ماجرای عکس جنجالی بازیگر کشف حجاب کرده با جناب خان؛ فائزه علوی عروسک گردان جناب خان بود؟

ماجرای عکس جنجالی بازیگر کشف حجاب کرده با جناب خان؛ فائزه علوی عروسک گردان جناب خان بود؟

محمد بحرانی، صداپیشه ی عروسک جناب خان در رابطه با شایعه ای قدیمی درباره ی اینکه فائزه علوی بازیگر کشف حجاب کرده، عروسک گردان جناب خان بوده توضیحاتی ارائه کرد.

بحرانی در پستی اینستاگرامی در اینباره نوشت:

بزرگان، بزرگواران، تحلیلگران ، رفقا اگر صلاح می دانید، قبل از پخش هر خبری یا تحلیل هر خبری کمی راجع به آن تحقیق کنید. عروسک گردان های جناب خان از بدو تولد جناب خان در مجموعه‌ی کوچه مروارید تا بعدا در خندوانه در تمام فصول و تمام قسمت ها دو نفر بودن؛ مهدی برقعی و حامد ذبیحی.

هرگز هم در هیچ قسمتی و هیچ جا کس دیگری نبوده، کمک هم نداشتند. به سادگی با دیدن تیتراژ این برنامه‌ها در این سال ها می تونین این مساله رو متوجه شوید. مادامی هم که قرار باشد جناب خان حیات داشته باشد حتما عروسک گردان ها همین دو رفیق قدیمی من خواهند بود اگر عمری باشد.

در این سالهای کار ما با جناب خان، خیلی ها در پشت صحنه با جناب خان عکس گرفتند. اما هر کس که با جناب‌خان عکس داشته باشد که عروسک گردان جناب خان نیست. خانم علوی که این روزها عکسشان به عنوان عروسک گردان جناب‌خان مطرح شده در فصل دوم «خندوانه» در چند قسمت به عنوان بازیگر حضور داشتند و هرگز عروسک گردان جناب خان نبودند. عکس ایشان با جناب خان هم مربوط به همان پشت صحنه‌ی فصل دوم است.

بنده در مقام قضاوت راجع به پوشش هیچکس در هیچ جا نیستم و شایستگی چنین قضاوتی را ندارم و این متن صرفا در مورد تصحیح اخبار در مورد عروسک گردان‌های جناب خان بود.

واقعا عروسک گردانی از سخت ترین شغل های دنیاست و خیلی از خودگذشتگی می‌خواهد که همیشه سعی کنی دیده نشی تا عروسکت دیده بشود. به مهدی و حامد و همه ی عروسک‌گردانهایی که این سالها با آنها کار کردم خسته نباشید می گویم.

فائزه علوی متولد ۸ اسفند ۱۳۶۴ در قزوین ، بازیگر و عروسک گردان است.

پدرش سیدرضا علوی از شاعران معاصر است.

فائزه علوی فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته ی تئاتر عروسکی از دانشگاه هنر تهران است و در کنار بازیگری کارگردانی تئاتر و عروسک گردانی را نیز تجربه کرده است.

وی فعالیت بازیگری خود را از نوجوانی با بازی در تئاتر آغاز کرد و در سال ۸۵ در سن ۲۱ سالگی در فیلمی کوتاه برای اولین بار جلوی دوربین رفت.

سال ۹۱ در سریال «گذر از رنج ها» به کارگردانی فریدون حسن پور بازی کرد و سپس در سال ۹۴ در فیلم سینمایی گلدن تایم نقش آفرینی کرد.

بازی در فیلم های «مفت آباد»، «ایتالیا ایتالیا» و سریال «در قصه ها» از دیگر آثار فائزه علوی است.

وی در فصل دوم خندوانه در چند قسمت به عنوان بازیگر نمایش های آیتمی در کنار نیما شعبان نژاد حضور داشت.

فائزه علوی در سال ۹۶ ایران را ترک کرد و راهی کشور استرالیا شد.

او خود درباره ی مهاجرتش به استرالیا گفته: «من سال ۲۰۱۶ یک فیلم داشتم بنام “هیچ چیز زیر آفتاب تازه نیست” که با آن در چند فستیوال جهانی شرکت کرده بودم که یکی از این جشواره ها در استرالیا بود. برای فیلمم به استرالیا دعوت شدم و آنجا از کارم خوششان آمد و من را به یک کمپانی فیلمسازی معرفی کردند تا فیلم بسازم ، کم کم ویزا گرفتم و ماندم برای این کمپانی چند فیلم ساختم و حالا فریلنسر برای خودم کار می کنم.»

علوی برای مجله مهرگان چاپ لندن نقد فیلم می نویسد و در کنار آن گهگاهی فیلم کوتاه می سازد و عکاسی هم می کند.

فائزه علوی حالا در قامت یک برنامه ساز با شبکه فارسی زبان من و تو در انگلستان نیز وارد همکاری شده است.

دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • ابراهیم شهریور ۱۴, ۱۴۰۰

  یعنی واقعا کسی هم براش مهمه که این خانم بازیگر که تقریبا هیچ کس نمیشناسدش الان کجاست و چه غلطی می کنه؟! دیگه تعریف سلبریتی هم ظاهرا عوض شده. قبلا به کسی می گفتن که یک تعداد قابل توجهی از مردم بشناسندش الان ظاهرا به هر ننه قمری میگن که تلویزیون یکی دو باری نشونش داده باشه.

  • مرجان شهریور ۲۰, ۱۴۰۰

   ‌واقعا همین طوره

  • فرهان شهریور ۲۱, ۱۴۰۰

   درسته موافقم . حالا خیلی وقته که خیلیا با ضایع کزدن خودشون مثل غلط گفتن کلمه ای به عمد یا کارهایی ازین قبیل سعی در نقل مگان از حاشیه به متن هستن تا ازین طریق به معروفیت کاذب دست پیدا کنن مث اون خواننده ای که تا اخر عمرم نمیشماختمش اگ سینا ولی اله کلیپ انگلیسی غلط خوندنشو هی پخش نمیکرد. اینا قدیمی شده اما هنوز تو ایران جواب میده متاسفانه .

   • علی مهر ۱۲, ۱۴۰۰

    هرجا که هست سلامت باشه

 • نیکو تیر ۲۲, ۱۴۰۱

  دیگه چرا رفتی من و تو ؟ نمیدونی اونا خائن هستن به وطن؟ خب به هنرت برس