ابتلای مونا فرجاد به کرونا با وجود تزریق دو دوز واکسن + ویدیو

ابتلای مونا فرجاد به کرونا با وجود تزریق دو دوز واکسن + ویدیو

مونا فرجاد که آخرین روزهای درگیری خود با ویروس کرونا را سپری می‌کند، می‌گوید که با وجود تزریق دو دُز واکسن ایرانی به کرونا مبتلا شده است. فرجاد می‌گوید ۱۶ روز پس از تزریق دُز دوم درگیر این ویروس شده و بعد از آن رنج جانکاهی گریبانش را گرفته.

او در خصوص لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی حتی پس از تزریق واکسن، می‌گوید: «همه می‌دانیم واکسن، ایمنی کاملی ایجاد نمی‌کند و همچنان احتمال ابتلا به ویروس وجود دارد. فقط رنج بیماری را کاهش می‌دهد و جلوی مرگ را می‌گیرد.»

ابتلای مونا فرجاد به کرونا

فرجاد که واکسن ایرانی زده تاکید می‌کند از هیچ رانتی استفاده نکرده و این واکسن را در فاز تحقیقاتی دریافت کرده است. وی می‌گوید: «ترجیحم این نبود که واکسن ایرانی بزنم. طبیعتا دوست داشتم واکسن‌هایی را بزنم که به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده باشد ولی در اختیار نبود و تنها راهی که می‌توانستم واکسن بزنم، شرکت در فاز تحقیقاتی و مطالعاتی همین واکسن ایرانی بود و همین راه را انتخاب کردم.»

او تاکید می‌کند که نباید حرفش را حمل به بدی و ناکارآمدی واکسن ایرانی کرد. به همین خاطر ادامه می‌دهد: «این مطلب به معنی بد بودن واکسن ایرانی نیست. تا جایی که می‌دانم در کشورمان سابقه خوبی در ساخت واکسن داریم. اما خب این واکسن هنوز به تایید سازمان بهداشت جهانی نرسیده است.» وی در ادامه ابراز امیدواری می‌کند که واکسن ایرانی نیز به زودی تایید سازمان بهداشت جهانی را بگیرد.

مونا فرجاد بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی اعلام کرده که با وجود دریافت دو دُز واکسن به کرونا مبتلا شده است.

او از نبود پایگاه‌های کافی برای واکسیناسیون و عدم اجرای قرنطینه‌ی واقعی به معنی بستن ورودی و خروجی شهرها به انتقاد می‌پردازد و می‌گوید اگر به اندازه‌ی کافی مشکلات را جدی گرفته بودیم «شاید امروز همه‌گیری وحشتناک کرونای دلتا را تجربه نمی‌کردیم و شاهد این همه مرگ هم نبودیم.»

او در پایان از کمبود و قیمت بالای داروی رمدسیور هم ابراز ناامیدی کرده و می‌گوید: «می‌دانم که این دارو اگر پیدا شود، بین ۲ تا ۱۵ میلیون خرید و فروش می‌شود که واقعاً فاجعه است چون پای جان آدم‌ها در بین است. سئوال من این است که اگر کارگری که درآمد بالایی ندارد، در این وضعیت، عزیزش بیمار شود، چه باید بکند؟!»

مونا فرجاد، بازیگر سینما و تلویزیون و متولد ۶۳ در شهر تهران است. از میان فیلم‌هایی که در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته می‌توان از «چهار انگشت» و «خداحافظ دختر شیرازی» نام برد.

بیشتر بخوانید:

بیل گیتس مخالف اشتراک گذاری فرمول واکسن کرونا با کشورهای در حال توسعه

قطر یک میلیون دُز واکسن کرونا برای تماشاگران جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ اختصاص داد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود