو پدرت رو از دست ندادی، نزدیک ترین دوستت، صمیمی ترین دوستت رو از دست دادی.

چند روزی گذشت و این عکس رو پیدا کردم. یاد روزی افتادم که این عکس گرفته شد. اون روز از پدر پرسیدم که بابا جان داستان زندگیت رو برام تعریف کن، گفت بیا با هم بریم راه بریم. در حیاط یکی از دوستان خوبمون بودیم، درخت بریده شده ای رو دیدیم و نشستیم. منو در آغوش گرفت و هیچی نگفت. حال این عکس شرح حال اون دقایقه.

به این فکر افتادم که چرا به جای داستان های تعریف شده از طرف اطرافیان و طرفداران هیچ وقت نتونستم داستان زندگی پدرم رو از زبان خودش بشنوم.

همیشه میگند که داستان ها شروع و پایانی دارند ، اما تلخی داستان این است که پایان، جزیی از داستان است…

شاید پایان ها رو خودمون مینوشتیم بهتر میشد. شاید اماده نبود برام تعریف کنه، اما اگه پایان رو هم خودش تعریف میکرد، شاید شاید درک میکردم.
شاید یکم دیر و زود بشه ولی یک روزی تو همون باغ، رو همون درخت بریده شده…. دوباره میشینیم و این دفعه شاید برام تعریف کردی.

استاد شجریان در کنار رایان پسرش و همسرش کتایون

صفحه رایان شجریان ۱۴۶ هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد و تیک آبی تایید اینستاگرام را نیز دریافت کرده است. او برادر ناتنی فرزانه، افسانه، مژگان و همایون شجریان به حساب می‌آید. شجریان در سال ۱۳۷۰ از همسر اول خود، فرخنده گل‌افشان (مادر ۴ فرزند اول او) جدا شد و یک سال بعد با کتایون خوانساری ازدواج کرد.

جشن تولد ۵۷ سالگی فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی هنرپیشه دوست داشتنی کشورمان روز گذشته ۵۷ ساله شد و با انتشار عکس هایی در صفحه شخصی خود هوادارانش را در جریان اتفاقات روز تولد خود قرار داد. در این میان شباهت این هنرپیشه به دخترش توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

تولد هومن حاجی عبداللهی و مهاجرت خمسه

هومن حاجی عبدالهی هنرپیشه دوست داشتنی سریال پایتخت و صداپیشه کاراکتر شرک که این روزها تولدش را جشن می گیرد با انتشار پستی در اینستاگرامش از صبحانه آخر در ایران سخن گفته. او که در این تصویر در کنار علیرضا خمسه و نسرین نصرتی بازیگر نقش فهمه دیده می شود نوشته است که من جایم امن است و آقای خمسه عازم هستند. علیرضا خمسه نیز این روزها درگیر رونمایی از کتاب جدید خود به نام خمسه به روایت خمسه است که ظاهرا اتوبیوگرافی از زندگی شخصی و کاری اش به شمار می رود و میتوان حسن ختام خوبی برای پایان فعالیت بازیگری او در ایران باشد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود