مریلین مونرو سر جردن! اولین رمان گلاره عباسی منتشر شد

مریلین مونرو سر جردن! اولین رمان گلاره عباسی منتشر شد

گلاره عباسی، بازیگر سینما و تلویزیون از انتشار اولین رمان خود به نام «مریلین مونرو سر جردن!» خبر داد.

عباسی در پستی اینستاگرامی در اینباره نوشت:

«رفقای خوب. همراهان نازنین. سال‌هاست منتظر این لحظه هستم که با قصه‌ام مهمان شما شوم. چه خوب که از امروز می‌توانید کتابم را از کتابفروشی‌های معتبر بخرید و با هم درباره‌ی مرلین مونروی قصه و نیلوفر و آذر گپ بزنیم. سال‌هاست کاراکترهای قصه‌ی من منتظر این لحظه هستند تا از شما بشنوند. و به جهان شما نزدیک شوند. هیچ وقت حتی توی کافه‌های پاریس هم این قدر بوی پاریس را حس نکرده بودم. زن‌ها یک جوری نگاهم‌ می‌کردند و من بیشتر یک جوری نگاهشان می‌کردم. آنها مریلین مونروی چتر قرمز وسط تهران ندیده بودند و من از بس زن شبیه آنها دیده بودم، یک جوری نگاهشان می‌کردم. زن‌هایی که یک کم قوز کرده بودند و سردشان بود و کیسه‌های ماکارونی و گوشت چرخ‌کرده و آجیل چهارشنبه‌سوری این‌قدر توی دست‌هایشان سنگینی می‌کردند که داشتند فرو می‌رفتند توی زمین.»

نشر نیماژ، ناشر رمان عباسی نیز در تشریح کتاب «مریلین مونرو سر جردن» نوشت: «گلاره عباسی در اولین رمانش “مریلین مونرو سر جردن” در ارائه‌ی اطلاعات به مخاطب مقتصدانه و هوشیارانه عمل می‌کند. ما لابه‌لای روایتِ مملو از تلاطم‌های درونی زنی که میل داشته بازیگر سینما شود، زنی که زیبا بوده، زنی که در اجتماع فعال بوده و حال هیچ‌کدام این‌ها نیست و در عوض در دو قطب شیدایی و افسردگی دست‌وپا می‌زند به خطری که سلامتی این زن را تهدید می‌کند پی می‌بریم و دلمان می‌خواهد برای او کاری کنیم. ما می‌دانیم که این زن بدحال است اما آیا اطرافیان این زن به بدحالی او واقف خواهند شد؟ باید خواند و دید. گلاره عباسی که خود بازیگر سینماست در اثرش به‌خوبی توانسته از عناصر سینمایی بهره‌ی روایی ببرد. او پیش از آن‌که به بازیگری روی بیاورد نویسنده بوده و چندین داستان کوتاه در نشریات مختلف منتشر کرده بوده است. نسخه‌ی اولیه‌ی این رمان کوتاه هم حاصل تلاش‌های نوشتاری او در انتهای دهه‌ی هشتاد شمسی است و در دهه‌ی نود بارها بازنویسی شده است.»

در پشت جلد این کتاب آمده است: «زنانگی من گره عجیبی خورده به لباس‌های چرکی که توی حمام تلنبار شده‌اند و به دکمه‌ی ماشین لباس‌شویی آبی‌رنگ کنار آشپزخانه که نشان می‌دهد در سی‌وهشت دقیقه لباس‌ها را می‌شوید و به نگاه مضطرب من که دودو می‌زند به سمت دقیقه‌ی ماشین لباس‌شویی که مثل روزشمار است برایم، روزشماری که سریع دارد می‌گذرد و من توان بلند شدن و پهن کردن لباس‌های شسته‌شده‌ی دکتر و دوقلوها را ندارم و زنانگی من عجیب شبیه نوچی عسل‌هایی است که به کابینت چسبیده، وقتی برای بی‌بی معجون درست می‌کنم.»

گلاره عباسی متولد ۱۳۶۲ در تهران، فارغ‌التحصیل رشته‌ ی تئاتر از دانشکده هنر و معماری و از دانش آموختگان کلاس‌های امین تارخ است اما در دهه ی هشتاد همزمان در کارگاه داستان نویسی محمد محمد علی در مؤسسه ی کارنامه نیز به یادگیری نویسندگی پرداخت.

در اوایل دهه ی هشتاد ابتدا در چند تله فیلم نقش آفرینی کرد اما فیلم سینمایی «قتل آنلاین» ساخته ی مسعود آب پرور محصول سال ۸۴ و سریال «کتابفروشی هدهد» ساخته ی مرضیه برومند محصول سال ۸۵ اولین فعالیت رسمی وی در زمینه ی بازیگری بودند. او در سال ۹۰ با بازی در سریال «شیدایی» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور به چهره ی شناخته شده تری بدل شد.

گلاره عباسی علاوه بر سینما و تلویزیون، شبکه نمایش خانگی را هم تجربه کرده است.

این بازیگر در هر سه فصل سریال پرطرفدار «شهرزاد» ساخته ی حسن فتحی یکی از نقش های اصلی را برعهده داشت.

او در سریال «دراکولا» به کارگردانی مهران مدیری هم حضور داشت.

گلاره عباسی در نمایی از سریال شهرزاد

گلاره عباسی در سال ۹۹ به خاطر نقش آفرینی اش در فیلم سینمایی «ابلق» ساخته ی نرگس آبیار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

این بازیگر در سال ۹۸ مجموعه ی سوینا یا همان سینمای ویژه ی نابینایان را برای اولین بار در ایران با هدف توضیح  دار کردن فیلم‌ های سینمایی برای جامعه نابینایان کشور تأسیس کرد. در این مجموعه فیلم های سینمایی در حال اکران و فیلم های سابقاً اکران شده به‌ همراه توضیحات صوتی برای مخاطبان نابینا نمایش داده می‌ شود. از دیگر فعالیت های سوینا می‌ توان به تهیه ی کتاب های صوتی برای جامعه ی نابینایان کشور اشاره کرد.

گلاره عباسی در سال ۹۴ با ادیب راد ازدواج کرد.

گلاره عباسی و همسرش ادیب راد

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود