تارزان واقعی در ۵۱ سالگی درگذشت

تارزان واقعی در ۵۱ سالگی درگذشت

تارزان ویتنامی که به مدت ۴۱ سال در جنگل‌های ویتنام زندگی می‌کرد، ۸ سال پس از بازگشت به «دنیای متمدن» به خاطر سرطان کبد در ۵۲ سالگی درگذشت. به گزارش دیلی میل، هو وان لانگ، که بعد از فرار پدرش به جنگل در سال ۱۹۷۲ به خاطر بمباران‌های امریکا ـ که نیمی از خانواده‌اش را کشت ـ به مدت ۴۱ با او آنجا زندگی کرده بود، دوشنبه‌ی گذشته تسلیم بیماری‌اش شد.

این پدر و پسر وقتی در سال ۲۰۱۳ با ورود به یک روستا برای دریافت کمک پزشکی با جامعه ارتباط برقرار کردند، فکر می‌کردند هنوز جنگ امریکا علیه ویتنام در جریان است. آن زمان پدر لانگ به کمک‌های پزشکی نیاز داشت.

تارزان ویتنامی

لانگ و زندگی «متمدن»

بعد از ۲۰۱۳، لانگ به یک سبک زندگی نسبتاً مدرن روی آورد، اما به اعتقاد برخی شاهدان و ناظران، استرس‌ها و تغذیه‌ی نامناسبِ «دنیای متمدن» تاثیر مخربی بر روی سلامت او داشت.

آلوارو سِرِزو، کاوشگر و دوست لانگ می‌گوید که شروع یک زندگی «مدرن» و خوردن غذاهای فرآوری‌شده و بعضاً نوشیدن الکل عواقب مرگباری برای لانگ داشت.

تارزان ویتنامی

سرزو و لانگ

سرزو می‌گوید: «من از رفتن او بسیار ناراحتم ولی از طرف دیگر رفتن او به نظرم نوعی رهایی است، چون در ماه‌های آخر او داشت زجر می‌کشید. او انسان فوق‌العاده‌ای بود. فراموش کردن او غیر ممکن است. هر روز دلم برایش تنگ خواهد شد. اما دوست نداشتم او را در حال زندگی در “تمدن” ببینم. همیشه این نگرانی را داشتم که او و بدنش طاقت تغییر به این بزرگی را نداشته باشند.»

مقامات می‌گویند برادر بزرگ‌تر لانگ پس از وخیم شدن حال پدر در سال ۲۰۱۳ آن‌ها را به بازگشت به تمدن ترغیب کرده بود. پدر لانگ در سال ۲۰۱۷ به دلایل نامعلومی درگذشت.

تارزان ویتنامی

لانگ در سال ۲۰۱۳

قبل از وقوع جنگ، پدر همراه با خانواده‌اش در روستای «تِرا کِم» زندگی عادی‌ای داشت. پس از گریختن به جنگل، پدر و پسر با خوردن میوه و گیاه مانیوک در جنگل و کاشت ذرت زنده مانده بودند.

تارزان ویتنامی

خانه لانگ و پدرش در جنگل

آن‌ها «لباس»هایی از پوست درخت برای خود ساخته بودند و در کلبه‌ای چوبی که ۵ متر بالاتر از سطح زمین ساخته شده بود، زندگی می‌کردند. وقتی افراد محلی که در پی آذوقه و علوفه بودند، دو «مرد جنگلی» را از دور دیدند به مقامات محلی خبر دادند. آن‌ها هم تیمی تشکیل داده و پس از یک جستجوی ۵ ساعته در ماه اوت ۲۰۱۳ آن‌ها را پیدا کردند.

تارزان ویتنامی

لوازم زندگی لانگ و پدرش

پدر لانگ می‌توانست به زبان محلی صحبت کند اما خود لانگ چند کلمه بیشتر بلد نبود. اولین اقدامی که برای آن‌ها صورت گرفت، انجام یک سری چکاپ پزشکی بود.

لانگ، این تارزان ویتنامی، یک زندگی استثنائی را از سر گذرانده و در سرتاسر دنیا تبدیل به تیتر روزنامه‌ها شده بود. سرزو درباره‌ی لانگ می‌گوید: «او مثل یک پسربچه بود با مهارت‌های یک ابر انسان.»

بیشتر بخوانید:

مرگ تراژیک «جو لارا» بازیگر نقش تارزان و همسرش در یک سانحه سقوط هواپیما

منبع: Dailymail ،
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود