پرواز خطرناک خلبان ایتالیایی از میان دو تونل و ثبت ۵ رکورد گینس + ویدیو

پرواز خطرناک خلبان ایتالیایی از میان دو تونل و ثبت ۵ رکورد گینس + ویدیو

این لحظه‌ای است که خلبانی با پرواز از میان دو تونل با سرعتی معادل ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت دست به تاریخ‌سازی زده است. به گزارش دیلی میل تا پیش از این هرگز کسی به این اقدام متهورانه که ۵ رکورد جهانی جدید را با خود به همراه داشت، دست نزده بود. شنبه، خلبان ایتالیایی، داریو کوستا، با هواپیمای اِج ۵۴۰ خود از درون تونل‌هایی در نزدیکی استانبول عبور کرد و رکوردهایی بی‌نظیر از خود به جا گذاشت.

پرواز از میان تونل

برای انجام این شاهکار، کوستا نیاز به دقتی مثال‌زدنی داشت چرا که می‌بایست در ارتفاع یک متری پرواز کند در حالی که دور تا دورش در تونل‌های اتوبان مرمره‌ی شمالی را بتن سخت احاطه کرده بود.

با وجود باد مخالف، این خلبان بدلکار رد بول به‌خوبی هواپیمایش را از درون تونل‌های ۳۶۰ متری و ۱۱۶۰ متری عبور داد. انجام این حرکت نمایشی ۴۳.۴۴ ثانیه طول کشید و کوستا پس از اتمام موفقیت‌آمیز کار، یک دور ۳۶۰ درجه‌ای هم چاشنی کارش کرد.

پرواز از میان تونل

او با این کار ۵ گواهی از گینس دریافت کرد: پرواز از میان طولانی‌ترین تونل، اولین پرواز با هواپیما از میان یک تونل، طولانی‌ترین پرواز در زیر یک فضای سخت، اولین پرواز از میان دو تونل و اولین تیک‌آف در یک تونل.

پس از نشاندن هواپیما کوستا گفت که به خاطر موفقیتش که برای آن به بیش از یک سال برنامه‌ریزی و تیمی متشکل از ۴۰ نفر نیاز داشته، «احساساتی» شده است.

وی گفت: «نمی‌دانی انتظار چه چیزی را باید بکشی. نمی‌دانی که اوضاع خوب پیش می‌رود یا نه. من تا حالا درون تونل پرواز نکرده بودم. هیچ کس چنین کاری نکرده بود. به همین خاطر یک علامت سوال بزرگ توی سرم بود که آیا همه چیز طبق برنامه پیش خواهد رفت یا مجبور به بداهه پردازی خواهم شد. در نهایت کار، یک آسودگی بزرگ نصیب ما شد و یک شادی خیلی خیلی بزرگ.»

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم برتر کارنامه هنری جکی چان ؛ از Drunken Master تا Police Story

منبع: Dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود