حقوق بازنشستگی رییس جمهور ایران پس از ترک پاستور چقدر است؟

حقوق بازنشستگی رییس جمهور ایران پس از ترک پاستور چقدر است؟

حقوق‌های نجومی بعد از چندین سال همچنان مثل زخمی ناسور است که هر از چند گاه با انتشار سند و مدرکی دهان باز می‌کند و همه، به‌خصوص مردم را می‌آزارد. چندی نیز قبل گفته شد که برخی از مدیران دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز حقوق‌های چند ده میلیون تومانی و بیشتر از سقف حقوق تعیین شده در سال ۱۴۰۰ را دریافت کرده‌اند.

اما این بار بحث مدیر و دبیر و این‌ها نیست. صحبت از حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین کشور است. حجت‌الاسلام و المسلمین حسن نوروزی، نماینده دوره‌ی یازدهم مجلس شورای اسلامی، با بیان این موضوع که نیاز است جلوی افزایش‌های بی‌رویه حقوق‌های بازنشستگی گرفته شود، تصریح کرد: «این که رئیس‌جمهور برای بازنشستگی ماهی ۳۵۰ میلیون دریافت کند غلط است. اگر ۲۵ تا ۳۰ میلیون باشد اشکالی ندارد اما ۳۵۰ میلیون باید کاسته شود.»

آیا حسن روحانی دستمزد نجومی می گیرد؟

بعد از ایراد این سخنان، خیلی از خبرگزاری‌های داخلی و خبرگزاری‌های فارسی‌زبان آن‌ور آبی آن‌ها را تیتر کردند. بعد از این قضیه، روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری اطلاعیه‌ای صادر کرد و طی آن، سند منتشر شده را فاقد صحت و برداشت‌های ناشی از آن را نادرست و در مواردی مغرضانه دانست: «سند مالی منتشر شده بر خلاف آنچه ادعا شده، مربوط به پاداش بازنشستگی رییس جمهوری نیست بلکه مربوط به انتقال پرونده دکتر روحانی از صندوق تامین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری است.»

در ادامه‌ی این اطلاعیه می‌خوانیم: «تمامی بیمه شدگان می‌توانند با رعایت ضوابط آیین نامه نحوه تغییر صندوق و نقل و انتقال حق بیمه و سوابق بیمه‌ای بین صندوق های بیمه‌ای، نسبت به تغییر صندوق بیمه‌ای خود اقدام کنند.»

آیا حسن روحانی دستمزد نجومی می گیرد؟

در بند دوم اطلاعیه می‌خوانیم: «حسب طرح درخواست جابجایی و تغییر صندوق بازنشستگی رییس جمهوری از صندوق تامین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری این درخواست طی مکاتبه‌ای از سوی معاونت اداری مالی نهاد ریاست‌جمهوری به صندوق بازنشستگی کشوری ارسال شده است؛ در پاسخ به این مکاتبه، صندوق بازنشستگی استان تهران با توجه به مستندات و سوابق و محاسبات، اعلام کرده بابت انتقال حق بیمه حجت الاسلام روحانی در دوره خدمت در مجلس شورای اسلامی باید مبلغ حدود ۳۵۳ میلیون تومان در وجه صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت شود.»

و در پایان اطلاعیه چنین آمده: «با این اوصاف، روشن است که نه تنها رقم ادعایی ۷۰۰ میلیون تومان که اساسا پرداخت پاداش بازنشستگی به رییس جمهوری طی سند مالی منتشر شده، فاقد صحت است و از رسانه‌هایی که به انتشار و بسط این شایعه در فضای عمومی کشور پرداختند، انتظار می‌رود هر چه سریع تر این اشتباه را تصحیح کنند.»

بیشتر بخوانید:

دستمزدهای نجومی بازیگران سینما و تلویزیون؛ چه توجیهی برای این رقم‌ها وجود دارد؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • منیژه مرداد ۱۶, ۱۴۰۰

    این‌ها که حقوق نیست . پزشکان بیمارستان ما ماهی ۱۳۰ میلیون کارانه می گیرند .

  • رضایی مرداد ۱۶, ۱۴۰۰

    خدا از روحانی و …. نگذره هیچ وقت حلالشون نمیکنم . سرمایمو در بورس از دست دادم .
    با کلی آموزش و … اودم و با پول از متخصصان بورس مشاوره میگرفتم ولی …..