آموزش نصب و استفاده از فر توکار

آموزش نصب و استفاده از فر توکار

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در مقاله‌ای درباره انواع فرگاز می‌خوانیم: شاید با خودتان فکر کنید برای پخت تمام غذاها می‌توانید از همان گاز رومیزی استفاده کنید. پس بهتر است اول با تفاوت حرارت‌دهی این دو وسیله آشنا شویم. در طراحی اجاق گاز شعله‌ها در کف قرار دارند و طبعا حرارت از پایین به غذا می‌رسد. این قابلیت در پخت اغلب غذاها کاملا کارآمد و بهینه است. اما برای بافت‌های حساسی مثل کیک و شیرینی، حرارت مستقیم از کف باعث می‌شود پایین کیک بسوزد و بالای آن سفید و خام باقی بماند.

انواع مختلفی از فر در باز وجود دارند. از جمله فرگاز، فر رومیزی و فر توکار در میان انواع فر، انتخاب بهترین محل نصب فر توکار و روش نصب آن می‌تواند سخت باشد. با اینکه فرهای متنوعی داریم ولی استفاده از آنها با توجه به امکاناتشان آسان است و پس از مدتی قلق آشپزی با فر خودتان را یاد خواهید گرفت.

آموزش نصب فر

در ادامه روش نصب فر توکار را بررسی می‌کنیم.

انتخاب بهترین محل نصب

بهترین محل برای نصب فر توکار نصب در کابینت، در جزیره آشپزخانه، در پایین گاز رومیزی، کنار ماکروفر و در کابینت‌ها مخفی است. در مقاله‌از چارسو درباره بهترین محل نصب فر توکار در کابینت‌های بلند می‌خوانیم: معمولا در عکس‌های ژورنالی و آشپزخانه‌های مدرن، این نوع نصب دیده می‌شود. جلوه نصب فر در کابینت واقعا زیباست. اما به شرطی که فضای کافی داشته باشید. کابینت‌های بلندی که تا سقف ادامه دارند، برای آشپزخانه کوچک مناسب نیستند. چون فضای زیادی را اشغال می‌کنند. اما  به دلیل نصب در ارتفاع، خطری کودکان را تهدید نمی‌کند.  تاثیر فوق‌العاده‌ای بر دکور فضا دارد. و  استفاده از فر در این حالت نصب راحت و آسان است.

مراحل نصب فر توکار

باید بگوییم بهتر است از متخصص یا نمایندگی فر خریداری شده بخواهید تا فر را برایتان نصب کند. در غیر اینصورت ممکن است گارانتی فر باطل شود اما اگر خودتان می‌خواهید فر توکار را نصب کنید باید بدانید محل نصب فر برقی باید نزدیک به پریز برق و فر گازی نزدیک به شیر گاز باشد.

باید بین کابینت‌ها فضایی متناسب با ابعاد فر ایجاد کنید. این فضا نباید به قدری بزرگ باشد که بعد از نصب فر توکار درون محفظه جا به جا شود.

اگر فر برقی است سیم‌ها را به خوبی روی سطح کابینت یا دیوار درون محفظه محکم کنید سپس فر را درون محفظه قرار دهید.

به طور کلی نصب فر توکار سخت نیست ولی دقت زیادی را می‌طلبد تا با رعایت نکات ایمنی، ابعاد دقیق نصب اندازه گیری شده و در نهایت نتیجه خوبی بگیرید.

آموزش استفاده از فر

دفترچه راهنما به شما کمک می‌کند تا بتوانید نحوه استفاده کار فر خود را یاد بگیرید. اما اگر فر خریداری شده فاقد دفترچه راهنماست باید بدانید اکثر فرهای توکار کلیدهای تقریبا یکسانی برای استفاده دارند و کار با آنها خیلی سخت نیست.

راهنمای روشن کردن فر

روی فر یک دکمه برای روشن و خاموش کردن فر وجود دارد. همچنین دو دکمه با علامت‌ها _ برای کم کردن دما و + برای افزایش دما وجود دارد. دمای انتخاب شده را روی صفحه نمایش می‌توانید ببینید. ممکن است به جای دکمه از یک اهرم یا دکمه گرد قابل چرخاندن برای تنظیم دما و تایمر استفاده شود.

فر را روشن کنید و دما و زمان مورد نظر را برای غذای موردنظر خود انتخاب کنید.

لامپ فر

با روشن شدن لامپ درون فر شما می‌توانید روند پخت غذا درون فر را بهتر ببینید و از سوختن غذا جلوگیری کنید.

برنامه‌های آماده پخت

بعضی از فرها برنامه‌های آماده برای پخت و گرم کردن انواع غذا دارند. برای استفاده از این برنامه‌ها قطعا دکمه‌هایی روی فر یا صفحه نمایش لمسی تعبیه شده است. برای استفاده از این برنامه‌ها به دفترچه راهنما یا سایت کارخانه سازنده فر مراجعه کنید.

تنظیمات کانوکشن فر برقی

در مقاله‌از از سایت چارسو درباره نحوه استفاده از فر می‌خوانیم : کانوکشن همان فر خودمان است. یعنی هوای داغ جهت پخت انواع کیک و غذا. برای این گزینه، باید علامت کانوکشن (پنکه) را انتخاب کنید. یا اینکه کلید function را بچرخانید تا روی کانوکشن قرار بگیرد. حالا enter را بزنید و با + و – دمای دلخواه را وارد کنید. مجدد enter را بزنید و زمان پخت را اضافه کنید. در آخر start  را بزنید. حالا با زمان و دمای دلخواه شما پخت آغاز می‌شود.

 

 

دیجیاتو
بدون نظر

ورود