قوانین خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۱

قوانین خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۱

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خرید ملک در ترکیه چند سالیست که رواج یافته است و بسیاری از افراد قصد سرمایه گذاری در کشور های دیگر را دارند، کشور ترکیه را به دلیل امکانات ویژه ای که در اختیار افراد قرار می دهد، انتخاب می کنند. در این محتوا به بررسی قوانین جدید خرید خانه در ترکیه می پردازیم.

سر فصل های این مقاله:

 • قوانین خرید ملک در ترکیه
 • تاثیر خرید ملک در اقتصاد ترکیه
 • آنچه که درباره دریافت اقامت ترکیه باید بدانید
 • آیا از طریق اجاره می توان اقامت ترکیه گرفت؟
 • سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه چقد است؟
 • آیا سرمایه گذاری از طریق ملک سود آور است؟

قوانین خرید ملک در ترکیه

اگر می خواهید با خرید خانه در ترکیه، سرمایه گذاری کنید، باید از قوانین جدید این کشور باخبر باشید. طبق قوانین جدید، انتقال مالکیت تنها از طریق اوراق رسمی در دفتر ثبت اسناد رسمی که توسط طرفین و یا وکلا به امضا رسیده باشد، امکان پذیر است.

عقد قوالنامه را باید در دفاتر اسناد رسمی انجام دهید. اما افرادی که خریدار هستند، باید توجه لازم را داشته باشند، انجام قوالنامه قبل از ثبت اسناد رسمی، الزامی برای سازمان اسناد و املاک برای مالکیت به وجود نمی آورد و فاقد وجه قانونی است.

در قوانین قدیم برای گرفتن اقامت و حق شهروندی باید خانه ای تا سقف یک میلیون دلار خریداری می کردن اما در قوانین جدید این قانون برداشته شده است و سقف خرید ملک حدود ۲۵۰۰۰۰ هزار دلار می باشد.

شرکت های ایرانی فعال و با سابقه در ترکیه مانند آداک، آسیا ملک و… می توانند شما را برای خرید ملک در ترکیه راهنمایی کنند.

شرایط خرید آپارتمان برای افراد خارجی

 • هر فردی از اتباع خارجی می تواند تا ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را خریداری کند.
 • افراد خارجی، حق مالکیت و یا اجاره دادن زمین و یا خانه در منطقه نظامی ترکیه را ندارند.
 • شهروندان خارجی می توانند از بانک ها درخواست خرید اعتباری داشته باشند.

شرایط فسخ خرید آپارتمان در ترکیه

 • اگر در قرارد دارد، تخلف یا نقص قوانین شده باشد.
 • تایید نکردن ملک از سوی وزاتخانه ها و ارگان های دولتی
 • عدم داشتن پایان کار طبق برنامه ارائه شده در وزارتخانه
 • کسانی که قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارند، باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید آپارتمان را داشته باشند.

هدف از خرید خانه را مشخص کنید!

یکی از مهم ترین مراحل خرید خانه در ترکیه یا هر کشور دیگری، این است که ابتدا هدفتان را مشخص کنید. دانستن اینکه به دنبال چه نوع ملکی هستید، چرا می خواهید خانه بخرید یا اینکه چقدر می خواهید هزینه کنید یا حتی چه نوع خانه ای در چه منطقه ای می خواهید، خیلی ضروری و مهم است.

شما باید در یک جمله هدفتان را مشخص کنید. مثلا من می خواهم برای سرمایه گذاری در استانبول خانه بخرم یا مثلا من می خواهم برای اقامت دائم در آنتالیا ترکیه خانه ای ویلایی خریداری کنم.

تاثیر خرید ملک در اقتصاد ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشور های است که در چند سال گذشته رشد اقتصادی چشمگیری داشته است. با توجه به تاریخ کهن و غنی که دارد، مقصد بسیاری از سرمایه گذاران دنیا بوده است. خرید ملک در استانبول، یکی از روش های مهم برای سرمایه گذاری است. تاثیر خرید ملک در اقتصاد ترکیه، بسیار بالا بوده است و با این حال باز هم شرایطی وجود دارد مانند افراد خارجی نمی توانند در بافت روستایی این کشور سرمایه گذاری کنند. این مشکلی بزرگی نیست، سرمایه گذارن می توانند از دیگر نقاط این کشور برای سرمایه گذاری استفاده کنند. با سرمایه گذاری در ترکیه می توانید سود زیادی کنید.

شما می توانید، با خرید ۲۵۰ هزار دلار اقامت کشور ترکیه را برای خود و اعضای خانواده خود به دست آورید. به دین صورت که شما با خرید ملک در ترکیه هم سرمایه گذاری مطمئن و بدون استرس انجام داده اید و هم آینده جدیدی را برای خانواده خود خریده اید.

آیا از طریق اجاره، می توان اقامت ترکیه گرفت؟

اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید از طریق اجاره ملک می توانید، اقامت یک ساله توریستی دریافت کنید. در این نوع اقامت شما حق تحصیل و کار را ندارید و برای انجام این دو کار باید نوع اقامت خود را تغییر دهید.

سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه در ترکیه چقدر است؟

هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. اما باید بدانید حداقل سرمایه مورد نیاز شما چقدر باید باشد. قیمت خانه در ترکیه به خیلی از فاکتور ها بستگی دارد، مانند متراژ، منطقه، سن بنا هر متر خانه در ترکیه حدود ۳ هزار لیر تا ۵ هزار لیر می باشد. شما برای خرید خانه ۵۰ متری به طور میانگین به ۱۵۰ هزار لیر نیاز دارید.

آیا سرمایه گذاری از طریق ملک سود آور است؟

برای پاسخ به این سوال باید آمار موجود را بررسی کنیم که آیا سرمایه گذاری در ترکیه برای شما و ترکیه سودآور است یا خیر. بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهان در سال ۲۰۱۹، کشور ترکیه دومین دریافت کنند بزرگ FDI یا سرمایه گذاری خارجی شناخته شد. میزان سرمایه گذاری ورودی در این کشور در سال ۲۰۱۸ به ۱۲/۹۴ میلیارد دلار رسید. برخی از کشور های عضو تحادیه اروپا، غیر مستقیم از سرمایه گذاران بزرگ ترکیه، محسوب می شوند.

مطالب بالا می تواند به تصمیم گیری درست شما برای خرید ملک در ترکیه کمک کند که آیا سرمایه گذاری در ترکیه کار درستی است یا خیر.

بدون نظر

ورود