قهوه و بلیط سینما پاداش جوانان انگلیسی برای دریافت واکسن کرونا

قهوه و بلیط سینما پاداش جوانان انگلیسی برای دریافت واکسن کرونا

وزرای انگلیسی در حال بحث و گفتگو درباره‌ی برنامه‌های احتمالی مبنی بر ترغیب جوانان انگلیسی به زدن واکسن کرونا از طریق توزیع قهوه و بلیط سینمای رایگان هستند.

دولت انگلیس همچنین قصد دارد تسهیلاتی نظیر تاکسی اینترنتی و غذای بیرون‌بر تخفیف‌دار را برای افرادی که بابت واکسیناسیون ثبت نام می‌کنند، در نظر بگیرد.

یک منبع دولتی اعلام کرد برنامه‌هایی از این دست برای همکاری با شرکت‌های کافی شاپی و سینماهای زنجیره‌ای در دست بررسی است. اما وزیران دادن پول نقد به شهروندان تازه واکسینه شده ـ همانند ۱۰۰ دلاری که امریکا به شهروندان می‌دهد ـ را رد کرده‌اند. این منبع مطلع گفت: «همچنان کار زیادی را برای گسترش این طرح به سایر نقاط کشور پیش رو داریم.»

قهوه و بلیط سینما پاداش جوانان انگلیسی برای دریافت واکسن کرونا

گفته می‌شود که بوریس جانسون از این که ۳۰ درصد افراد زیر سی سال این کشور هنوز برای دریافت اولین دُز واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، ناراحت است. این در حالی است که ۶ هفته از فراهم شدن امکان واکسیناسیون برای تمامی گروه‌های سنی می‌گذرد. یک منبع دولتی گفت که برای این گروه سنی روزانه حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار دُز تزریق می‌شود اما امید است این رقم افزایش پیدا کند.

وزارت بهداشت اعلام کرده که شرکت‌‌های تاکسی اینترنتی Uber و Bolt و شرکت‌های سفارش غذای Deliveroo و Pizza Pilgrims از اولین برندهایی بوده‌اند که در برنامه‌ی دولت به منظور ایجاد انگیزه برای واکسیناسیون جوانان پیش‌قدم شده‌اند.

قهوه و بلیط سینما پاداش جوانان انگلیسی برای دریافت واکسن کرونا

شرکت تاکسی اینترنتی Uber، در پلتفرم Uber Eats خود سفرهای تخفیف‌دار و همراه با غذا را برای جوانانی که واکسینه می‌شوند، در نظر گرفته است. Deliveroo هم به جوانانی که واکسینه شوند کوپن غذا اهدا می‌کند.

لوک پولارد، نماینده پارلمان انگلیس گفت که تصور نمی‌کند این چیزها برای ایجاد انگیزه برای آن ۳۰ درصد باقیمانده کافی باشد. او همچنین افزود که جوانان باید نقش فعال‌تری در پویش مراقبت در برابر این ویروس بازی کنند.

البته احتمال این که وزرا مورد سوال و بازخواست قرار بگیرند وجود دارد چرا که این طرح با راهبرد «ضد چاقی» دولت هماهنگی ندارد. با این وجود آن‌ها مصمم هستند که نرخ واکسیناسیون را تا پیش از زمستان بالا ببرند.

قهوه و بلیط سینما پاداش جوانان انگلیسی برای دریافت واکسن کرونا

نرخ واکسیناسیون به کمترین میزان از شروعش افت پیدا کرده و این بیشتر به خاطر تردید جوانان برای دریافت واکسن است. هم اکنون تنها ۴۰ هزار دُز اول واکسن به صورت روزانه تزریق می‌شود، در حالی که در ماه مارس این رقم بیش از نیم میلیون بود.

به گفته‌ی دکتر رزماری لئونارد، پزشک فعال در سرویس سلامت ملی انگلستان، تا دو هفته آینده، ۱۷۰ هزار دُز واکسن مُدرنا به خاطر عدم تمایل جوانان برای واکسیناسیون در خطر انقضا قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

زن ۹۰ ساله انگلیسی اولین دریافت کننده واکسن کرونا در غرب از تجربه تاریخی خود می گوید

بیل گیتس مخالف اشتراک گذاری فرمول واکسن کرونا با کشورهای در حال توسعه

منبع: Dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود