علت پلمپ شدن شیرینی فرانسه چه بود؟

علت پلمپ شدن شیرینی فرانسه چه بود؟

امروز در برخی از رسانه‌های اجتماعی خبر پلمپ شیرینی فرانسه به دلیل شکایت یک شاکی خصوصی به خاطر انتشار تصاویری از تهران قدیم بر روی جعبه‌ها منتشر شد؛ تصاویری از جشن هنر شیراز، تصاویر قدیمی خود فروشگاه، ایران ناسیونال و آهنگ‌های آن دوران من‌جمله «تولدت مبارک» از انوشیروان روحانی و همچنین تصویر اولین پیکان ساخته شده در ایران. حساب کاربری شیرینی فرانسه در توئیتر و اینستاگرام نیز خبر پلمپ را تائید کرده است.

با این حال علی بهره‌مند، رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه‌قنادی تهران با رد شایعات درباره‌ی بسته شدن این قنادی، علت پلمپ شیرینی فرانسه را تخلف از شیوه‌نامه‌های تعطیلات کرونایی اعلام کرده است.

شیرینی فرانسه

بهره‌مند افزود: «با گسترش شیوع کرونا، ستاد ملی مقابله با کرونا دستور تعطیلی یک هفته‌ای مشاغل را داد و شیرینی فروشی‌ها هم جزو آن دسته از مشاغلی بودند که باید تعطیل می‌کردند. ما نیز به اعضای خود این موضوع را اعلام کردیم. شیرینی فروشی مذکور نیز به دلیل این که در این مدت تعطیل نکرده و فعالیت داشته، توسط اماکن پلمب شد. پلمب شدن آن هیچ ارتباطی به طرح روی جعبه ندارد و از این که شاکی خصوصی نیز داشته باشد اطلاعی نداریم.»

شیرینی فرانسه یکی از قدیمی‌ترین قنادی‌های تهران است که در سال ۱۳۴۴ در خیابان انقلاب تاسیس شده و گویا از آنجایی که یک شیرینی‌پز فرانسوی ـ به نام ژیلبرت بارو ـ را استخدام کرده بوده تا برای تهرانی‌ها شیرینی فرانسوی درست کند، به این نام شهرت پیدا کرده است.

شیرینی فرانسه

کافه قنادی فرانسه هرچند که شاید فضای لازم به عنوان یک کافه‌ی درست و حسابی را نداشته باشد، اما به دلیل کیفیت شیرینی و کیک‌هایش همواره مشتریان پر و پاقرصی را ـ به خصوص از جمع دانشجویان ـ به خود جذب کرده است.

در صفحه‌ی توئیتر شیرینی فرانسه این پیام به چشم می‌خورد: «بازگشایی مجدد کافه قنادی فرانسه در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می‌شود.»

بیشتر بخوانید:

از «ناتلی و سولدوش» تا «شیرینی فرانسه»: گشتی در قنادی های معروف تهران

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود