مشکل «مست عشق» حل شد؛ فیلم حسن فتحی آماده نمایش می شود

مشکل «مست عشق» حل شد؛ فیلم حسن فتحی آماده نمایش می شود

پس از گذشت چند ماه از اعلام خبر پخش فیلم سینمایی مست عشق در قالب سریال از یک شبکه ی ماهواره ای، حالا خبر حل مشکل این اثرمنتشر شده است.

در ماه‌های گذشته مشکلاتی حقوقی برای فیلم مست عشق به کارگردانی حسن فتحی به وجود آمده بود و با توجه به اینکه راش‌ های فیلم در اختیار تهیه‌ کننده ی ترک بود، اعلام شده بود قرار است این فیلم سینمایی در قالب سریال تدوین شود و به نمایش درآید تا جایی که تیزری هم بر همین مبنا برای پخش از یکی از شبکه‌ های ترکیه منتشر شد.

این اتفاق با واکنش تند سازندگان فیلم مست عشق به‌ویژه حسن فتحی روبه‌رو شد و حالا خبر می‌ رسد در نهایت با پیگیری‌ های حقوقی انجام‌ شده از طرف ایران این مشکل برطرف شده است.

جواد معبودی فر، سرکنسول ایران در استانبول، روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته با اعلام رفع موانع فیلم سینمایی مست عشق اعلام کرد: «امروز جلسه نشست و مذاکره میان دو شرکت ایرانی و ترکیه ای سازنده “مست عشق” برگزار و کلیه موارد اختلاف با میانجیگری سرکنسولگری حل شد و سهام کامل پروژه به طرف ایرانی واگذارشد. زمان آماده سازی و پخش اثر توسط روابط عمومی فیلم اعلام می شود.»

نماینده ی سرمایه گذار ترک نیز با تأیید این خبر اظهار کرد: «با تلاش و حکمیت سرکنسول محترم و همینطور تفاهم و تحقق خواسته ها، سهام فیلم مست عشق به طرف ایرانی واگذار شد.»

مهران برومند، تهیه‌ کننده ی ایرانی این فیلم نیز در اینباره خبر داد: «اختلاف نظری که درباره ی میزان سهم مالکیت فیلم سینمایی “مست عشق” میان تهیه‌ کنندگان ایرانی و ترک بروز کرده و موجب توقف ادامه‌ ی تولید و آماده‌ سازی و اکران فیلم شده بود با کمک‌ های ارزشمند وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سرکنسولگری ایران در استانبول حل و فصل شد.»

او در ادامه گفت: «بنابراین با انتقال صددرصد مالکیت فیلم به طرف ایرانی تمام راش‌ های “مست عشق” به تهیه‌ کننده ی ایرانی تحویل داده شده است و به زودی فیلمبرداری بخش‌ های باقیمانده آغاز شده و مراحل فنی آماده‌ سازی فیلم پیگیری خواهد شد و “مست عشق” تا پایان سال آماده نمایش خواهد بود.»

داستان فیلم مست عشق همزمان با دوران زندگی مولانا (شاعر عارف ایرانی قرن ششم) و شمس تبریزی (مراد او) اتفاق می‌ افتد.

در این فیلم بازیگران سرشناسی از ایران و ترکیه بازی می‌ کنند که از میان آن ها به شهاب حسینی (در نقش شمس تبریزی)، پارسا پیروزفر (در نقش مولانا) و هانده ارچل می‌ توان اشاره کرد.

فیلمنامه‌ این اثر را حسن فتحی و فرهاد توحیدی نوشته‌ اند و مهران برومند هم تهیه‌ کننده ی فیلم است.

این فیلم محصول مشترک سینمای ایران و ترکیه است و سرمایه‌ گذاران آن شرکت های سیماریا (simarya film production) و ای. ان. جی (ENG yepim medya) هستند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • ssss شهریور ۲۲, ۱۴۰۰

    از چه شبکه ماهواره ای پخش خواهد شد؟