پاسخ قالیباف به اعتراض رضا کیانیان به طرح محدودسازی اینترنت

پاسخ قالیباف به اعتراض رضا کیانیان به طرح محدودسازی اینترنت
۲ نظر

رضا کیانیان ، بازیگر مشهور در نامه ای سرگشاده به محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، اعتراض خود را نسبت طرح محدودسازی اینترنت ابراز کرد.

از زمان اعلام موافقت نمایندگان مجلس با بررسی طرح موسوم به صیانت از فضای مجازی، بسیاری از چهره های مشهور کشور با مردم همصدا شده و به انتقاد از این تصمیم مجلس پرداخته اند.

یکی از این چهره های مشهور رضا کیانیان بود که در پستی اینستاگرامی، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس را خطاب قرار داد و به شیوه ی خود اعتراضش را به وی ابراز کرد.

کیانیان در این پست خطاب به رئیس مجلس گفت گرچه نمایندگان مجلس دوازدهم با شعار ریشه کنی فقر و توسعه ی اقتصادی بر سر کار آمدند اما در عمل گامی در این جهت برنداشته نشده و نه تنها در این مدت فقر، بیکاری و گرانی و مشکل بی آبی بیشتر شده، بلکه حالا با محدود کردن اینترنت قرار است بیش از پیش به مشکلات کشور دامن زده شود. کیانیان گفت ما در حالی در زمینه ی محدودسازی اینترنت دنباله روی کشورهایی همچون روسیه، چین و هند شده ایم که از جهت پیشرفت اقتصادی بسیار عقب تر از آن ها هستیم. او با اشاره به تلخ شدن کام مردم در آستانه ی عید غدیر به دلیل تصویب این طرح، راه و روش کشوری همچون کره شمالی را از شیوه ی حضرت علی (ع) بسیار دور دانست.

اما صحبت های رضا کیانیان از سوی محمدباقر قالیباف بی جواب نماند و رئیس مجلس هم پاسخ خود را در صفحه ی رسمی اش در اینستاگرام منتشر کرد.

قالیباف در این پست به شرح اقدامات مختلف مجلس دوازدهم در جهت رفع مشکلات کشور پرداخت و در خصوص طرح صیانت از فضای مجازی نیز گفت:

«برنامه مجلس بستن اینستاگرام و واتس‌اپ و سایر پلتفرم‌های پر کاربرد که کسب و کارهای مردم در آنها تعریف شده نیست. بسیاری از آنچه درباره این طرح ادعا می‌شود اصلا در آن وجود ندارد؛ البته در همین خصوص هم طرح موجود اصلاحات و ابهاماتی دارد که آنها در بررسی‌های کمیسیون اصلاح خواهد شد. جلسات کمیسیون را هم به صورت علنی برگزار می‌کنیم تا هم کارشناسان فرصت نقد داشته باشند و هم مردم در جریان آنچه برایشان اهمیت حیاتی دارد قرار گیرند. با بگیر و ببند نمی‌توان مدیریت فرهنگی کرد و ما هم به این قائلیم و آن را باور داریم‌.»

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4 / 5. تعداد رای: 4

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • h مرداد 9, 1400

  مثل همه کارهای خوبی که کردین و کشور رو به اوج ترقی و پیشرفت رسوندین.
  این قول و قسم های شما هم مثله قبل
  مردم رو افسرده و روانی و عصبی و فراری کردین. خدا ازتون نگذره

 • Afi مرداد 10, 1400

  بس کنید توروخدا
  همه چی رو ازمون گرفتید فقط یه اینترنت داریم واشخ دلخوشی که اونم البته با هزار مکافات استفاده میکنیم
  نه یوتیوب نه توئیتر نه فیسبوک،همه چی فیلتره حتی تلگرام
  تازه میخواین طرح خیانت هم اجرا کنید؟
  بسه دیگه خفه شدیم