همدردی رضا بهرام با مردم افغانستان با انتشار یک آهنگ + ویدئو

همدردی رضا بهرام با مردم افغانستان با انتشار یک آهنگ + ویدئو

رضا بهرام خواننده مشهور پاپ با انتشار یک قطعه، همدردی خود را با مردم رنج کشیده ی افغانستان ابراز کرد.

بهرام روز گذشته ویدیو کلیپ و فایل صوتی آهنگ جدید خود را به منظور همدردی با مردم افغانستان منتشر کرد.

او با انتشار این ویدئو در اینستاگرام خود نوشت:

با قلبی شکسته و چشمان خیس برای شما میخوانم و با تمام وجود با شما احساس همدردی می‌کنم.

کاش میتوانستیم کاری کنیم…

به امید صلح و ازادی….

برادر کوچک شما، رضا بهرام.

این آهنگ در حقیقت بازخوانی قطعه ای قدیمی به نام «شهر خالی» از یک خواننده ی زن مشهور تاجیک به نام نگاره خالاوه است. آهنگساز قطعه ی اصلی امیرجان صبوری است.

طی روزهای گذشته بسیاری از هنرمندان ایرانی نسبت به تحولات اخیر افغانستان واکنش نشان دادند و ناراحتی خود را از شرایط مردم مظلوم این کشور ابراز کردند.

به دنبال تصمیم آمریکا برای ترک خاک افغانستان پس از ۲۰ سال حضور نظامی در این کشور، نیروهای طالبان اقدام به تصرف شهرهای افغانستان کردند. سرعت پیشروی طالبان بسیار زیاد بود و در عرض تنها چند روز شهرهای این کشور یکی پس از دیگری سقوط کردند و به دست نیروهای طالبان افتادند.

روز یکشنبه با نزدیک شدن نیروهای طالبان به دروازه های کابل، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از کشور گریخت و به همراه همسر و دو تن از مقامات دولتی ابتدا به تاجیکستان و سپس از آنجا به عمان رفت.

او در پیامی که در صفحه ی فیسبوک خود منتشر کرد نوشت: «امروز دو انتخاب دشوار داشتم:‌ یا باید می‌ماندم و با طالبان مسلح که می‌خواستند به ارگ وارد شوند مقابله می‌کردم، یا کشور عزیزی را که ۲۰ سال از عمرم را وقف حفاظت آن کردم، ترک می‌کردم. اگر می‌ماندم تعداد بیشماری از مردم شهید می‌شدند و کابل ویران می‌شد […] برای جلوگیری از جاری شدن جوی خون، تصمیم گرفتم که کشور را ترک کنم.»

در عرض تنها چند ساعت کابل، پایتخت افغانستان نیز به تصرف طالبان درآمد و آن ها کنترل ارگ ریاست جمهوری را در دست گرفتند.

نیروهای طالبان پس از پایین کشیدن پرچم افغانستان در داخل ارگ و برافراشتن پرچم این گروه به جای آن، از تصمیم خود برای تشکیل یک حکومت اسلامی فراگیر خبر دادند.

گرچه نمایندگان طالبان اعلام کردند جان و مال مردم در امان خواهد بود و به دنبال انتقام از خادمین دولت و ارتش نیستند اما گزارشات منتشر شده طی روزهای گذشته از وقوع اتفاقات تلخی خلاف صحبت های آن ها حکایت دارد.

از زمان پیشروی نیروهای طالبان در افغانستان، بسیاری از مردم این کشور پا به فرار گذاشته و به نحوی برای خروج از کشور تلاش کرده اند. این تلاش ها روز گذشته باعث رقم خوردن صحنه های دلخراشی در فرودگاه کابل شد که هزاران افغانستانی وحشت زده برای فرار از دست نیروهای طالبان به آنجا هجوم برده بودند.

یک نظر

ورود

  • حمید مرداد ۲۶, ۱۴۰۰

    بیچاره مردم افغانستان ….روی خوش زندگی رو ندیدن . ای خدا ….