تاریخ سازی اِما رادوکانو دختر ۱۸ ساله بریتانیایی در مسابقات تنیس اوپن امریکا

تاریخ سازی اِما رادوکانو دختر ۱۸ ساله بریتانیایی در مسابقات تنیس اوپن امریکا

اِما رادوکانو با پیروزی در مسابقات تنیس اوپن امریکا، تبدیل به اولین زن بریتانیایی شد که بعد از سال‌ها برنده‌ی یک گرند اسلم تنیس می‌شود. به گزارش Mirror، این بازیکن ۱۸ ساله با پیروزی ۴-۶ و ۳-۶ مقابل لیلا فرناندز کانادایی به موفقیت غیر قابل باوری دست یافت.

رادوکانو اوایل امسال نیز به دور چهارم بازی‌های ویمبلدون راه یافته بود. این نوجوان تنیس‌باز با پیروزی در این گرند اسلم که برای نخستین بار اتفاق می‌افتاد، تاریخ‌سازی کرد.

رادوکانو که پیش از درخشش در بازی‌های ویمبلدون برای خیلی افراد ناشناخته بود، حالا دیگر خودش را به عنوان یکی از خوش‌آتیه‌ترین ستارگان دنیای تنیس به اثبات رسانده است.

رادوکانو

رادوکانو که در بازی مقابل فرناندز مدام خونسردی‌اش را به رخ حریفش می‌کشید، در دست اول و دوم ضربات فرناندز را یکی پس از دیگری با موفقیت دفع کرد تا یک پیروزی به یاد ماندنی را نصیب خود کند.

امتیاز پایانی که برای او مصادف شد با قهرمانی، یک امتیاز مستقیم سرویس بود که پس از کسب آن، رادوکانو در کمال ناباوری بر روی زمین زانو زد. آخرین مراحل بازی فینال حاوی صحنه‌های دراماتیکی بود چرا که تنیسور ۱۸ ساله به خاطر جراحت زانو مجبور به گرفتن وقت استراحت پزشکی شد.

پس از آن که جلوی خونریزی زانویش گرفته شد، رادوکانو خودش را خیلی زود پیدا کرد و به انتظار ۵۳ ساله بریتانیا برای پیروزی یک بانوی تنیس‌باز در مسابقات تنیس اوپن امریکا پایان داد. چیزی که این پیروزی را چشمگیرتر می‌کند این است که رادوکانو تنها سه ماه قبل، در شهر محل تولدش یعنی بروملی در امتحانات نهایی شرکت کرده بود.

رادوکانو

پس از پیروزی رادوکانو، فرناندز، حریفش در مورد او گفت: «واقعا باورنکردنی‌ست. نمی‌دانم چه بگویم. امروز برای من روز سختی‌ست ولی اِما بازی فوق‌العاده‌ای به نمایش گذاشت. به او تبریک می‌گویم.»

رادوکانو هم در پاسخ گفت: «اول از هر چیزی به لیلا و تیمش تبریک می‌گویم. او امروز تنیس فوق‌العاده‌ای بازی کرد و مقابل بسیاری از تنیس‌بازان برتر جهان به پیروزی رسیده است. سطح بازی‌ها خیلی بالا بود و من امیدوارم در تورنمنت‌های آینده هم با هم بازی کنیم. جا دارد همین جا از همه کسانی که در این سال‌ها از من حمایت کردند، تشکر کنم.»

بیشتر بخوانید:

نگاهی به زندگی شگفت انگیز راجر فدرر پر افتخار ترین تنیس باز جهان

خداحافظی «ماریا شاراپووا» از دنیای تنیس؛ نگاهی به زندگی «ملکه یخی» دوست داشتنی روسیه

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود