جزئیات فروش اقساطی خودرو به بازنشستگان

جزئیات فروش اقساطی خودرو به بازنشستگان

طبق اعلام شرکت خودروسازی مدیران خودرو، ۱۱ مدل خودروی این شرکت به طور اقساطی به بازنشستگان متقاضی فروخته خواهد شد. خودروهای در نظر گرفته شده برای این طرح تیگو، آریزو و ام‌وی‌ام هستند. تمامی بازنشستگانی که سازمان‌های آن‌ها با شرکت خودروسازی مدیران خودرو قرارداد دارند می‌توانند از طرح فروش اقساطی خودرو به بازنشستگان استفاده کنند. فهرست سازمان‌های طرف قرارداد به شرح ذیل است:

پیش‌پرداخت‌های در نظر گرفته شده بسته به مدل خودرو از ۲۰ تا ۴۵ درصد متغیر و بازه‌ی پرداخت اقساط ۶۰ ماهه است. نرخ سود دریافتی نیز ۲۱ درصد عنوان شده است. خودروهای موجود در این طرح به شرح ذیل است (در تصاویر، قیمت خودروها توسط شرکت مدیران خودرو به اشتباه «ریال» درج شده که «تومان» صحیح است):

متقاضیان برای اطلاعات بیشتر برای خرید خودروها و ارزیابی امکان خرید می‌توانند به اینجا مراجعه نمایند.

اما اخیرا طرح آزادسازی واردات خودرو در صحن علنی مجلس تصویب شده که البته مخالفان و موافقان خاص خود را دارد. برخی معتقدند که اجرای این طرح تاثیر مثبتی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و عده‌ای دیگر اعتقاد دارند که برای اجرای صحیح این طرح زیرساخت‌ها فراهم نشده و در نتیجه در شرایط کنونی این طرح تاثیرات چشمگیری به همراه نخواهد داشت.

فعالان خودرو می‌گویند که پس از چند ماه رکود در بازار خودرو، دو هفته‌ای می‌شد که ذره ذره معاملات به بازار خودرو بازگشته بود اما بحث و گفتگو پیرامون طرح واردات خودرو باعث شده تا مردم منتظر سرنوشت قیمت خودرو باشند و فعلا دست به معامله نزنند. مردم به کاهش قیمت‌ها خوش‌بین هستند و ترجیح می‌دهند فعلا دست نگه دارند و در حال حاضر تنها افرادی که مجبور هستند خودرو خرید و فروش می‌کنند.

فروش اقساطی خودرو به بازنشستگان

از طرف دیگر دارندگان خودروهای خارجی که تا الآن اقلام گران‌بهایی در اختیار داشتند حالا و در صورت واردات انواع و اقسام خودروهای خارجی گنجینه‌ی خود را در خطر کاهش بها می‌بینند.

با تمام این اوصاف و با وجود تصویب طرح آزادسازی واردات خودرو باید دید که از فروش اقساطی خودرو به بازنشستگان، آن هم خودروهای چینی، استقبالی صورت می‌گیرد یا خیر.

بیشتر بخوانید:

پرفروش ترین خودروهای جهان در هر کشور را بشناسید [اینفوگرافیک]

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود