سریال زخم کاری دوباره منتشر شد؛ علت توقف پخش چه بود؟

سریال زخم کاری دوباره منتشر شد؛ علت توقف پخش چه بود؟
بدون نظر

پس از آنکه ساترا بلامانع بودن پخش قسمت جدید سریال زخم کاری را اعلام کرد، فیلمیو پلتفرم پخش کننده ی سریال نیز از انتشار آن در روز سه شنبه ۲۹ تیر ماه خبر داد.

صفحه ی رسمی ساترا در توییتر اعلام کرد: «با توجه به اعمال اصلاحات قسمت هفتم سریال زخم کاری توسط پلتفرم، پخش آن از امشب دوشنبه ـ ۲۸ تیر ماه ـ بلامانع است.»

در پی این خبر، روابط عمومی سریال هم اعلام کرد، «پس از رفع مشکل پیش آمده که منجر به تأخیر در عدم پخش این سریال شد، سرانجام با تعامل و گفتگوی دو طرف قسمت جدید این سریال با پنج روز تاخیر قرار است روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ از فیلیمو منتشر شود. تیم سازنده سریال ضمن تشکر از سعه صدر مخاطبان و همراهی رسانه‌های دیداری و شنیداری امیدوار است با مساعدت و همراهی ساترا پخش این سریال در زمان مقرر تداوم داشته باشد.»

محمدحسین مهدویان، کارگردان سریال زخم کاری روز پنجشنبه ی هفته ی گذشته از مجوز نگرفتن قسمت جدید سریالش خبر داد و اعلام کرد قسمت هفتم آن روز جمعه ۲۵ تیر ماه منتشر نخواهد شد.

مهدویان اعتراض به سانسورهای اعلام شده از سوی ساترا، سازمان زیرمجموعه صداوسیما را علت این اتفاق عنوان کرد. او در اینباره گفت: «از ۱۲ مورد سانسور قسمت هفتم سریال زخم کاری که قسمت مهم و جذابی هم هست، ۱۰ موردش را انجام دادیم و در دو مورد دیگر به‌خاطر جلوگیری از آسیب جدی به داستان، تصمیم به تعدیل صحنه‌ها گرفتیم. با این حال ساز و کار سانسور ساترا دو موردی که تعدیل شد را نپذیرفت و بدون دلیلی قانع کننده اصرار به حذف کامل شان دارد.»

پس از این خبر، پلتفرم فیلیمو که ساخت و پخش این سریال را برعهده دارد و غالباً هم در مناقشات مربوط به مسأله ی سانسور در رسانه ها وارد نمی شود، بلافاصله بیانیه ای داد و این رفتار ساترا را نادرست خواند.

از دیگر سو، علی سعد، معاون اجتماعی ساترا در توییتر درباره ی عدم ارائه ی مجوز به قسمت هفتم سریال زخم کاری توضیحاتی را بیان کرد. او در اینباره نوشت: «موارد اصلاحی از اواسط هفته به پلتفرم اعلام شده که زمان کافی برای انجام آنها در اختیار عوامل بوده است.» او همچنین افزود «مبنای جنجال های پیاپی این سریال، یک تکنیک بازاریابی است.»

فیلیمو اما بازاریابی از طریق این اخبار را تهمت دانست و در پاسخ به ساترا اعلام کرد: «بیان کرده‌اید که پلتفرم حقوق کاربران را تضییع کرده! در حالی‌که به‌جای جبران خسارت مالی وارد شده بر پلتفرم و مخاطبین، دست پیش گرفته‌اید که قطعا منصفانه و اخلاقی نیست.

نوشته‌اید که عدم پخش یک تکنیک بازاریابی است؛ اما نمی‌دانید سریال زخم کاری به اندازه کافی محبوب و پر مخاطب است و نیت خوانی و فرافکنی و انگ بازاریابی پس از اطلاع از همه تلاش های پلتفرم و تیم تولید تا عصر روز پنجشنبه برای پخش، نادیده گرفتن حقیقت و بدور از انصاف است.

فیلیمو با خویشتن‌داری اطلاعیه کلی و به‌دور از بیان جزییات منتشر کرد. به همین منظور بابت این اقدام مستقیم، تهمت صریح بازاریابی و تضعیف اعتبار برند، به‌جهت تنویر افکار عمومی سکانس‌های مورد سانسور و دلیل هر کدام را، در کنار اصلاحیه اعمال شده تیم تولید که مجدد رد فرمودید، منتشر نمایید تا همه قضاوت کنند.»

مناقشه بر سر انتشار قسمت جدید سریال زخم کاری تا روز شنبه و برگزاری جلسه ی مشترک میان نمایندگانی از تولیدکنندگان و ساترا ادامه داشت تا آنکه دیروز دوشنبه ۲۸ تیر ماه از سوی ساترا اعلام شد پخش این سریال دیگر بلامانع است.

 

بیشتر بخوانید:

ماجرای سانسور سریال زخم کاری که داد کارگردانش را درآورد

هر آنچه درباره سریال زخم کاری می دانیم؛ از داستان تا بازیگران و تصاویر

با مالک در سریال زخم کاری آشنا شوید؛ بیوگرافی جواد عزتی

با سمیرا در سریال زخم کاری آشنا شوید؛ بیوگرافی رعنا آزادی ور

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3.3 / 5. تعداد رای: 14

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

بدون نظر

ورود