حراج قطعه ای از کیک عروسی شاهزاده انگلیس و همسرش ۴۰ سال بعد از ازدواج

حراج قطعه ای از کیک عروسی شاهزاده انگلیس و همسرش ۴۰ سال بعد از ازدواج

تکه‌ای از کیک عروسی چارلز و دایانا که همچنان در سلفون پیچیده شده است، ۴۰ سال بعد از عروسی‌شان به فروش خواهد رسید. این کیک حین جشن سال ۱۹۸۱ به مویرا اسمیت، یکی از کارمندان ملکه در کلارنس هاوس داده شده بود.

حراج قطعه ای از کیک عروسی شاهزاده انگلیس و همسرش

«با دقت حمل شود» کیک عروسی پرنس چارلز و پرنسس دایانا

این تکه کیک با ابعاد ۲۰ سانت در ۱۸ سانت و وزن ۸۰۰ گرم به مدت ۴ دهه در یک قالب کیک در حالی که در سلفون پیچیده شده، نگهداری می‌شده است. خانواده‌ی مویرا تا سال ۲۰۰۸ از آن نگهداری کردند. همان سال یک مجموعه‌دار کیک را از آن‌ها خریداری کرده و حالا قصد دارد آن را در گلاسترشر به حراج بگذارد.

در مجموع، به طور رسمی ۲۳ عدد کیک ـ از جمله یک کیک چند لایه‌ی ۱.۵ متری با ۱۰۰ کیلوگرم وزن ـ برای مراسم عروسی تهیه شد. به نظر می‌رسد که این تکه کیک، از کیکی که در کلارنس هاوس تقسیم و به پاس زحمات کارکنان در مراسم جشن به آنان داده شده، بریده شده باشد.

حراج قطعه ای از کیک عروسی شاهزاده انگلیس و همسرش

پیش‌بینی می‌شود این تکه کیک ۵۰۰ پوند عاید صاحبش کند. کریس آلبری، متخصص ارزش‌گذاری یادبودهای خانواده سلطنتی در خانه‌ی حراج دومینیک وینتر، می‌گوید: «من خوردن این کیک را توصیه نمی‌کنم، اما بعد از ۴۰ سال به وضوح تقدیرش این بوده که باقی بماند. این تکه کیک یادبود عجیب و منحصر به فردی در تجلیل از یک عروسی سلطنتی است که برای متخصصان خاندان سلطنتی بریتانیا در سراسر جهان جذابیت دارد.»

این رویداد حراج در حالی صورت می‌پذیرد که ۲۹ ژوئیه می‌توانست چهلمین سالگرد عروسی چارلز و دایانا باشد. آن دو در سال ۱۹۹۲ از هم جدا شدند و در سال ۱۹۹۶ یعنی ۱۵ سال پس از ازدواج‌شان از هم جدا شدند.

این اولین باری نیست که یادبودی از خاندان سلطنتی انگلیس در مزایده به فروش می‌رسد و مدتی قبل هم یک خودروی فورد که زمانی به پرنسس دایانا تعلق داشت در مزایده‌ای به قیمت ۵۲ هزار پوند به فروش رفت.

مرگ تراژیک پرنسس دایانا و ابهاماتی مبنی بر احتمال دست داشتن خاندان سلطنتی در مرگ وی همیشه برای افراد مختلف با جذابیت همراه بوده. به‌ویژه اینکه پس از فوت دایانا، بی‌رغبتی ملکه برای همدردی با مردم انگلیس که در سوگ او نشسته بودند، یکی از برهه‌های پرتنش تاریخ معاصر انگلیس را رقم زده است.

 

بیشتر بخوانید:

فروش هدیه نامزدی پرنس چارلز به پرنسس دایانا در یک مزایده

مردی که یک برش از کیک عروسی پرنسس دایانا را از ۳۶ سال پیش تاکنون نزد خود نگه داشته است

پرنس ویلیام و هری رابطه خود را رسماً قطع کردند؛ جدایی برادران سلطنتی از صندوق یادبود دایانا

مروری بر زندگی پر فراز و فرود پرنسس دایانا در قاب تصویر

منبع: Independent
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود